Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Висновки і рекомендації постійної комісії з питань агропромислового комплексу 32-1

опубліковано: 14-11-2014, 14:43, переглядів: 733,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

 

У К Р А Ї Н А

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Висновки і рекомендації

постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, соціального розвитку села, екології та раціонального використання природних ресурсів

від 10.11.2014 № 32/1

м. Гола Пристань

 

Про хід виконання районної

програми "Ліси Голопристанщини"

на 2002 – 2015 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Бурлакова О.Г. "Про хід виконання районної програми "Ліси Голопристанщини" на 2002 – 2015 роки", комісія зазначає:

За 2014 рік Державне підприємство «Збур’ївське лісомисливське господарство» виконало всі показники районної програми «Ліси Голопристанщини 2002 – 2015 роки».

На протязі 2014 року вирощено 290 тис. шт. посадкового матеріалу (акація, сосна).

Для поліпшення якісного та продуктивного стану деревостанів в 2014 році проведено рубок догляду на площі 100 га в тому числі: прорідження 48 га прохідних 49 га.

Крім того: вибірково – санітарних рубок на площі 16 га, лісовідновна рубка на площі 1 га, очищення від захаращення, підняття крони та протипожежних розривів на площі 84 га.

Для захисту лісів від пожеж в 2014 році проведено рейди (виявлен0 порушників – 72). Притягнено до відповідальності 6 осіб. При проведенні рейдів були задіяні працівники МВС та МНС.

Придбано телевізійну систему спостереження, радіостанцію, збудовано 3 тимчасові кордони, закуплено агітаційні матеріали на протипожежну тематику

На протязі 2006-2014 років підприємство повністю компьютерізовано, введено електронний облік деревини, що є найіноваційнішим запровадженням у сфері лісового господарства на даний час. Створено телевізійну систему спостереження за лісовими массивами, встановлено 2 телеустановки та систему GPS-контролю на пожежних автомобілях «Варта». На даний час проводяться роботи по виготовленню документації, що посвідчують право постійного користування об’єктами.

За 2014 рік Державним підприємством «Голопристанське лісомисливське господарство» також виконано всі показники районної програми «Ліси Голопристанщини на 2002-2015роки».

З метою забезпечення лісокультурних робіт якісним садивним матеріалом деревних і чагарникових порід у лісових розсадниках вирощено 934 тис.шт стандартного садивного матеріалу. В шкільному відділенні вирощено 13223 шт саджанців декоративних порід 33 видів, 9,45 тис.шт – придатні для реалізації (туї, самшит, катальпа, клен, горіх, верба, горобина, спірея, будлея та ін.).

Для поліпшення якісного складу лісів та їх оздоровлення проведено станом на 01.10.2014 рубок на площі 454 га (по Програмі річний об’єм 485 га). При цьому заготовлено 19390 м3 лісу, на площі суцільно санітарних (розробка згарища) 163 га, лісовідновних рубок – 1га , розрубування протипожежних розривів — 2 га, створення протипожежних заслонів - 50 га, очищення від захаращення — 238 га.

Для запобігання розповсюдження лісових пожеж проведено догляд за протипожежними розривами та мінералізованими смугами на протязі 6808 км при плані згідно Програми 4500 км, створено 5,4 км протипожежних заслонів (план 5 км.). Протягом пожежонебезпечного періоду чергував особовий склад команди ЛПС -2 згідно класу пожежної небезпеки. Всього на утримання лісопожежної служби та здійснення протипожежних заходів витрачено 1 млн. 387,8 тис.грн в т.ч. за рахунок бюджету 1 млн. 73 тис.грн. (77%).

Але існує ряд недоліків:

-продовжується знищення полезахисних, придорожніх, водоохоронних лісосмуг, інших захисних лісонасаджень;

-не всі пожежно-спостережні вежі облаштовані камерами телеспостереження (із 8 пожежних веж обладнані телеспостереженням – 2);

-бюджетне фінансування на ведення мисливства відсутнє;

-не підвищується рівень технічного оснащення протипожежних служб (на сьогодні із 7 пожежних машин, 6 одиниць мають термін експлуатації понад 15 років);

-відсутнє фінансування на проведення необхідних рубок, які проводяться з застосуванням трелювання деревини, що веде до підвищення собівартості продукції та її збитковості;

-відсутнє фінансування на пожежні водойми для забору води та на будівництво протипожежних доріг з метою оперативного гасіння пожеж;

-не вирішено питання відповідальності за виникнення та гасіння пожеж на землях інших землекористувачів, які загрожують виникненню лісових пожеж.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", комісія дійшла

 

в и с н о в к у:

Інформацію "Про хід виконання районної програми "Ліси Голопристанщини" на 2002 – 2015 роки" взяти до відома та вважати таким, що робота в районі з даного питання потребує удосконалення.

З цією метою

р е к о м е н д у в а т и:

1. Управлінню агропромислового розвитку районної державної адміністрації посилити здійснення контролю за виконанням заходів районної програми "Ліси Голопристанщини" на 2002 – 2015 роки (2 етап). Про стан виконання заходів інформувати районну раду до 01.07.2015.

2. Сільрадам:

1). Провести лісовпорядкування існуючих лісонасаджень недержавного лісового фонду (паркові зони, сквери та інше).

2). З метою збереження від знищення та незаконної порубки полезахисних, придорожніх, водоохоронних та інших захисних лісонасаджень утворити рейдові мобільні групи, залучаючи до них громадськість, установи та фермерські господарства та забезпечити системність у проведенні рейдів.

3). Активізувати роботу по оформленню відповідальними особами протоколів за порушення законодавства з даного питання та забезпечити розгляд їх на засіданнях адміністративних комісій на територіях сільрад.

4). Активізувати роботу по створенню місцевих пожежних команд.

5). Про хід виконання вищезазначених заходів інформувати комісію в термін до 01.07.2015.

3. Контроль за виконанням цих рекомендацій залишаю за собою.

 

Голова комісії А.Г. Брага

Категорія: Архів » Постійні комісії районної ради VI скликання » Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, соціального розвитку села, » Висновки постійна комісія з питань агропромислового комплексу

Календар новин

«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, nсорок, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги