Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Висновки і рекомендації спільного засідання постійних комісій з питань планування, бюджету та АПК №61-38/1

опубліковано: 25-08-2015, 14:05, переглядів: 636,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

 

У К Р А Ї Н А

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Висновки і рекомендації

спільного засідання постійних комісій з питань планування, бюджету та фінансів, регіональної економіки, впровадження інвестицій, розвитку підприємництва та курортно – туристичної діяльності та з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та соціального розвитку села, екології та раціонального використання природних ресурсів

 

від 18.08.2015 № 61-38/1

м. Гола Пристань

 

Про стан розвитку курортно – рекреаційної галузі району

в частині наповнення місцевих бюджетів та виконання

заходів районної програми охорони та відтворення

довкілля рекреаційно-курортної зони Голопристанського

району і програми розвитку курортно - рекреаційної галузі

та туризму на 2011 – 2015 роки

 

Заслухавши та обговоривши інформації районної державної адміністрації комісії зазначають, що в районі проводиться певна робота по виконанню заходів вищезазначених програм.

Так, з метою реалізації плану дій, спрямованих на запобігання зростанню антропогенного тиску на довкілля Чорного моря та річок Чайки, Конки, Дніпровського та Кардашинського лиманів у межах Голопристанського району, сприяння розвитку екологічно-безпечних видів діяльності, створення належних умов для проживання, оздоровлення та відпочинку населення:

- активізовано участь органів виконавчої влади та громадськості у здійсненні контролю за станом річок Конки та Чайки з використанням біомеліоративних функцій плавнів;

-розробляються заходи по лісовідтворенню в межах прибережних смуг річок Чайка, Конка, Солониха, Дніпровсько-бузького лиману;

-здійснюється аналіз наявного рівня забруднення морського середовища у прибережній зоні Чорного моря на території Новофедорівської та Круглоозерської сільських рад;

-забезпечується оперативне інформування населення про санітарно-гігієнічний та епідеміологічний стан у межах зон рекреації та в с. Залізний Порт і с. Більшовик у разі виникнення загрози погіршення екологічної ситуації та поширення інфекційних захворювань;

-здійснюється захист морського узбережжя від руйнівних процесів із залученням коштів власників оздоровчих закладів, розташованих у рекреаційній зоні с. Більшовик;

-забезпечується підтримка природоохоронних акцій, що мають на меті захист та збереження довкілля Чорного моря, річок та інших водойм на місцевому рівні.

Розвиток туристичної сфери району має позитивну динаміку: щороку зростає обсяг в’їзного (іноземного) та внутрішнього туризму, підвищується ефективність господарської діяльності закладів відпочинку.

В рамках Програми та для популяризації туристичних можливостей району створено електрону базу садиб сільського зеленого туризму та закладів відпочинку і оздоровлення с.Залізний Порт та с.Більшовик. До початку курортного сезону щороку проводиться інвентаризація та оновлюється електронна база даних.

Так, під час проведення інвентаризації в 2014 році додатково виявлено 80 приватних домоволодінь, які надають послуги з проживання та розміщення туристів. Інформація про заклади висвітлена на сайті more.ks.ua та внесена до електронної бази даних. В 2015 році до електронної бази внесено 3 садиби сільського зеленого туризму, які надають послуги з розміщення туристів в с.Облої (Збур”ївська сільська рада) — садиби “Шафран”, “Нова”, “Три кума”.

Всього в районі значиться 75 закладів відпочинку та оздоровлення, в т.ч. 3 — дитячих, 11 садиб сільського зеленого туризму, 279 приватних домоволодінь, які надають послуги з проживання та розміщення. Кількість садиб сільського зеленого туризму та приватних домоволодінь, які надають туристам послуги з розміщення та проживання постійно збільшується.

Районною державною адміністрацією для організації відвідування місцевих туристичних об’єктів розроблено 5 маршрутів по району, в тому числі 3 для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Під час участі у конгресах, форумах інформація про туристичні маршрути розповсюджується туристично-інформаційним центром районної державної адміністрації учасникам заходів, щоб вони могли в зручний для них час краще пізнати Голопристанщину та надається в електронному вигляді туроператорам.

Налагоджена тісна співпраця з діючими садибами сільського туризму.

Разом з тим, поряд з позитивними моментами існує ряд факторів, які гальмують розвиток туристичної галузі та виконання заходів вищезгаданих районних програм. Це, насамперед, відсутність цілісної системи державного управління туризмом і курортами ( відповідних структурних підрозділів з питань туризму і курортів ) та відсутність коштів в бюджетах Новофедорівської та Круглоозерської сільських рад. Тому роботу по виготовленню проектів

подетального планування с. Більшовик та 100 метрової зони узбережжя Чорного моря с. Залізний Порт не виконано.

Враховуючи вищезазначене, керуючись статтею 47 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, комісії дійшли

висновку:

Інформацію районної державної адміністрації «Про стан розвитку курортно – рекреаційної галузі району в частині наповнення місцевих бюджетів та виконання заходів районної програми охорони та відтворення довкілля рекреаційно-курортної зони Голопристанського району і програми розвитку курортно - рекреаційної галузі та туризму на 2011 – 2015 роки» за II –е півріччя 2014 року та I-е півріччя 2015 року взяти до відома.

З метою неухильного виконання заходів вищевказаних програм

рекомендувати:

1.Районній державній адміністрації: .

В зв’язку із закінченням терміну дії вищезазначених Програм в 2015 році вивчити питання необхідності прийняття програм на наступні роки, про що інформувати районну раду в термін до 01.12.2015.

 

2.Круглоозерській та Новофедорівській сільським радам :

1). Ввести до штатного складу спеціаліста по туризму для забезпечення удосконалення структури управління туристичною галуззю в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

2). Своєчасно надавати районній державній адміністрації повну інформацію про заклади відпочинку та оздоровлення, приватні домоволодіння, які надають послуги з проживання та розміщення для оновлення електронної бази даних.

3). Створити необхідні умови для забезпечення санітарно-епідеміологічної безпеки в рекреаційних населених пунктах, для забезпечення безпеки життєзабезпечення туристів в рекреаційній зоні.

4). Створити туристично-інформаційний центр в с.Залізний Порт.

5)Утворити рейдові групи з залученням громадськості, установ та організацій з метою здійснення контролю за санітарно-екологічним станом довкілля.

6) Винайти можливість передбачення коштів у бюджетах сільських рад на 2016 рік для виготовлення проектів подетального планування с. Більшовик та 100 метрової зони узбережжя Чорного моря с. Залізний Порт.

7) Активізувати роботу по інвентаризації об’єктів-накопичувачів господарсько-побутових стічних вод у межах прибережної смуги сільських рад та визначенню найбільш небезпечних забруднювачів для вжиття відповідних заходів.

 

3. Відділу молоді та спорту районної державної адміністрації пропагувати серед молоді туристично-екскурсійну діяльність, як важливий напрямок виховання підростаючого покоління.

 

4. Контроль за виконанням даних рекомендацій покласти на голів зазначених комісій

 

Голови комісій П.В.Шевцов

А.Г. Брага

 

 

 

Категорія: Архів » Постійні комісії районної ради VI скликання » Постійна комісія з питань планування, бюджету та фінансів, регіональної економіки, впровадження інве » Висновки постійна комісія з питань планування, бюджету та фінансів

Календар новин

«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року.

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року.

 

         В цей ...

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада