Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Висновки і рекомендації № 33/1

опубліковано: 14-11-2014, 12:04, переглядів: 986,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

 

  


УКРАЇНА

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА 

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Висновки і рекомендації

 

постійної комісії районної ради мандатної з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і свобод людини, законності  і правопорядку, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою

 

від 13.11.2014 №33/1

м.Гола Пристань

 

Про рекомендацію районній раді

щодо внесення  клопотання до Херсонської обласної ради,

 Верховної Ради України та  Кабінету Міністрів України

 

      Розглянувши  листа Голопристанської районної державної адміністрації від 13.11.2014 №01-21/672, щодо внесення на розгляд сесії районної ради питання щодо клопотання перед Херсонською обласною радою, Верховною Радою та Кабінетом Міністрів України по питанню ініціювання скасування Постанови Верховної Ради України від 17 травня 2013 року №273-VII про віднесення  міста Гола Пристань до категорії міст обласного значення, комісія відмічає, що  у 2013 році за рішенням Голопристанської міської ради  від 19.02.2010 №1118 та від 18.09.2012 №569, а також за рішенням Голопристанської районної та обласної рад, Верховною Радою України  було прийняте рішення всупереч Регламенту Верховної Ради України та Положенню про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою  Української РСР затвердженого Указом Президії Верховної Ради  Української РСР від 12 березня 1981 року  N 1654-X, зокрема, відповідним профільним комітетом не були проаналізовані всі економічні та соціальні передумови прийняття такого рішення, що  породило низку проблем та незадоволення жителів міста, які не були належним чином повідомлені про прийняте рішення міської ради.

       Дане питання не було у визначеному законом порядку обговорено більшістю жителями громади, що призвело до того, що жителі громади не мали можливості висловити свою думку та взяти безпосередню участь у вирішенні питань місцевого значення та адміністративного-територіального устрою міста, району та  області.

         Віднесення міста Гола Пристань до категорії міст обласного значення, безпосередньо стосується адміністративно-територіального устрою Херсонської області, Голопристанського району та самого міста Гола Пристань. Вирішення цього питання мало б бути обов’язково узгоджено на загальних зборах громадян з прийняттям відповідного рішення.

          Загальні збори громадян з даного питання не проводилися, а отже не була врахована думка більшості жителів громади міста.

          Зазначене питання також не обговорювалося і на округах.

        Депутати не донесли до своїх виборців питання зміни адміністративно-територіального устрою району та області, що суперечить Конституції України та Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенню  про загальні збори громадян за місцем проживання   в Україні затвердженого Постановою Верховної Ради України   від 17 грудня 1993 року N 3748-XII  тощо.

         Отже, рішення Голопристанської міської ради були прийняті  самостійно та вирішене питання адміністративно-територіального устрою без врахування думки більшості жителів міста.

         З урахуванням зазначеного вище, керуючись статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», комісія дійшла висновку:

1.     Підтримати ініціативу районної державної адміністрації у внесенні в порядок денний пленарного засідання  сорок четвертої сесії районної ради зазначене питання та

 

Рекомендувати:

1.     Районній раді:

 

1).внести клопотання до Херсонської обласної ради, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України по питанню ініціювання скасування Постанови Верховної Ради України від 17 травня 2013 року №273-VII про віднесення  міста Гола Пристань до категорії міст обласного значення.

2).звернутися до депутата Верховної Ради України Негоя Ф.Ф. з клопотанням про внесення до Верховної Ради України пропозиції щодо скасування  Постанови Верховної Ради України від 17 травня 2013 року №273-VII про віднесення  міста Гола Пристань до категорії міст обласного значення.

3).доручити голові районної ради Попову Геннадію Васильовичу та голові районної державної адміністрації Терлецькому Юрію Сергійовичу підписати текст звернення до визначених п.1 та 2 даних висновків і рекомендацій осіб (текст звернення додається).

4).скасувати рішення Голопристанської районної ради від 25.09.2012 №262

  1. Контроль за виконанням даних висновків і рекомендацій залишаю за собою.

 

 

Голова комісії                                                  О.В.Олексюк

Категорія: Архів » Постійна комісія мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав і сво » Висновки постійна комісія мандатна

Календар новин

«    Листопад 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року.

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року.

 

         В цей ...

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада