Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Висновки і рекомендації від 24.11.2016 №10/9/9 - 14

опубліковано: 1-12-2016, 15:39, переглядів: 569,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

 

УКРАЇНА

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Висновки і рекомендації

спільного засідання постійних комісій мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, з питань агропромислового розвитку та екології та з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення

 

 

від 24.11.2016 №10/9/9-14

м. Гола Пристань

 

Про хід виконання програми розвитку

культури і духовності в Голопристанському

районі на 2014-2020 роки

 

  Заслухавши та обговоривши інформацію районної державної адміністрації «Про хід виконання програми розвитку культури і духовності в Голопристанському районі на 2014-2020 роки», постійні комісії зазначають, що в даному напрямку в районі проводиться певна робота.

Державна політика у галузі культури на районному рівні реалізується через мережу закладів культури: 18 клубних закладів, 21 бібліотечну установу, 7 культурно-дозвілевих комплексів та 5 початкових мистецьких навчальних закладів.

  Закриття закладів культури, зміни профілю їх діяльності не відбувалося.

  Рішенням сьомої сесії VІІ скликання районної ради від 30 червня 2016 року № 121 "Про внесення змін до програми розвитку культури і духовності Голопристанському районі на 2014-2020 роки" було виділено:

19,00 тис. грн на організацію і проведення районних фестивалів, свят, гала-концертів, оглядів, конкурсів, тощо;

30,00 тис. грн. на забезпечення гастрольної діяльності мистецьких та аматорських колективів Голопристанського району.

  З метою організації культурного дозвілля населення, виявлення талановитої молоді, забезпечення розвитку творчого потенціалу та культурного простору Голопристанщини протягом звітного періоду організовано та проведено чотири фестивалі, 3 конкурси, 2 звітних концерту та 1 огляд.

  Крім того, організовано та проведено Х дитячий фестиваль бандуристів «Таврійські зустрічі», перший відкритий конкурс-фестиваль українського слова «Відлуння душі» пам’яті Наталі Коломієць та ін.

  Забезпечується гастрольна діяльність мистецьких та аматорських колективів Голопристанського району, на що за 9 місяців 2016 року використано 24,5 тис. грн.

  Щорічно творчі колективи та солісти-вокалісти беруть активну участь та здобувають перемогу на міжнародних, всеукраїнських, регіональних конкурсах, фестивалях, святах, оглядах, творчих звітах.

  Працівники культури, творчі колективи та солісти закладів культури Голопристанщини взяли участь у відкритому фестивалі української пісні «Душа Півдня», обласній акції наймасовішого виконання духовного гімну України «Молитви за Україну» М. Лисенка.

  На території Голопристанщини організовуються та проводяться культурно-масові заходи в клубних та бібліотечних закладах, присвячені державним, професійним святам та пам’ятним датам.

  У співпраці з обласною державною телерадіокомпанією «Скіфія» створено 7 компакт-дисків з теленарисами про аматорські народні колективи району: «Олешшя», «Чулаківна», «Куманьки», «Тавричанка», «Степовичка», «Червона калина», «Макітерка», «Чарівна скрипка», «Джигірка», «Ладоніта», аматорський народний академічний хор та хореографічний ансамбль «Райдуга» Голопристанського районного будинку культури, а також - про народні ремесла Голопристанщини: лозоплетіння, українську вишиванку, гончарне та ковальське мистецтво.

  Проводиться робота над створенням нових теленарисів з циклу «Скарбниця Таврійського краю».

  В рамках телепроекту «Люди і долі» підготовлено і продемонстровано теленарис про Заслуженого працівника культури України Оксану Макаренко – керівника аматорського народного ансамблю бандуристів «Тавричанка» Таврійської дитячої музичної школи.

  На обласному радіо «Таврія» підготовлено низку радіопрограм про обдаровану юнь Голопристанщини.

  На території Голопристанського району функціонують клубні заклади, при яких діють 16 аматорських народних та 1 зразковий колективи.

  Ведуться ремонтні роботи гурткових кімнат та даху Новозбур’ївського сільського будинку культури.

  З районного бюджету виділено 100,0 тис. грн. на ремонт даху Таврійської дитячої музичної школи. 31 серпня 2016 року відповідні ремонтні роботи завершено. Школа розпочала роботу із збільшеним контингентом учнів до 110 осіб та збільшеним штатним розписом працівників Таврійської ДМШ.

   За результатами інвентаризації об'єктів історико-культурної спадщини на території Голопристанського району налічується 553 пам’ятки історії та археології, з них - 56 пам’яток історії, пов’язані з подіями Другої світової війни, а також -  497 пам’яток археології.

  Проведені ремонтні роботи місцевих пам’яток історії, пов’язаних з Другою світовою війною 1941-1945 років у сільських радах Голопристанщини на загальну суму близько 30 тис грн.

  У селі Добропілля за кошти сільської ради (2,8 тис.грн.) та кошти спонсорів (15,0 тис.грн.) встановлено та відкрито пам'ятник захисникам Батьківщини (скульптор - Олег Степанський).

  З метою залучення читачів юнацького віку до бібліотеки працівниками Голопристанської районної бібідіотеки запроваджуються нові форми роботи: інтерактивні ігри, краєзнавчі квести, бібліоніч та ін.

  Розроблено проект «Центр туристичної інформації» щодо участі у обласному фестивалі «Бібліотечна палітра - 2016», мета якого - сприяти розвитку туристичної інфраструктури рідного краю.

  Зроблено передплату періодичних видань на суму 995,95 грн.

  Разом з тим, залишаються не вирішеними ряд проблем, а саме:

- матеріально-технічна база установ культури дуже застаріла і потребує значного поліпшення: оснащення їх звуковою, світловою апаратурою, музичними інструментами, сценічними костюмами;

- заклади культури району потребують реконструкції систем опалення;

- приміщення районної бібліотеки потребує облаштування внутрішнього санвузла.

   Враховуючи викладене, керуючись ст. 47 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні», постійні комісії

дійшли висновку:

   Інформацію «Про хід виконання програми розвитку культури і духовності в Голопристанському районі на 2014-2020 роки», взяти до відома.

   З метою створення сприятливих умов для забезпечення культурно - дозвіллєвих потреб населення

рекомендувати:

  1. Районній державній адміністрації:

  1) Забезпечити якісне та ефективне виконання заходів програми розвитку культури і духовності в Голопристанському районі на 2014-2020 роки;

  2) Створювати належні умови для розвитку системи культурного обслуговування населення району.

  2. Сільським радам:

   1).Забезпечити організацію та проведення заходів до державних свят та інших знаменних дат, культурно-мистецьких та просвітницьких заходів щодо відзначення пам’ятних дат та ювілейних подій.

  3. Контроль за виконанням цих висновків і рекомендацій покласти на голову постійної комісії з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення М. Чумака.

 

 

     Голова постійної комісії                                           М. Погорільська

 

     Голова постійної комісії                                           А.Загороднюк

 

     Голова постійної комісії                                          М. Чумак

 

Категорія: Комісії » Постійні комісії районної ради VII скликання » З питань гуманітарної політики, медицини, та соціального захисту населення

Календар новин

«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року.

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року.

 

         В цей ...

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада