Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Висновки і рекомендації засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я № 28-1

опубліковано: 4-06-2015, 16:32, переглядів: 896,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

 

УКРАЇНА

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Висновки і рекомендації

засідання постійної комісії з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, праці, соціального захисту населення та роботи з ветеранськими організаціями

 

від 04.06.2015 № 28/1

м. Гола Пристань

 

Про хід виконання районної програми протидії

захворювання на туберкульоз на 2013-2016 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформацію районної державної адміністрації «Про хід виконання районної програми протидії захворювання на туберкульоз на 2013-2016 роки», постійна комісія зазначає, що в даному напрямку в районі проводиться певна робота.

В районі працює районна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/Сніду. Щоквартально на засіданнях ради виконавці програми звітують про хід виконання протитуберкульозних заходів.

У 2014 році на виконання Програми з районного бюджету для здійснення туберкулінодіагностики було виділено 85 тис. грн., використані кошти в у сумі 83 тис. 929 гривень.

В районі спостерігається зниження показника захворюваності на туберкульоз. Разом з тим, виріс відсоток деструктивних (занедбаних) форм туберкульозу серед вперше зареєстрованих хворих.

Основним методом виявлення хвороби туберкульозу залишається флюорографічне обстеження. У 2014 році обстеження пройшли 32307 осіб, що складає 99,01% річного плану.

Велика увага приділяється громадянам, які не проходили флюорографічне обстеження більше двох років. У 2014 році таке обстеження пройшли 2272 особи, що складає 98,87% від плану.

Протягом 2014 року в районі працював пересувний флюорограф, завдяки чому обстеження пройшли 3911 осіб, з них - 389 осіб, що не проходили обстеження більше двох років. Було виявлено 6 випадків захворювання на активний туберкульоз.

В 2014 році хворим на туберкульоз, які знаходяться на амбулаторно-контрольованому лікуванні, видано 118 харчових наборів на загальну суму 14402 тис. грн. 36 коп.

У 2015 році, за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету, на виконаня заходів Програми виділено кошти в сумі 99,0 тис.грн. для здійснення туберкулінодіагностики дітям в кількості 7201 чол. та підліткам в кількості 1787 чол. Станом на 01 травня 2015 року використано кошти в сумі 20774,64 грн.

З початку 2015 року на обліку перебуває 19 осіб з неактивним туберкульозом (виліковним) та ВІЧ-інфекцією, та 7 осіб з ко-інфекцією. Всі хворі на ко-інфекцію проходять обстеження та лікування безкоштовно.

Тубкабінет Голопристанської центральної районної лікарні оснащено комп’ютерним обладнанням, яке було придбане за рахунок коштів глобального фонду.

На засіданнях виконкомів територіальних громад розглядались питання реалізації протитуберкульозних заходів.

Проводяться навчальні семінари, інформаційно-просвітнецька робота, засіданнях «круглих столів», щодо профілактики та лікування туберкульозу. Також , дане питання двічі розглядалось на методичній нараді «День голови».

Враховуючи викладене, керуючись ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», комісія

дійшла висновку:

Інформацію «Про хід виконання районної програми протидії захворювання на туберкульоз на 2013-2016 роки» взяти до відома.

З метою створення в районі умов щодо запобігання поширення епідемії туберкульозу

рекомендувати:

1. Районній державній адміністрації:

1) Здійснювати контроль за забезпеченням неухильного виконання заходів та завдань Програми.

2) Забезпечити проведення обговорення проблем, пов’язаних з протидією захворювання на туберкульоз на робочих нарадах, «круглих столах», батьківських зборах, громадських зборах.

2. Комунальному підприємству «Голопристанська центральна районна лікарня»:

1) Вжити заходи щодо удосконалення роботи в напрямку первинної профілактичної роботи серед населення району щодо своєчасного проходження флюорографічного обстеження.

2) Активізувати проведення санітарно–просвітницької роботи щодо профілактики поширення захворюваності на туберкульоз з використанням засобів масової інформації, Інтернет – ресурсів.

3) В термін до 01.08.2015 подати фінансовий запит районній державній адміністрації, як головному розпоряднику коштів районного бюджету, щодо виділення коштів на ремонт рентгенобладнання при формуванні районного бюджету на 2016 рік.

3. Голопристанському РВ УМВС України в Херсонській області:

1) Відповідно до чинного законодавства забезпечувати проведення примусової своєчасної ізоляції (госпіталізації) хворих на заразні форми туберкульозу, які ухиляються від лікування.

4. Сільським радам:

) Активізувати роботу щодо розгляду питання реалізації протитуберкульозних заходів на засіданнях постійних комісій, сесій, виконкомів.

2)Забезпечити проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення громад з питання раннього виявлення та профілактики туберкульозу.

3) Проводити системну роботу разом з іншими учасниками Програми по флюорографічному обстеженню населення, особливу увагу приділяючи обстеженню осіб, які не проходили обстеження понад 2 роки, осіб, які працюють по найму та з соціальних груп ризику.

4)Сприяти комунальному підприємству «Голопристанська центральна районна лікарня» у вирішенні питання підключення до електромережі пересувного флюорографа під час його роботи в територіальних громадах.

5.Контроль за виконанням цих рекомендацій залишаю за собою.

 

 

 

Голова постійної комісії О.М. Качан

 

 

 

 

Категорія: Архів » Постійні комісії районної ради VI скликання » Постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, праці, соціального захисту нас » Висновки постійна комісія з питань охорони здоров’я

Календар новин

«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, nсорок, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги