Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

П Р О Т О К О Л четвертої сесії VІІ скликання

опубліковано: 19-02-2016, 11:40, переглядів: 1099,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

 

УКРАЇНА

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

П Р О Т О К О Л

четвертої сесії VІІ скликання

 

від 16.02.2016

м. Гола Пристань

 

Відкриває і веде сесію голова районної ради Соловйов В.О.

 

Соловйов В.О. Шановні депутати! Із загальної кількості 34 депутатів районної ради на четвертій сесії присутні 32 депутати, відсутній з поважних причин 1 депутат, без поважних причин 1 депутат - "Список депутатів додається до протоколу".

         На четвертій сесії районної ради VІІ скликання присутні: депутат обласної ради Рибалко Сергій Вікторович, перший заступник голови районної державної адміністрації Кравченко-Скалозут О.В., керівники управлінь, відділів районної державної адміністрації, сільські голови та керівники об'єктів комунальної власності, що не є депутатами районної ради - "Списки додаються до протоколу".

Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропоную відкрити четверту  сесію районної ради сьомого  скликання. Інші пропозиції будуть? Немає. Хто за те, щоб розпочати роботу  четвертої  сесії районної ради, прошу голосувати? Проти? Немає. Утримався? Немає.

         Четверта  сесія районної ради сьомого скликання оголошується відкритою.

 

Звучить Гімн України.

 

Соловйов В.О. Відповідно до Регламенту районної ради перед початком розгляду основних питань порядку денного пленарного засідання відводиться 30 хвилин для навчання депутатів, повідомлень та оголошень.

 

Рибалко С.В. – депутат обласної ради. Доброго дня шановні колеги! У нас уже сонце засвітило, весна, на душі трішки радісніше чим зимою. Надіюсь що ми її пережили і легше пережили чим інші. Весна це пора надій, як кажуть аграрії осінь – пора розчарувань.

         Хочу трохи проінформувати про роботу Херсонської обласної ради . У нас пройшли уже декілька засідань, пройшла бюджетна сесія на якій був затверджений бюджет. Затверджений він був дуже важко, набрали мінімальну кількість голосів, але бюджет був затверджений і з третьої спроби була прийнята програма соціально-економічного розвитку області. Чому з третьої спроби, тому що не враховані на жаль… У вас сьогодні також така сесія, тому я хочу правильно налаштувати вас на роботу. Чому була важко прийнята програма соціально-економічного розвитку області, по - перше тому, що в програмі були перекоси. Були перекоси в певну сторону . Коли почали розбиратись, наприклад там є вісімдесят мільйонів гривень, які обіцяють на інфраструктурний розвиток із міністерства , майже шістдесят мільйонів уходило на один район і тільки двадцять мільйонів залишалось для всіх інших районів.

         Якщо візьмемо програми енергозбереження і програми по різним інноваціям, то величезні кошти використовувались не зрозуміло, на якісь котли, наприклад, в одну школу котел пішов за 64 млн. гривень. В тому числі в програмі було не зрозуміле для нашого першого дитячого садка, який уже переобладнаний, але туди хотіли ще поставити енергетичний котел, який буде використовувати енергію землі, він коштує близько двадцяти мільйонів гривень. Тобто ці кошти були визначені не дуже раціонально. За ці кошти можна було набагато більше замінити вікон, або зробити реконструкції, або ще щось інше. Тому програма за ініціативою, в тому числі і моєю, була урізана. Всі пункти які стосувались безпосередньо переліку об’єктів, на які будуть витрачені кошти, вони були виключені із програми соціально-економічного розвитку.

         Коли почали розбиратись більш глибоко, що виходить? Виходить, що багато хто не просто подає цю інформацію. Коли ми кинулись по Голопристанському району, чи є  інформація, інформація є, але обмежена інформація, повної інформації немає. Це раз. Друге немає проектно-кошторисної документації за якою б можна було б виконувати цю роботу. І нам же зразу обласна адміністрація і апарат обласної ради, забивають шайбу і кажуть, ну що ви пропонуєте, але в вас немає. Після довгої дискусії, до яких прийшли висновків? Висновки наступні, тобто співфінансування, це питання номер один. Тобто будемо давати гроші, будуть виділяться гроші туди, де буде співфінансування. Тому я дуже прошу вас відразу для себе це зрозуміти, що якщо ми хочемо щоб на території сільської ради, на території села щось відбувалось треба готовитись співпрацювати із сільськими головами із населенням, тому що співфінансування може бути не тільки із бюджетів сільських, а фінансування і від населення, і від батьків в школах, від батьків з дитячого садка, тобто це все потрібно "задіювати". Коли на сьогоднішній день говорять, у нас немає співфінасування, сьогодні ми розбирали тільки питання Кардашинки там обов'язково треба зробити внутрішні туалети, те що нам треба зробити на цей період, це поміняти вікна  на енергозберігаючі, максимально збільшити і зробити для дітей туалети. Це перші кроки, які ми повинні зробити і поставити жирну крапку, ми це зробили. Але чомусь в Чулаківці співфінасування було таке, що близько п'ятдесяти тисяч, дванадцять тисяч виділила районна рада виділила на проект, а всі от стальні кошти дофінансували за власний рахунок. А хтось каже я не можу найти десять тисяч до сто, щоб профінансувати. Шукайте, шукайте, працюйте із людьми, працюйте із сільськими радами, працюйте із підприємцями. Для того щоб отримувати співфінансування. Давайте ми на це настроїмось.

         Друге питання, яке виникає, це добудова того, що вже будували. У нас дуже багато об’єктів, які уже будувалися, ремонтувалися туди вкладались кошти, але яким чином ці роботи не завершені, не довиконані, тому потрібно дозакінчити ці об’єкти, це більше стосується об'єктів водопостачання, об'єктів каналізації, водовідведення, водозабезпечення саме таких об'єктів і їх потрібно буде закінчувати. Ну і зрозуміло, що це будуть ті об’єкті які пройдуть  у нас через фонд в Київ. Нажаль,  у нас є такий кричущий випадок Краснознам'янська школа, коли були виділені кошти, кошти зайшли в вересні місяці, які можна було використати і за п’ять місяців УКС обладміністрації не зміг їх використати і кошти повернулись назад. Кошти великі, кошти пошти мільйон гривень. І вони залишились не використані і їх повернули назад. Сьогодні школа осталась без перекриття, школа залишилась в складному становищі, а кошти залишились не використані . Я на жаль узнав про це аж в грудні місяці, що сталась така ситуація, і вже щось править, робить не можна було. Тетяна Вікторівна максимально приложила, всі приложили до цього руки, попитались спасти ситуацію, але вона сталась і спасти кошти не вдалось. Тому дуже добре ми сьогодні поспілкувались з головою, поговорили з заступником голови райдержадміністрації, максимальний перелік і список об’єктів у нас уже визначений, він занесений, він є. Що будемо намагатись, будемо намагатись їх зараз вставити в програму соціально-економічного розвитку обласного, будемо вставлять його в програми які ідуть із фінансуванням із з Києва, будемо намагатись максимально зайти.  Основний ще є принцип, це принцип пропорційності. Тобто кошти із обласного бюджету будуть розподілятись по кількості жителів. Тому ми можемо розраховувати із обласного бюджету  приблизно на суму 6,7 мільйонів, я так думаю, що ми можемо розраховувати. Як воно "получиться", як будемо голосувати воно покаже, але я думаю, що на таку суму ми можемо розраховувати. Тому ми для себе повинні розуміти, якщо це 10 відсотків то сімсот, вісімсот а якщо потребується то і  більше, тому що і той же Андрій Станіславович Путілов висказав думку, що будемо надавати в основному тим у кого буде співфінасування буде максимально найбільше. Можливо це не правильно, я погоджуюсь. Я не дуже за такий принцип, є віддалені села де дійсно важко найти, але цей принцип буде покладено за основу. Я вас прошу підтримати цю програму.

         Я хочу навести приклад, коли сьогодні є пропозиція Залізного Порта, всі кричать, та у них своїх грошей хватає. Повірте вони виконали в минулому році роботи, в цьому році роботи і коли вони гарантують, або виділяють свої кошти на 70 – 80 відсотків, то давайте 20 відсотками поможемо. Я вважаю що це дуже правильний крок, коли "нада помогать". У мене в принципі все, я хочу побажати вам плідної роботи  всього найкращого.  

 

Фалєєва Н.О. - директор Геройської ЗОШ школи.

Шановні присутні! Користуючись нагодою, я хочу висловити слова подяки  всім, хто взяв активну участь у вирішенні нашого питання, а саме придбання опалювального котла для котельні нашого навчального закладу. Це і перший заступник голови районної державної адміністрації Кравченко-Скалозуб Олена Валентинівна, це і голова районної ради Соловйов Віталій Олександрович, це і депутатські комісії, депутати Бондар Петро Павлович, Санашвілі Олег Отарович, начальник комунальної установи Мануйленко Тетяна Вікторівна. Питання було дуже складним, дуже спірним, але це питання вирішене. Котел уже стоїть у школі, учора провели його випробувування, випробувування пройшли успішно, котельна працює, школа опалюється. І слова подяки висловлюю директору приватного підприємства "Херсонгаз котломонтажналадка" Рудаченку Олександру Тимофійовичу і його бригаді, які за короткий термін виконали такий великий об’єм робіт. Тому прошу вас і надалі підходити до цього питання із розумінням. Дякую за увагу.

 

Цикура Н.Л.голова правління Голопристанської районної робочої групи, член правління Міжнародного товариства прав людини "Українська секція".

 Я хочу сказать вот что, человек - это государство, государство - это механизм которым управляют люди. И я хочу сказать дальше, что мы, как народ, нужны вам, для того, чтобы выбрать депутатов, а наш паспорт, наш голос, вам нужен только на пять лет один раз. Когда наш голос использован, после этого вы народ и территориальную громаду не видите и не слышите. Вот сейчас приятно, что нам такое "повидомлення" было опять же, депутаты решают что и как. Но когда у нас хоть один раз…, вы собрали какой-нибудь народ, когда территориальная громада "вырешила", например, у нас одна Голопристанская община, одна территориальная громада Голопристанского района и тут есть народ. И вот сейчас решается, бьются, вы только стали депутатами и копья ломаете без народа за музыкальную школу, за нашу уважаемую Голопристанскую библиотеку. Почему вы не спрашиваете у народа, у территориальной громады, как и что должно быть? Ну нельзя нарушать закон, нельзя нарушать Конституцию и поэтому решайте вопросы только в интересах всех территориальных громад Голопристанского района. И мы не виноваты, что вы сделали город областного значения не спросив нас народ, и теперь этот город областного значения использует себя так, весь народ использует, все наши голоса использует один раз, когда мы голосовали за него. И поэтому я прошу вас всех, давайте работать, вместе сотрудничать, вместе с городом областного значения с их депутатами и мы должны работать по всем нашим…таким….которые пользуются все люди… Не надо разделять нас… и пользуются и районной библиотекой пользуются все люди и найдете вы этот бюджет, найдете, чтоб вместе "спивфинасували", и давайте работать только по Конституции. Конституция для всех одна. Спрашивайте, работайте с территориальными громадами. И территориальные громады и вы работаете только для человека. Мы знаем, что Голопристанская библиотека, она будет для всего народа, который живет,  всей территориальной громады. Это наше, наша земля, наше имущество коммунальное, а вы тут делите не понятно как, и работаете  как. Я например, до сегодняшнего дня не могу понять, сколько раз, хотя бы один раз собирался народ, чтобы сделать город областного значения? Никто не знает. А до 2013 года бюджет весь сколько унесло, сколько сделали для города со всего районного бюджета, а теперь он город, а мы ничего не можем сделать. А если мы будем настаивать на том, что все-таки мы одна территориальная община всего Голопристанского района, тогда будет лад у нас и тогда вы будете прислушиваться к народу. Я больше ничего не хочу сказать.

 

Александрова Т.М. – керуючий справами виконавчого апарату районної ради, яка ознайомила із Законом України "Про запобігання корупції" та вимогами щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік" - "Текст виступу додається до протоколу".

 

Басараб І.К. – заступник голови районної ради, який зачитав текст звернення до першого заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Січової В.І. з питання реконструкції Краснознам'янської ЗОШ. - "Текст звернення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Підтримати текст звернення до першого заступника голови Херсонської обласної державної адміністрації Січової В.І. з питання реконструкції Краснознам'янської ЗОШ.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32. Проти? Немає. Утримався? Немає. "Текст звернення додається до протоколу"

 

Басараб І.К. -  заступник голови районної ради, який зачитав текст звернення до голови Верховної Ради України та Прем'єр-Міністра України з питання врегулювання на законодавчому рівні відшкодування витрат за пільгові перевезення - "Текст звернення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Підтримати текст звернення до голови Верховної Ради України та Прем'єр-Міністра України з питання врегулювання на законодавчому рівні відшкодування витрат за пільгові перевезення.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32. Проти? Немає. Утримався? Немає. "Текст звернення додається до протоколу"

 

 

Басараб І.К. – заступник голови районної ради, який ознайомив з текстом звернення до Президента України з приводу фінансування лісової галузі України та Голопристанщини зокрема" - "Текст звернення додається до протоколу".

 

ВИСТУПИЛИ:

Бондар П.П. – депутат районної ради VII скликання, який звернув увагу на те, що вирубка лісу в Херсонській області заборонена.  Була постанова обласної ради. В суботу,  в районі Геройського в сторону Івановки іде вирубка лісу і це ліс, не той, що можна сказати що це якась технічна вирубка, а йде хороший ліс, діловий ліс, який валиться і вивозиться кожен день машинами, які кажуть розбивають дорогу, я згоден розбивають дорогу і Миколаївських, але дорогу розбили нам ті, хто вивозить ліс, всі хто вивозить ліс, знають голови сільрад Геройської і Рибальчеської, хто розбив ці дороги по вивозу лісу, і ліс до сих пір вивозиться. Які міри по цьому приймаються, треба поїхати подивитись. Я був в суботу чисто випадково, будучи там на охоті на вовка, добросовісно ліс рубається і там його лежать такі склади лісу. По цьому треба приймати рішення. Звертатись до правоохоронних органів, хто його рубить, куди його рублять і хто за це отримує кошти.  

 

Соловйов В.О. – голова районної ради, Петре Павловичу, зрозуміла Ваша позиція, що коли Ви довідались і особисто бачили, що іде незаконна вирубка лісу, можливо Вам необхідно було звернутися безпосередньо із відповідною заявою до правоохоронних органів, на сьогоднішній день у нас впроваджена нова форма поліції. Тому, якщо є пропозиція Петра Павловича, то можемо включити і звернутися офіційним листом до правоохоронних органів.

 

Басараб І.К. – заступник голови районної ради, який запропонував на засідання постійної комісії районної ради, запросити  керівників лісомисливських господарств району, для надання інформації і розглянути інформацію на засіданні цієї комісії.

 

ВИРІШИЛИ:

Підтримати текст звернення до Президента України з приводу фінансування лісової галузі України та Голопристанщини зокрема.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32. Проти? Немає. Утримався? Немає. - "Текст звернення додається до протоколу"

 

Коломієць  Д.В. – депутат районної ради VII скликання. Це стосується оголошення для сільських голів. Народний депутат України Негой Федір Федорович організував кампанію по частковому забезпеченню територіальних громад виборчого округу дровами. Дрова акація. Телефон мій всі сільські голови знають прошу звертатись.

 

Соловйов В.О. У кого ще будуть повідомлення чи оголошення? Немає.

 

Соловйов В.О. Шановні депутати! Для організації роботи нашої сесії  необхідно обрати робочі органи сесії. Дозвольте  запропонувати вам склад робочих органів сесії, який погоджено президією районної ради.

Для підрахунку результатів голосування під час роботи сесії прошу обрати лічильну групу у складі:

 

Погорільська Меланія Броніславівна -  депутат районної ради VІІ скликання

Шишкін Володимир Сергійович         -  депутат районної ради VІІ скликання

Холодняк Віталій Миколайович    -       депутат районної ради VІІ скликання

 

ВИРІШИЛИ:

Обрати лічильну групу в запропонованому складі.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32. Проти? Немає. Утримався? Немає. Лічильна група затверджена.

 

Соловйов В.О. Для ведення протоколу сесії, розгляду й систематизації запитів, пропозицій депутатів, звернень виборців, які надійдуть на адресу сесії, пропонується обрати секретаріат сесії в складі:

 

Марміль Наталія Миколаївна    -    депутат районної ради VІІ скликання

Свиридова Ольга Іванівна         -    депутат районної ради VІІ скликання

Кушнаренко Наталія Іванівна          -        головний спеціаліст юридичного

 відділу виконавчого апарату

 районної ради

 

ВИРІШИЛИ:

Обрати секретаріат в запропонованому складі.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32. Проти? Немає. Утримався? Немає. Секретаріат затверджено.

 

Соловйов В.О. Прошу лічильну групу та секретаріат  приступити до роботи.

 

Соловйов В.О. Для юридичного забезпечення роботи нашої сесії необхідно обрати юридичну групу. Пропоную обрати юридичну групу у  складі:

 

Кабакова Наталія Анатоліївна   -  депутат районної ради VІІ скликання

Санін Олександр Сергійович    -  депутат районної ради VІІ скликання

Комарова Володимира Григоровича - начальник відділу організаційної

           роботи виконавчого апарату районної

      ради

 

ВИРІШИЛИ:

Обрати юридичну групу в запропонованому складі.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32. Проти? Немає. Утримався? Немає. Юридична група затверджена.

 

Соловйов В.О. Шановні депутати! Для організації висвітлення роботи у засобах масової інформації пропоную обрати прес-групу сесії у складі:

 

Камінський Володимир Вікторович     -  депутат районної ради VІІ

         скликання

Григоркін Олександр Володимирович -  головний редактор комунального

підприємства редакція газети  

«Голопристанський вісник» та

 радіомовлення

 

ВИРІШИЛИ:

Обрати прес-групу в запропонованому складі.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32. Проти? Немає. Утримався? Немає. Прес-група затверджена.

 

Соловйов В.О. Нам необхідно затвердити порядок денний та регламент роботи четвертої сесії районної ради. Порядок денний та регламент вам роздані. Чи є необхідність  їх зачитувати? Немає.

         У кого будуть зміни, доповнення, чи уточнення до порядку денного та регламенту?

 

Басараб І.К. – заступник голови районної ради.

Шановні депутати, пропонується включити до порядку денного першим питанням, яке не потребує публічного обговорення, а до діючого законодавства нам його необхідно розглянути. Це питання "Про стан законності на території  району в 2015 році та заходи щодо її зміцнення".

Слово з цього питання надати заступнику керівника Новокаховської місцевої прокуратури Шишенку Дмитру Олексійовичу, який присутній у нас на сесії .

         Сімнадцятим питанням включити до порядку денного "Про затвердження розпорядження голови районної ради, яке видане в міжсесійний період". Слово з цього питання надати керуючому справами виконавчого апарату районної ради Александрові Тетяні Миколаївні.

         І вісімнадцятим питання " Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання". Слово з цього питання надати керуючому справами виконавчого апарату районної ради Александрові Тетяні Миколаївні.

 

Соловйов В.О. Надійшла пропозиція включити до порядку денного  питанням "Про стан законності на території  району в 2015 році та заходи щодо її зміцнення" , "Про затвердження розпорядження голови районної ради, яке видане в міжсесійний період" та " Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання".

 

ВИРІШИЛИ:

Включити до порядку денного питання "Про стан законності на території  району в 2015 році та заходи щодо її зміцнення".

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Питання "Про стан законності на території  району в 2015 році та заходи щодо її зміцнення" включено до порядку денного.

 

ВИРІШИЛИ:

Включити до порядку денного питання "Про затвердження розпорядження голови районної ради, яке видане в міжсесійний період".

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Питання "Про затвердження розпорядження голови районної ради, яке видане в міжсесійний період" включено до порядку денного.

 

ВИРІШИЛИ:

Включити до порядку денного питання "Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання ".

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Питання "Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання " включено до порядку денного.

 

Соловйов В.О. У кого будуть ще зміни, доповнення, чи уточнення до порядку денного та регламенту?

 

Коломієць Д.В. – депутат районної ради VII скликання.  Пропоную включити до порядку денного питання "Про районний бюджет на 2016 рік" розглянути його третім. Слово з цього питання надати начальнику фінансового управління районної державної адміністрації Волошиній Наталії Олександрівні. 

 

ВИРІШИЛИ:

Включити до порядку денного питання "Про районний бюджет на 2016 рік ".

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Питання "Про районний бюджет на 2016 рік " включено до порядку денного.

 

Соловйов В.О. У кого будуть ще зміни, доповнення, чи уточнення до порядку денного та регламенту?

 

Санашвілі О.О. – депутат районної ради VII скликання.  Прошу питання "Про затвердження структури та внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області" викласти в новій редакції, а саме: " Про внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області".

         Та питання "Про внесення змін до Статуту комунального закладу Голопристанська районна бібліотека Голопристанської районної ради Херсонської області та затвердження Структури" викласти в новій редакції, а саме: Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області".

 

ВИРІШИЛИ: 

Питання порядку денного "Про затвердження структури та внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області" викласти в новій редакції, а саме: " Про внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області".

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Питання "Про затвердження структури та внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області" викладено в новій редакції, а саме: " Про внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області".

 

ВИРІШИЛИ: 

Питання порядку денного "Про внесення змін до Статуту комунального закладу Голопристанська районна бібліотека Голопристанської районної ради Херсонської області та затвердження Структури" викласти в новій редакції, а саме: Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області"

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Питання "Про внесення змін до Статуту комунального закладу Голопристанська районна бібліотека Голопристанської районної ради Херсонської області та затвердження Структури" викладено в новій редакції, а саме: Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області"

 

Соловйов В.О. У кого будуть ще зміни, доповнення, чи уточнення до порядку денного та регламенту? Немає. Пропоную затвердити порядок денний та регламент роботи четвертої сесії зі змінами і доповненнями, за які ми щойно проголосували. Інші пропозиції будуть? Немає.

 

ВИРІШИЛИ: 

Затвердити порядок денний четвертої сесії районної ради VІI скликання зі змінами і доповненнями, які щойно проголосували.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Порядок денний затверджено.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

четвертої сесії районної ради VІІ скликання

 

1. Про стан законності на території  району в 2015 році та заходи щодо її зміцнення.

         Доповідає: заступник керівника Новокаховської місцевої прокуратури,

      раднику юстиції Шишенко Д.О.

2. Про програму економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2016 рік.

         Доповідає: начальник відділу економічного розвитку та торгівлі

      районної державної адміністрації Риженко Ю.М.

3. Про районний бюджет на 2016 рік.

         Доповідає: начальник фінансового управління районної державної

      адміністрації Волошина Н.О.

4. Про внесення змін та доповнень до Регламенту Голопристанської районної ради VII скликання.

     Доповідає: голова постійної комісії мандатної з питань регламенту,

                          депутатської діяльності та етики Погорільська М.Б.

5. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що передаються в оренду приватному підприємству "Органік Сістемс".

     Доповідає: голова постійної комісії з питань агропромислового

                          розвитку та екології Загороднюк А.І.

6. Про передачу будівлі літнього кінотеатру, що є об'єктом спільної власності територіальних громад району, в оперативне управління та на баланс Голопристанській дитячо-юнацькій спортивній школі.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.

7. Про надання дозволу управлінню агропромислового розвитку Голопристанської районної державної адміністрації на передачу в оренду частини будівлі управління агропромислового розвитку площею 66,45 кв.м. Голопристанській районній державній адміністрації.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.

8. Про надання дозволу комунальному підприємству редакція газети "Голопристанський вісник" та радіомовлення на передачу в оренду частини приміщення будівлі редакції площею 10,5 кв.м. Голопристанській міській раді.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.

9. Про надання дозволу комунальному підприємству "Голопристанська центральна районна лікарня" на продовження терміну дії договору оренди з комунальним закладом "Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Херсонської обласної ради.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.

10. Про надання дозволу комунальному підприємству "Голопристанська центральна районна лікарня" на передачу в оренду комунального майна офтальмологічному відділенню комунального закладу "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.

11. Про надання дозволу Голопристанській районній дитячій школі мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області на передачу в оренду комунального майна Таврійській дитячій музичній школі.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.

12. Про надання дозволу комунальному закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області на списання книг книжкового фонду з балансу закладу.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.

13. Про відмову фізичній особі підприємцю Лебедєву Ігорю Анатолійовичу у продовженні терміну дії договору оренди індивідуально визначеного об'єкту  нерухомого майна спільної власності територіальних громад району.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.

14. Про створення тимчасової контрольної комісії районної ради.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О.  

15. Про внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області.

          Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О. 

16. Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області.

         Доповідає: голова постійної комісії з питань управління об'єктами

                            комунальної власності та житлово-комунального

                            господарства Санашвілі О.О. 

17. Про затвердження розпорядження голови районної ради, яке видане в міжсесійний період.

         Доповідає: керуючий справами виконавчого апарату районної ради

                            Александрова Т.М.

18. Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання.

         Доповідає: керуючий справами виконавчого апарату районної ради

                            Александрова Т.М.

 

ВИРІШИЛИ: 

Затвердити  регламент роботи четвертої сесії районної ради VІI скликання.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Регламент затверджено.

 

РЕГЛАМЕНТ

четвертої  сесії районної ради VІІ скликання

 

1.  Доповідь з першого питання                        -                  до 15 хв.    

 

2.  Доповідь з  другого питання                      -                  до 30 хв.

 

3. Доповідь з третього питання                        -                  до 30 хв.

 

4. Доповідь з четвертого                                   -                  до 5 хв.

 

5. Доповідь з п’ятого питання                          -                  до 5 хв.

 

6. Доповідь з шостого по чотирнадцяте

    питання                                                          -                  до 5 хв. кожне

 

7. Доповідь з п’ятнадцятого та шістнадцятого                  

    питання                                                          -                  до 5 хв. кожне

 

8. Доповідь з сімнадцятого та вісімнадцятого

     питання                                                         -                 до 5 хв.

 

 

Виступи депутатів та запрошених

з питань порядку денного                                  -                 до 3 хв.

 

Запитання до питань порядку денного і відповіді на них   -         до 3 хв.

 

Перерва через кожні 1,5 – 2 години роботи     -                  до 20 хв.

 

 

1. СЛУХАЛИ:

Шишенко Д.О. – який ознайомив присутніх із станом законності на території  району в 2015 році та заходи щодо її зміцнення –"Текст доповіді додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Інформацію " Про стан законності на території  району в 2015 році та заходи щодо її зміцнення" взяти до відома.

 

ГОЛОСУВАЛИ: 

За? 29 Проти? Немає. Утримався? 3. Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення "Про стан законності на території  району в 2015 році та заходи щодо її зміцнення" додається до протоколу".

 

2. СЛУХАЛИ:

Риженко Ю.М. – яка ознайомила з проектом програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2016 рік - "  Текст доповіді та інші матеріали додаються до протоколу".

 

ВИСТУПИЛИ:

Санашвілі О.О. - депутат районної ради VII скликання, який звернувся до доповідача з питання освітлення вулиці Леніна в селі Новозбур’ївка, також запропонував створити в районній державній адміністрації чи в виконавчому апараті районної ради відділ, який буде займатися залученням коштів від міжнародних грантів, розробляти проекти для залучення коштів в район, щоб всі інвестиційні проекти розроблялися в одному аналітичному центрі.

 

Риженко Ю.М. – начальник відділу економічного розвитку та торгівлі районної державної адміністрації надала відповідь, що у кожної сільської ради є власні і делеговані повноваження. І сільська рада в першу чергу не має ніяких підстав зняття з себе своїх власних і делегованих повноважень по пошуку цих коштів. І якщо колись буде створений, такий відділ це не значить, що сільські ради не будуть цим займатись. В першу чергу на рівні держави є законодавче підґрунтя, яке зобов’язує сільські ради отримувати додаткові кошти, розробляти і приймати участь в тих чи інших фондах. Це фонди "Відродження", "Регіонального розвитку", "Підтримка місцевого самоврядування". Зазначила, що фонди працюють в більшості регіонів України і дуже успішно і якщо переглянути ці проекти, які пройшли за останні роки через ці фонди, їх там дуже багато і це прописують і роблять сільські ради, а не відділи при райдержадміністрації чи районній раді.

Зауважила, що  районний бюджет кожного року є дотаційним і не  можливо в бюджеті передбачити кошти на всі об’єкти, які б хотілося поліпшити. Звернула увагу, на те, що в програмі є п’ятий і третій додатки. Зазначила, що було прийняте рішення два роки тому розбити саме додаток п’ять в такому вигляді.  На засіданнях постійних планово-бюджетних комісій говорили, говорив депутат обласної ради, про це говорять перший заступник голови райдержадміністрації, сам голова районної ради, що повинен буди заділ кожного року на наступний рік, це виготовлені проектно-кошторисні документації. Якщо будуть проектно-кошторисні документації  буде можливість спрямувати цей перелік більш детальніше по додатку номер п'ять. Зауважила, якщо кошти відсутні, будуть прийматись рішення по додатку п’ять  більш детальніші при розподілі вільних залишків районного бюджету, про що було озвучено на бюджетній комісії. Звернула увагу що в першу чергу будуть фінансуватися  недобудови. Перші три блоки, які мають проектно-кошторисну документацію, недобудовані та в аварійному стані. Будуть розглядатись в контексті чи в змозі сама сільська рада приймати рішення щодо співфінансування і на скільки це співфінансування буде відповідати тому.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради, повідомив, що Збур'ївський сільський голова Гордійчук В.Б. звернувся до районної ради з проханням допомогти  в вирішенні тих проблем, які в  виникли в сільській раді. Запропонував включити до додатку п’ять програми соціального,економічного та культурного розвитку району пропозиції від Збур'ївської сільської ради, а саме:  проведення капітальних ремонтів об’єктів соціальної сфери згідно до обстеження це: Збур'ївська ЗОШ  (заміна вікон, заміна дверей в кількості п’ять штук, оновлення опалення спортивного залу), дитячий садок "Мальва" села Збур'ївка (заміна вікон в кількості двадцять п’ять штук), сільський клуб села Комуна (проведення внутрішніх та зовнішніх ремонтних робіт, проведення вапнування), сільський клуб села Облої (проведення зовнішніх та внутрішніх робіт та заміна вершалів), фельдшерський пункт села Облої (проведення зовнішніх та внутрішніх робіт фарбування, вапнування і заміна покрівлі).   

Запропонував підтримати пропозицію голови сільської ради який робить перші кроки в напрямку зміни на покращення  стану справ територіальної громади. Вніс пропозицію включити в програму соціально-економічного розвитку прохання Збур'ївського сільського голови.

 

ВИРІШИЛИ:

Затвердити програму економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2016 рік.

 

ГОЛОСУВАЛИ: 

За? 32 Проти? Немає. Утримався? Немає. Рішення прийнято -"Протокол лічильної комісії та  рішення "Про програму економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2016 рік" додаються до протоколу".

 

3. СЛУХАЛИ:

Волошина Н.О. – яка доповіла з питання " Про районний бюджет на 2016 рік" - "Текст доповіді та інші матеріали додаються до протоколу сесії".

 

ВИСТУПИЛИ:

Соловйов В.О. – голова районної ради, який запропонував пункт 15 та 16 рішення викласти в наступній редакції:

-Доручити голові районної ради укласти всі ці угоди за погодженням Голопристанської районної державної адміністрації, як головного розпорядника бюджетних коштів умов договору.

 

Зуденков С.І. – Добропільський сільський голова зауважив, що відсутній конструктив у вирішенні питання фінансування, зокрема сільські бюджети будуть прийняті з дефіцитом. Коштів вистачає на дев'ять - десять місяців.

         Запропонував дати можливість колективам школи мистецтв та бібліотеки допрацювати навчальний рік, а за цей час вирішити питання їх подальшого функціонування.

 

Волошину Н.О. – начальник фінансового управління районної державної адміністрації зауважила, що коли був  зведений бюджет (місто, район, села) була змога фінансувати Голопристанську районну школу мистецтв, в тому обсязі та з тією чисельністю. Зараз місто  відокремлене, але в районній  школі мистецтв навчається  90% міських дітей, а  бюджет району складається від податку доходів з фізичних осіб від сільських жителів. Таврійська школа прораховується і утримується з податків сільського населення і не тільки Таврійська, а і Чулаківська школа також, а взагалі в районі таких чотири  школи.

 

Зуденков С.І. – Добропільський сільський голова, ще раз зупинився на тому, що сільські голови, говорять сьогодні про районну школу мистецтв,  в якій навчаються діти міста Гола Пристань.

 

Волошина Н.О. – начальник фінансового управління районної державної адміністрації відповіла, що питання дуже складне, і воно протягом двох років не вирішується.         Фінансування  шістсот тисяч, які пропонує району місто Гола Притань буде погоджено тільки до 31 травня.

 

 Соловйов В.О.  – голова районної ради зупинився на тому, що на сьогоднішній день співпраця з міською радою , безпосередньо з мером, дійшла до тієї ситуації, коли видатки на утримання районної музичної школи сягають близько двох мільйонів шістсот тисяч і при цьому контингент учнів, які навчаються, складають близько триста тридцяти дітей із них тридцять сім дітей району і двісті дев’яносто три учня, жителі міста. Відповідно запропонували ту формулу, яка була запропонована містом  Великокардашинській сільській раді. На сьогоднішній день голова Великокардашинської сільської ради Чухрай Олексій Іванович підписав угоду на цей рік, щодо участі у співфінансуванні. Звернувся до Великокардашинського сільського голови з питанням, яка кількість дітей відвідує навчальні заклади міста та яка сума коштів витрачається на їх утримання?

 

Чухрай О.І. – Великокардашинський сільський голова відповів. Двісті тридцять сім тисяч сто дев’ятнадцять гривень. У місяць дитина утримується на суму одна тисяча триста сімдесят вісім гривень. А на рік одна дитина обходиться п'ятнадцять тисяч сто п’ятдесят вісім гривень.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради акцентував увагу на тому, що одна дитина села обходиться сільській раді близько п’ятнадцяти тисяч гривень. Якщо прорахувати видатки районної музичної школи на одну дитину, незалежно міста чи району витрати складають близько  дев'яти тисяч грвень.

         Тому на сьогоднішній день виникла ситуація, по тій формулі, яку запропонувало місто Великокардашинській сільській раді, здійснювати ці видатки місто не має можливості, скажімо так. Тому містом було надано пропозиції районній раді щодо підписання Угоди на отримання субвенції, на утримання цієї школи в розмірі близько шістсот тисяч  на календарний рік. Тому дійсно, ту інформацію, яку надав голова сільської ради Добропілля, дійсно до депутатів, які обралися сільським населенням на сьогоднішній день і стоїть запитання, чи будемо фінансувати в повному обсязі, чи все ж таки надійдіть якісь пропозиції з цього питання.

         Зазначив, що остання зустріч з керівництвом міста відбулась вчора, де  були представники обласної культури, обласної адміністрації. Дійшли позиції, щодо  погодження утримувати районну школу в розмірі шістсот тисяч до певного періоду, а з вересня місяця на пропозицію міської ради,  районна рада може утримувати ліквідовану ними музичну школу з контингентом і вчителями до районної ради і міська рада надасть додатково ще близько чотирьохсот тисяч. І тому вийде загальна сума зі всіма витратами і утриманням близько мільйона гривень, за умови що місто Гола Пристань з 1 місяця січня 2017 року візьме цю школу на своє повне утримання.

         Пропозиція стосовно надання містом  допомоги, підтримки якогось періоду, мабуть вирішувати депутати районної ради , разом з думкою, пропозицією голів сільських рад. Звернувся з запитанням до голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району Коломійця Д.В щодо надання пропозицій виходу з цієї ситуації?

 

Коломієць Д.В. – голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району зазначив, що особиста думка  така, що треба повертати місто в статус, яке воно мало раніше і все стане на свої місця.

         Запропонував фінансування проводити до кінця навчального року.

 

Бондар П.П.  – депутат районної ради VII скликання наголосив на тому, що депутатів районної ради роблять заручниками, якщо не фінансувати школу мистецтв та бібліотеку будуть винні депутати районної ради. В той же час міські депутати не хочуть брати на себе відповідальність. З шістсот тисяч гривень, що виділяє міська рада – триста піде на утримання цієї установи. І те що, вони пропонують закрити міську школу, передати дітей та викладачів, то ті чотириста тисяч підуть на їх утримання. Погодився з пропозицією, щодо закінчення поточного навчального року отримати учнями свідоцтв. А далі вирішувати питання затвердження структури та в разі скорочення здійсняючи його відповідно до трудового законодавства (попередження та інше).

         Підтримав сільських голів, щодо фінансування в подальшому тільки 46 дітей з району.

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації наголосила на вимогу чинного законодавства, тому що районна державна адміністрація завжди буде стояти на боці закону і відповідно до чинних вимог діючого законодавства.

         Бюджет складений в такому вигляді тому, що у вас , як і у нас є зобов’язання перед тим кого ми приручили, або створили. Так? Районна рада є органом, який створив цю школу і бібліотеку. Відповідно до 77 статті Бюджетного Кодексу повинні бути в першу чергу забезпечені видатки  на оплату праці. Повністю погодилась з Петром Павловичем, але, якщо вирішується питання  в проекті бюджету, який наданий РДА, забезпечити покладені витрати на весь рік. Якщо вирішується питання стосовно внесення змін до структури, реорганізації або ліквідації, що до речі є власними повноваженнями і вирішується тільки на сесії, тільки тим органом який заснував, а не тим проектом який в пункті 13 і 14. Зауважила, що зменшення фінансування є підставою для того, щоб люди звернулися до суду і змушували забезпечити в повному обсязі фінансування. Поки ця школа є районною, підстав у міста передбачати у власному бюджеті фінансування на власних дітей немає. Міська рада діє виключно законним шляхом "ви дайте пропозиції і ми скажемо скільки грошей у вас немає". Повідомила, що пропонувала, ще в минулому році, звертатися з пропозицією до міської ради зайти у склад засновників цього комунального закладу, для того щоб у міста з'явилися зобов’язання планувати видатки і утримувати той контингент. "До тих пір поки це рішення не буде прийнято, не буде міська рада, ми вчора вже це почули, планувати на власних дітей ці видатки. На жаль, але це так . Тому наша пропозиція була навіть  стосовно, якщо ми просимо у депутатів і сільських рад, якийсь перехідний період, який триває уже три роки, не пів року. Ми кажемо про міську раду, не про особисто Бабича чи особисто Негру, а про  орган місцевого самоврядування. Тому необхідно звертатися, чи то з депутатським загальним зверненням колективним, чи в будь який інший спосіб, взяти на себе зобов’язання фінансувати вказаний заклад відповідно ось таким чином. Дійсно сума в шістсот тисяч є такою що покриває 22,6 відсотка витрат. Воно є не справедливим, це рішення є… шістсот тисяч прийняття до грудня місяця,   дійсно обмежує права, інтереси, свободи дітей сільської місцевості тому пропозиція зараз, не виходячи за межі чинного законодавства навіть якщо приймається рішення на пів року, воно не вирішить того питання, тому що дійсно в минулому році, такі граблі вже зробили. Закликала вирішувати  питання глобально, шляхи є, ми їх вчора уже озвучили. Ми побачили, що є перепони для їх прийняття, але якщо ми це викладаємо на папері, голосуємо і ставимо конкретно це питання, або цей заклад існує і вони входять туди засновниками і беруть відповідальність, навіть якщо з 2017 року в повному обсязі, а в цьому році щоб ця Угода була не гра в одні ворота".

 

Бондар П.П. – депутат районної ради VII скликання запропонував дітей міста навчати на платній основі.

 

 Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації зазначила, що  911 закон проголосований нашими шановними народними депутатами   дозволяє обласній і адміністрації міста Києва та органу місцевого самоврядування перевести деякі заклади на принцип самоокупності. Надається взагалі і районній раді таке право і повноваження, тому що РДА не створює комунальні заклади. В даному випадку це питання також може бути розглянуто частково. Але  вчора це питання опрацьовували, доступна вартість навчання, це близько 150 тисяч гривень, така пропозиція надійшла від директора музичної школи. Але в даному випадку у нас вийде 900 гривень в місяць, або 600 це якщо міські діти  та інші наші, це буде 600 гривень.

         Процедурне питання, у нас відповідно до типового положення вартість навчання, батьківська плата встановлюється наказом директора і погоджується з РДА.

 

Трофименко С.В. – Рибальчеський сільський голова зазначив, що зрозумів, що школа мистецтв профінансована на  сто відсотків, а села тільки на шістдесят – сімдесят відсотків.  Відповідно сільські громади, сільські голови є заложниками, а місто процвітає. Запропонував представникам депутатського корпусу сільських громад не голосувати.

 

Мануйленко Т.В. – депутат районної радиVII скликання яка зазначила, що з порозумінням відноситься до керівника бібліотеки, та керівника музичної школи, до  їх  колективів, тому що кожен має своє право. Зауважила, що не треба руйнувати  те, що багато років робилося, але гроші сьогодні інше. Прийде через півроку, в цьому році в районі КРУ обласне, вона так порахує і тоді ніякі гуманні, або не гуманні питання, вони виникнуть. Погодилась з тим що, треба дожити музичній школі до кінця навчального року. Але не зрозуміло, що таке кінець навчального року для бібліотеки і врахувати відносно цих трьох чи двох місяців з попередженням, треба робити дії. Але, навіщо тоді в бюджет заложили всю суму? А до кінця оцього навчального року  за процедурами, попередити людей, як вимагає, щоб потім не було ніяких непорозумінь, відправити їх у відпустки. Кошти є в районі для дітей в повному обсязі. А інші моменти треба сьогодні опрацювати, як перейти плавно туди, щоб було зрозуміло, що це треба не шістдесят вчителів наприклад, а там двадцять чи тридцять. Запропонувала керівництву школи мистецтв не сидіти і не чекати, що із цього вийде, щоб не вийшло що депутати районної ради вороги для своїх людей. Погодилась з тим, що до кінця навчального року в районний бюджет кошти потрібно заложити, але не витрачати їх, потім повернути на потреби сільським радам.

 

 Соловйов В.О. – голова районної ради запропонував заслухати Зибіна Віктора Івановича, як керівника музичної школи, як виконувались ті розпорядження районної державної адміністрації, які направлялися до установи про приведення штатної чисельності та контингенту у відповідність.

 

Зибін В.І. директор Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області коротко охарактеризував діючу структуру школи. Висловив прохання школу не закривати маючи 22,6 % з міської ради  і 11,3% батьківської плати. Запевнив, що перехідний період протримаються.

 

Волошина Н.О. – начальник фінансового управління районної державної адміністрації зазначила з 1 січня 2017 року Бюджетним Кодексом, всі бюджетні установи без виключення переходять на програмно-цільовий метод. Не можливо буде підписати паспорт бюджетної програми відповідно без тих коштів які будуть закладені в бюджеті.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради звернувся до першого заступника голови районної державної адміністрації Кравченко-Скалозуб Олени Валентинівни,  щодо виконання, не виконання тих розпоряджень, стосовно ситуації, яку можливо впровадити, починаючи з сьогоднішнього дня на оптимізацію, або отримання додаткових коштів. Можливо керівництво музичної школи почує позицію при депутатах районної ради, при головах сільських рад і зможе виконати ці умови.

 

Кравченко –Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації районній державній адміністрації зазначила, що в минулому році депутати давали доручення районній державній адміністрації оптимізувати. Це  і в законі 911, як зазначено оптимізувати, вірніше використовувати кошти будь - якого рівня, державного районного і обласного бюджету. В минулому році починаючи з лютого місяця були доручення РДА стосовно оптимізації, але на даному етапі, навіть не сьогодні, структура даної школи не затверджена. Штатний розпис складається, як фактичні обставини. Тому, якщо Віктор Іванович бере новий набір дітей, штатний розпис може збільшитись, або зменшитись. Це питання, вибачте, депутати районної ради не контролюють, не вирішують, тому, що обставини на сьогоднішній день такі склались.

Стосовно доручень, в минулому році, в п’ятнадцятому році, було надано близько восьми, або дев’яти доручень через керівника відділу культури, але жодного доручення стосовно оптимізації в тому напрямку, як зробили інші позашкільники, воно не виконано. Центр обслуговуючого персоналу жодної одиниці, або пів одиниці, не скорочено. Було скорочено набір дітей, скорочено на шістдесят, що дало якусь певну суму економії. Але в даному випадку, і у  порядку денному є питання 13 і 14 ставиться… Річ в тому, якщо зараз не буде прийнято рішення, воно саботується, або не виконується, директором комунальної установи. Воно не виконується, це є факт. Тому, що в грудні минулого року начальником відділу освіти було написано подання до депутатів минулого скликання про притягнення до відповідальності. Не підтримала районна рада в даній позиції районну державну адміністрацію. Тобто не вбачала в даному випадку не виконання рішень. Тому працюємо зараз з вами в таких умовах.

Просила Віктора Івановича, пояснити депутатам чому, в тому контексті, як всі інші позашкільники, виконали доручення по оптимізації, в Вашому випадку це було проігноровано?

 

Бондар П.П. – депутат районної ради VII скликання задав питання. Хто являється розпорядником бюджетних коштів?

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації відповіла на запитання Бондара П.П. Розпорядником бюджетних коштів є відділ культури.

 

Бондар П.П. - депутат районної ради VII скликання задав питання як по Бюджетному Кодексу, якщо немає  фінансування утримувати ці штати, як директор школи може його собі збільшувати?

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації відповіла на запитання Бондара П.П. що штатний розпис є і встановлюється як факт. Але немає жодного рішення районної ради про встановлення структури.

 

Зибін В.І. - директор Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області зауважив, що оптимізація уже проводиться 15 років і щороку скорочувались то техпрацівники то робочі.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради запитав у Зибіна В.І. Можливо ті накази, які були прийняті в п’ятнадцятому році,  вони найдуть своє відображення все ж таки в шістнадцятому році і чи допоможуть  якимось чином зменшити навантаження на районний бюджет і прожити цей бюджетний рік разом із музичною школою?

 

Зибін В.І. - директор Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області висловив припущення, що при злитті двох шкіл зменшиться навантаження на районний бюджет.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради  запитав Зибіна В.І., а є у Вас вихід без ліквідації міської школи?

 

Зибін В.І. - директор Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області відповів, що поки існує дві школи, важко говорити про свою. Таке враження, що друга школа створилась, щоб розрушити районну.

 

Слюсар Н.О. – голова Голопристанської районної  організації профспілки працівників освіти і наука України висловила думку про те, що до всіх комунальних закладів повинен бути підхід один, щоб всі були в рівних умовах. Всіх позашкільні заклади, в минулому році скоротили, практично весь технічний персонал і  керівників гуртків, і тренерів. Запропонувала Віктору Івановичу виконати це теж. Олена Валентинівна говорила тільки що про наказ 911, в якому сказано, що з першого вересня потрібно ще на 10 відсотків скоротити технічний персонал, і також провести оптимізацію мережі. Зараз область попередила, що на весь район залишиться тільки п’ять шкіл, які будуть першого – третього ступенів. Всі другі школи  повинні бути першої – другої ступені, або тільки першої. Погодилась з сільськими головами, що  повинні кошти закласти, щоб бюджет прийняти, обов’язково повинні до тридцять першого травня.

 

 Погорільська М.Б. – депутат районної ради VII скликання внесла пропозицію погодитись з виступом, з думками сільських голів, передбачити видатки в районному бюджеті на  утримання чотирьох шкіл в повному обсязі, а районної школи тільки до кінця навчального року, до першого вересня. І дати півроку, для того щоб привести в відповідність документи про скорочення і оптимізацію. 

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації запропонувала прийняти  бюджет в тому обсязі, в якому є з урахуванням вказаних уже пропозицій, до кінця навчального року і внести зміни наступною сесією планово, розглянувши на всіх комісіях.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про  районний бюджет на 2015 рік" зі змінами та доповненнями як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

 За? 31 Проти? Немає. Утримався? 1. Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення "Про районний бюджет на 2015 рік" додається до протоколу".

 

Соловйов В.О. - голова районної ради. Відповідно регламенту роботи нашої сесії оголошується перерва на 20 хвили.

 

Після перерви.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради. Прошу лічильну групу провести реєстрацію присутніх депутатів.

 

Лічильна група проводить реєстрацію депутатів.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради. Після реєстрації в залі присутні 31 депутат. Маємо можливість продовжувати роботу.

 

4. СЛУХАЛИ:

Погорільську М.Б – ознайомила з проектом рішення "Про внесення змін та доповнень до Регламенту Голопристанської районної ради VII скликання" - "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про внесення змін та доповнень до Регламенту Голопристанської районної ради VII скликання", як рішення районної ради .

 

ГОЛОСУВАЛИ:

 За? 31 Проти? Немає. Утримався? Немає. Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення "Про внесення змін та доповнень до Регламенту Голопристанської районної ради VII скликання" додається до протоколу".

 

5.СЛУХАЛИ:

Загороднюка А.І  - ознайомив з проектом рішення " Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що передаються в оренду приватному підприємству "Органік Сістемс" -  "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що передаються в оренду приватному підприємству "Органік Сістемс" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 31. Проти? Немає. Утримався? Немає. Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що передаються в оренду приватному підприємству "Органік Сістемс" додаються до протоколу".

 

6.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. - ознайомив з проектом рішення " Про передачу будівлі літнього кінотеатру, що є об'єктом спільної власності територіальних громад району, в оперативне управління та на баланс Голопристанській дитячо-юнацькій спортивній школі" - "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про передачу будівлі літнього кінотеатру, що є об'єктом спільної власності територіальних громад району, в оперативне управління та на баланс Голопристанській дитячо-юнацькій спортивній школі", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 30 Проти? 1 Утримався? Немає. Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення  "Про передачу будівлі літнього кінотеатру, що є об'єктом спільної власності територіальних громад району, в оперативне управління та на баланс Голопристанській дитячо-юнацькій спортивній школі" додаються до протоколу".

 

7.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив присутніх з проектом рішення " Про надання дозволу управлінню агропромислового розвитку Голопристанської районної державної адміністрації на передачу в оренду частини будівлі управління агропромислового розвитку площею 66,45 кв.м. Голопристанській районній державній адміністрації" - "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про надання дозволу управлінню агропромислового розвитку Голопристанської районної державної адміністрації на передачу в оренду частини будівлі управління агропромислового розвитку площею 66,45 кв.м. Голопристанській районній державній адміністрації", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 31 Проти? Немає. Утримався? Немає. Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення "Про надання дозволу управлінню агропромислового розвитку Голопристанської районної державної адміністрації на передачу в оренду частини будівлі управління агропромислового розвитку площею 66,45 кв.м. Голопристанській районній державній адміністрації" додається до протоколу".

 

8.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив з проектом рішення " Про надання дозволу комунальному підприємству редакція газети "Голопристанський вісник" та радіомовлення на передачу в оренду частини приміщення будівлі редакції площею 10,5 кв.м. Голопристанській міській раді" - "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про надання дозволу комунальному підприємству редакція газети "Голопристанський вісник" та радіомовлення на передачу в оренду частини приміщення будівлі редакції площею 10,5 кв.м. Голопристанській міській раді", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 30 Проти? Немає. Утримався? 1. Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення "Про надання дозволу комунальному підприємству редакція газети "Голопристанський вісник" та радіомовлення на передачу в оренду частини приміщення будівлі редакції площею 10,5 кв.м. Голопристанській міській раді" додаються до протоколу".

 

9.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив з проектом рішення " Про надання дозволу комунальному підприємству "Голопристанська центральна районна лікарня" на продовження терміну дії договору оренди з комунальним закладом "Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Херсонської обласної ради" – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про надання дозволу комунальному підприємству "Голопристанська центральна районна лікарня" на продовження терміну дії договору оренди з комунальним закладом "Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Херсонської обласної ради", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 30 Проти? Немає Утримався? 1. Рішення прийнято"Протокол лічильної комісії та рішення "Про надання дозволу комунальному підприємству "Голопристанська центральна районна лікарня" на продовження терміну дії договору оренди з комунальним закладом "Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Херсонської обласної ради" додаються до протоколу".

 

10.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив з проектом рішення " Про надання дозволу комунальному підприємству "Голопристанська центральна районна лікарня" на передачу в оренду комунального майна офтальмологічному відділенню комунального закладу "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради" – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про надання дозволу комунальному підприємству "Голопристанська центральна районна лікарня" на передачу в оренду комунального майна офтальмологічному відділенню комунального закладу "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 30 Проти? Немає. Утримався? 1. Рішення прийнято – "Протокол лічильної комісії та рішення "Про надання дозволу комунальному підприємству "Голопристанська центральна районна лікарня" на передачу в оренду комунального майна офтальмологічному відділенню комунального закладу "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради" додаються до протоколу"

 

11.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив з проектом рішення " Про надання дозволу Голопристанській районній дитячій школі мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області на передачу в оренду комунального майна Таврійській дитячій музичній школі" – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про надання дозволу Голопристанській районній дитячій школі мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області на передачу в оренду комунального майна Таврійській дитячій музичній школі", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 30 Проти? Немає. Утримався? 1. Рішення прийнято – "Протокол лічильної комісії та рішення "Про надання дозволу Голопристанській районній дитячій школі мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області на передачу в оренду комунального майна Таврійській дитячій музичній школі" додаються до протоколу".

 

12.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив з проектом рішення " Про надання дозволу комунальному закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області на списання книг книжкового фонду з балансу закладу" – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про надання дозволу комунальному закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області на списання книг книжкового фонду з балансу закладу", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 30 Проти? Немає. Утримався? 1.Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення  "Про надання дозволу комунальному закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області на списання книг книжкового фонду з балансу закладу" додаються до протоколу".

 

13.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив з проектом рішення "Про відмову фізичній особі підприємцю Лебедєву Ігорю Анатолійовичу у продовженні терміну дії договору оренди індивідуально визначеного об'єкту  нерухомого майна спільної власності територіальних громад району" – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про відмову фізичній особі підприємцю Лебедєву Ігорю Анатолійовичу у продовженні терміну дії договору оренди індивідуально визначеного об'єкту  нерухомого майна спільної власності територіальних громад району", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 30 Проти? Немає. Утримався? 1. Рішення прийнято – "Протокол лічильної комісії та рішення "Про відмову фізичній особі підприємцю Лебедєву Ігорю Анатолійовичу у продовженні терміну дії договору оренди індивідуально визначеного об'єкту  нерухомого майна спільної власності територіальних громад району" додаються до протоколу"

   

14.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив з проектом рішення "Про створення тимчасової контрольної комісії районної ради" – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про створення тимчасової контрольної комісії районної ради", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 30 Проти? Немає. Утримався? 1. Рішення прийнято - "Протокол лічильної комісії та рішення "Про створення тимчасової контрольної комісії районної ради" додаються до протоколу "

 

15.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. – ознайомив з проектом рішення "Про внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області " – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИСТУПИЛИ:

Кравченко-Скалозуб О.В.- перший заступник голови районної державної адміністрації задала питання, хто на даний час є органом управління музичної школи?

 

Соловйов В.О. – голова районної ради відповів, що районна рада.

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації зауважила, що відповідно до 43 статті, як зазначено в преамбулі. Ви посилаєтесь на 43 статтю Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», де в пункті 20 зазначено, що виключно на пленарних засіданнях районної ради вирішуються питання щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл і селищ. Ну це розумно, так? Об’єкти територіальної громади, колективно вирішують це питання і затверджуються відповідні рішення. В той же час в статті 44 Закону «Про місцеве самоврядування» визначено вісімнадцять пунктів, це виключний перелік того, що можна делегувати районній державній адміністрації, так, щоб державна влада не втручалась в порядок функціонування, дії відповідно вашого комунального майна, будь якого. Це основа основ державного управління і управління в органах місцевого самоврядування. В той же час стаття 29 Закону «Про місцеві державні адміністрації» встановила, що місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження делегованими їм обласними або районними радами відповідно до Конституції в обсягах і межах. Так ось у мене запитання. Відповідно до 44 статті Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передача функцій затвердження статуту і граничної чисельності відповідно якого пункту 44 статті ви делегуєте? Це основне питання і воно значуще і воно має  значення, і що повинна районна державна адміністрація затверджувати у вигляді структури? Рішення яке приймає районна рада у вигляді реорганізації, ліквідації або створення закладу, або щось інше, це перший момент?  Крім того у нас зазначено, що  саме оці пункти, встановлення структури на сьогодні, чомусь до сих пір…До речі районна державна адміністрація виявила це, зазначила про це районній раді і опрацьовуючи це питання у нас виникає великий перелік запитань чому на разі воно є так? Слушне було запитання Петра Павловича, а як Олексюк, а що він робить. То я ж відповідаю, відповідно до Положення про документообіг, відповідно до прийнятого Бюджету, Олексюк затверджує не типовий штатний розпис, а штатний розпис, який уже фактично працює.

 

Бондар П.П. – депутат районної ради VII скликання запитав,  Відповідно ми приймаємо, а він нам затверджує?

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації Олексюк О.В. затверджує фінансування, він не затверджує в частині будь - якого переліку посад.

 

Бондар П.П. – депутат районної ради VII скликання зауважив, що якщо фінансування не дозволяє фінансувати посади, він повинен попередити, що ці посади треба скорочувати.

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації відповіла, що він може надавати пропозиції, які були надані, але самостійно в одноособовому порядку це є перевищення повноважень районної державної адміністрації. Вирішувати, як у вашому городі, де садити буряки, а де картоплю, в цьому і є розмежування. Є районна державна адміністрація, яка виконує рішення… якщо районна державна адміністрація створює свій підрозділ, свою юридичну особу, дійсно там питань вже немає. Зараз ви намагаєтесь таким рішенням, по-перше всупереч нормам, які вже зазначені, встановити органом управління комунальним закладом, не майном, районну державну адміністрацію, що по суті суперечить вказаним нормам закону, ось і все. Ви хочете колективне передати в одні руки. У  вас немає такого права, воно не зазначене в 44 статті. І воно по суті протирічить самому сенсу устрою.

 

Загороднюк А.І. – депутат районної ради VII скликання запитав, а чому ми повинні це передавати?

 

Соловйов В.О. – голова районної ради запитав, в листі районної державної адміністрації вказано, про затвердження структури та штатного розпису, а до цього штатний розпис затверджував хто?

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації відповіла, що штатний розпис затверджується, як результат діяльності по Бюджетному Кодексу. А типового штатного розпису, в половині комунальних установ немає. Зокрема і у Вадима Миколайовича…Структуру і типовий штатний розпис в половині закладів затверджено районною радою, а інших їх взагалі немає. Ми затверджуємо штатний розпис фактичний, який діє.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради запитав, Вікторе Михайловичу, а у Вас є   бачення, як керівника апарату адміністрації?

 

Реутенко В.М. – керівник апарату районної державної адміністрації пояснив, що адміністрація діє в спосіб передбачений законом. Зараз вирішується питання. Справа в тому, що на вивчення питання  часу нам дали рівно годину вчора і сьогодні зранку. Тобто районна державна адміністрація розглядала пропозиції вчора над вечір. Це перше. Олег Васильович на словах мені розказав, а офіційно тільки вчора ввечері, за Вашим підписом.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради звернув увагу, що вчора районна державна адміністрація отримала рекомендації, а запрошення на засідання комісії було завчасно.

 

Реутенко В.М. – керівник апарату районної державної адміністрації зауважив, що Закон України «Про місцеві державні адміністрації»  говорить, що районні ради можуть делегувати повноваження, якщо вони в межах 44 статті. Те, що зараз пропонуєте прийняти, делегувати районній державній адміністрації, це не в межах цієї статті. Ця стаття не передбачає, щоб районна державна адміністрація затверджували штатний розпис.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради пояснив, дійсно районна рада вивчає пропозиції районної державної адміністрації, вивчає ці статути і структури, і бачить, що  виникає безліч запитань. Чия це помилка, важко відповісти, тому що тут працювали депутати минулих скликань, були відповідні начальники юридичних управлінь, але на сьогоднішній день маємо те, що маємо. Тому, якщо кожний із вас має намір розібратися в цьому питанні досконаліше, то ви однозначної відповіді не найдете. Тому що не забороняє власнику, або засновнику цього майна чи закладу, делегувати, або визначати певний орган управління і визначати йому певні межі компенсації в частині управління цим закладом.

         Дійсно хотілось би поставити остаточну крапку в цьому. Дійсно є закон, навіть не закон Конституція України стаття 19, органи державної влади органи місцевого самоврядування повинні діяти в межах і спосіб визначений законодавством України.

 

Санашвілі О.О. – депутат районної ради VII скликання зауважив, що депутатам районної ради треба бути юристами та знати всі закони.

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації, зауважила, що це буде перевищення повноважень районної державної адміністрації..  

 

Соловйов В.О. – голова районної ради пояснив, що якщо ми звернемось до закону, безпосередньо закону яким керується місцева державна адміністрація в першій її частині визначено: - місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження делеговані їй відповідною радою. І відповідно статтею 29 визначено, що місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження делеговані їм відповідними обласними і районними радами передбачені статтею 44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Вказав, що районна рада на сьогоднішній день немає своїх виконкомів і тому адміністрація виконує в повній мірі повноваження, як власні так і делеговані районною радою. До власних повноважень районної державної адміністрації, зокрема в частині спірній, відноситься … наприклад стаття 13:  - до відання місцевих державних адміністрацій належить вирішення питань науки, освіти, культури, фізкультури, спорту , молоді та неповнолітніх. Це власні повноваження.

Передача місцевим державним адміністраціям інших органів супроводжується передачею їм відповідних фінансових матеріально-технічних та інших ресурсів необхідних для здійснення цих повноважень.

Місцева державна адміністрація реалізовує державну політику в галузі науки, освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури, спорту, материнства та дитинства. Вживає заходів до збереження мережі закладів освіти, культури, охорони здоров’я ну і інших закладів, які були озвучені.

На другій сесії районної ради ми певним чином делегували районній державній адміністрації певні повноваження. В тому числі і спірне питання це пункт 13 статті 44, який передбачає те, що ми делегували адміністрації: - забезпечення відповідно до законодавства розвиток науки, усіх видів освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури, спорту і туризму.

Також на сьогоднішній день, є Закон України "Про позашкільну освіту", будемо так демократично підходити до цього питання, права адміністрація чи наприклад, не права.

Організація позашкільної освіти, органи управління позашкільною освітою, комунальний заклад бібліотека, музична школа у нас відносяться до позашкільної освіти.

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, на сьогоднішній день у нас це районна державна адміністрація, здійснюють управління діяльністю зазначених навчальних закладів не залежно від підпорядкування, типів і форм власності.

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації пояснила, що по тим об’єктам, накази пишуться по всім школам і їх повинні виконувати і сільські і район. Оце і є управління діяльністю. Є галузеві норми, є загальні норми, є спеціальні норми. 

 

Соловйов В.О. – голова районної ради зауважив, що завжди зустрічали в законі таку фразу, власний або уповноважений  орган позиція визначена законодавством, якщо інше не передбачене Статутом. Звернув увагу до рішення Херсонської обласної ради. Наприклад Статут комунального закладу Херсонська обласна рада Херсонський онкологічний диспансер, розділ п’ятий, структура онкодиспансеру визначається та затверджується департаментом охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації. Статут інший Херсонський обласний будинок дитини, визначається  структура та штатний розпис за погодженням  органом уповноваженим власником управляти цим майном. Інший Статут Бериславський медичний коледж  структура повністю визначається управлінням охорони здоров’я обласної державної адміністрації, за поданням директора. Інший Статут Катеринопільска дитяча музична школа, тут взагалі заклад розмежовує виключні компетенції засновника, власника, затвердження установчих документів, ліквідація, реорганізація, затвердження цільових програм, до компетенції органу управління, тобто до адміністрації, належить затвердження організаційної структури закладу, затвердження штатного розпису та кошторису закладу, здійснення поточного контролю, здійснення контролю за фінансового-господарською діяльністю і інше. Так само є розпорядження наприклад, розпорядження від 4 квітня 2015 року Башинська районна рада Миколаївської області, районна державна адміністрація, затвердити структуру комунальної установи Башинський районний центр по обслуговуванню закладів освіти, розпорядження адміністрації.

         На сьогоднішній день до відділу культури до відділу освіти доводяться державні програми відносно освіти, культури і хто їх виконує, хто доводить до виконавців і контролює якість надання послуг? Відповідний структурний підрозділ районної державної адміністрації.  Якщо районна рада передаючи в управління заклад,  відповідно повинна і визначити компетенцію органу в частині управління цим закладом, такі передати повноваження зокрема,  щойно були зачитані. Маючи на меті наприклад, можливість скорочення, збільшення, зміни структури або іншого.

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації звернула увагу, що факт скорочення чи збільшення це реорганізація.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради зауважив, що районна рада сама реорганізує за потребою за пропозицією районної державної адміністрації. Статутом прописано: - затверджує районна державна адміністрація за поданням відділу культури з урахуванням пропозицій директора музичної школи.   

 

Кравченко-Скалозуб О.В. – перший заступник голови районної державної адміністрації зазначила, що  рішення про реорганізацію приймається засновником.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради пояснив, що  районна державна організація  можете скористатися правом звернення  до суду, до інших органів.

 

Мануйленко ТВ. – депутат районної ради VII скликання запитала чи є юридичний висновок, бо це уже заходить невідомо куди?

 

Бондар П.П. – депутат районної ради  VII скликання звернувся до Мануйленко Т.В., що те, що ми тільки що почули це повний абсурд, немає штатного розпису, структури немає, що це не злочин?

 

Олексюк О.В. начальник відділу культури районної державної адміністрації зупинився на тому, що зміна структури, вирішення питання структури це виключне повноваження депутатів районної ради.

 

Бондар П.П. – депутат районної ради  VII скликання наполягав, щоб районна державна адміністрація вносила пропозиції,  а районна рада буде затверджувати.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради звернувся до Александрової Т.М. та запитав про спілкування з представником обласної ради  з цьому питанню.

 

Александрова Т.М. – керуючий справами виконавчого апарату районної ради відповіла, що зі слів Кияниці начальника відділу управління об’єктами комунальної власності, обласна рада взагалі ніколи, з моменту її існування не затверджувала структуру комунальних закладів. Затверджують структуру або обласна державна адміністрація, або самі комунальні установи в межах фінансування.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області ", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19 Проти? Немає. Утримався? 10. Рішення прийнято "Протокол лічильної комісії та рішення "Про внесення змін до Статуту Голопристанської районної дитячої школи мистецтв Голопристанської районної ради Херсонської області" додаються до протоколу.

 

16.СЛУХАЛИ:

Санашвілі О.О. –  ознайомив з проектом рішення Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області " – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення " Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області ", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 21 Проти? Немає. Утримався? 8.Рішення прийнято – "Протокол лічильної комісії та рішення "Про внесення змін до Статуту комунального закладу "Голопристанська районна бібліотека" Голопристанської районної ради Херсонської області" додаються до протоколу".

 

17.СЛУХАЛИ:

Александрову Т.М. – ознайомила з проектом рішення "Про затвердження розпорядження голови районної ради, яке видане в міжсесійний період" – "Проект рішення додається до протоколу ".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про затвердження розпорядження голови районної ради, яке видане в міжсесійний період", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 29 Проти? Немає. Утримався? Немає.  Не голосували? 1 (Соловйов В.О. заявив про конфлікт інтересів). Рішення прийнято – "Протокол лічильної комісії та рішення "Про затвердження розпорядження голови районної ради, яке видане в міжсесійний період додаються до протоколу".

 

18. СЛУХАЛИ:

Александрову Т.М. – ознайомила з проектом рішення "Про  утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання " – "Проект рішення додається до протоколу".

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання ", як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 29 Проти? Немає. Утримався? Немає. Не голосували? 1. Рішення прийнято – "Протокол лічильної комісії та рішення "Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання " додаються до протоколу".

 

Соловйов В.О. – голова районної ради. Шановні депутати! Всі питання порядку денного  четвертої  сесії районної ради VІІ скликання розглянуто. Будуть у депутатів зауваження, пропозиції щодо ведення сесії? Немає. На цьому четверту  сесію районної ради VІІ скликання оголошую закритою.

 

Звучить Гімн України.

 

 

 

Голова районної ради                                                                 В.О.Соловйов

 

Категорія: Протоколи пленарних засідань » Протоколи відкритих пленарних засідань районної ради VII скликання

Календар новин

«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, nсорок, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги