Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Висновки і рекомендації від 11.05.2017 № 12-1

опубліковано: 16-05-2017, 16:06, переглядів: 460,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

 У К Р А Ї Н А

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

 

Висновки і рекомендації

постійної комісії з питань агропромислового розвитку та екології

 

від 11.05.2017 № 12-1

м. Гола Пристань

 

Про хід виконання районної комплексної

програми розвитку водного господарства

Голопристанського району на період

 

до 2020 року

 

  Заслухавши інформацію районної державної адміністрації та Приморського управління водного господарства «Про хід виконання районної комплексної програми розвитку водного господарства Голопристанського району на період до 2020 року», комісія зазначає, що в районі:

  В результаті інвентаризації внутрішньогосподарських зрошувальних систем обліковується 34,341 тис. га зрошуваних земель, з них державна мережа становить 27,667 тис. га та місцева 6,674 тис. га.

  На теперішній час із наявних 34,341 тис. га  зрошувальних земель використовується 14,7 тис. га.

  На відновлення вищезазначених зрошувальних земель потреба складає 502 млн. грн.

  Із загальної площі зрошувальних земель 34,3 тис. га, на час прийняття Програми зрошувалось 13,8 тис. га. За період з 2014 по 2016 роки збільшено площі зрошуваних земель лише до 14,7 тис. га,

  Сільгосптоваровиробниками в період з 2014 по 2016 рік площу поливу краплинним зрошенням збільшено до 4,4 тис. га. та було придбано 6 одиниць поливної техніки.  

  За власні кошти рисосіючих господарств ДП "Південь", ТОВ "Басматі" та ФГ "Славич-А", розширено площу посіву рису з 0,9 тис. га, що було у 2013 році, до 1,6 тис. га. Тенденція по збільшенню площі посіву рису із року в рік витримується.

  Херсонським виробничо-експерементальним заводом по розведенню молоді частикових риб в період з 2014 по 2016 рік було вселено дворічок та цьоголіток рослиноїдних та аборигенних риб в повному обсязі згідно плану, а саме 8,4 млн. од.

  Приморським управлінням водного господарства за рахунок коштів державного бюджету, а саме з спеціального фонду, було проведено у 2014 році реконструкцію гідротехнічної споруди на 131 км Краснознам'янського магістрального каналу на загальну суму 171,6 тис. грн.

  Проведена наступна робота щодо передачі сільськими радами внутрішньогосподарської мережі до державної власності, в результаті чого:

  1. Згоду на передачу внутрішньогосподарської мережі до державної власності надала Голопристанська міськрада.

  2. Відмову надали дві сільради, а саме Новософіївська та Садівська.

  3. Не прийняли рішення 15 сільських рад, з них: в 3 – х сільрадах системи розпайовані (Долматівська, Бехтерська, Чорноморська), 2 сільради прийняли рішення про передачу системи районній раді (Круглоозерська, Олексіївська),  2 сільради передали в оренду (Чулаківська, Збурївська – частково (тільки рисову систему)), система в Новофедорівській сільраді знаходиться на балансі ПСП "Сонячний", 7 сільрад ніяких рішень не прийняли (Нововолодимирівська, Краснознамянська, Добропільська, Новозбурївська, Таврійська, Малокопанівська, Рибальчанська). З них у 2-х системи побудовані державою (Нововолодимирівська, Олександрівська), у 5-х – побудовані за кошти господарств.

  Основними причинами, які заважають розширенню площ поливу є:

- незадовільний технічний стан зрошувальних систем, спричинений недостатністю фінансування їх реконструкції та модернізації.

- більшість малих сільськогосподарських підприємств, які утворилися в результаті паювання земель, неспроможні ефективно вести зрошувальне землеробство, і тому використовують зрошувальні землі, як богарні.

- на більшості свердловин місцевого зрошення закінчився термін їх експлуатації. Повністю зруйновані лінії електропередач.

  Із загальної площі місцевого зрошення по району 6674га,  поливається  лише 1500 га.

- складне законодавство по передачі меліоративної системи у державну власність. До цього часу (не визначено юридичну особу, кому її треба передавати).

- відсутність документації (технічної та правовстановлюючої) на меліоративну систему, що ускладнює процес передачі з балансу на баланс.

  Ситуація з організацією поливу в районі вже протягом кількох останніх років залишається невизначеною та надзвичайною.

  Під час реформування аграрного сектору економіки зрошуване землеробство зазнало втрат. Розпаювання земель, відсутність державного фінансування на реконструкцію зрошувальних систем, припинення виробництва дощувальної техніки, неправомірне розукомплектування внутрішньогосподарської меліоративної мережі призвело до скорочення використання площ сільгоспугідь.

  Головна проблема полягає в тому, що значна частина внутрішньогосподарської зрошувальної системи перебуває в експлуатації вже понад 50 років, а термін її експлуатації складає 35 років, тому інженерна інфраструктура має високий ступень зношуваності.

  Загалом невиконання запланованих заходів Програми викликано відсутністю належного їх фінансування як з державного бюджету (для Приморського управління водного господарства), так і з місцевого (для сільських рад), а також відсутність необхідних власних коштів сільгосптоваровиробників.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтею 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", комісія дійшла

висновку:

  Інформацію «Про хід виконання районної комплексної програми розвитку водного господарства Голопристанського району на період до 2020 року» взяти до відома.

  З метою належного виконання заходів програми

рекомендувати:

   1. Районній державній адміністрації вжити дієвих заходів щодо виконання районної комплексної програми розвитку водного господарства Голопристанського району на період до 2020 року.

   2. Приморському управлінню водного господарства надати пропозиції щодо доповнення заходів по забезпеченню виконання Програми пунктом 6.2  (із текстової частини) напрямів захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод – створення самопливних колекторів та мережі по відведенню поверхневих вод з сільгоспугідь та населених пунктів з визначенням необхідної суми коштів та наданням розрахунків до Голопристанської районної державної адміністрації для опрацювання та подальшого розгляду їх на сесії районної ради.

  3. Сільським радам, з метою поліпшення екологічного стану, захисту сільських населених пунктів від шкідливої дії вод, на виконання п. 6 заходів по забезпеченню виконання Програми, винайти можливість виділення коштів на виготовлення відповідної документації, а саме: розробку проектів винесення в натуру водоохоронних зон та прибережних захисних смуг на водних об’єктах.

  4. Контроль за виконанням цих висновків і рекомендацій залишаю за собою.

 

Голова комісії                                 А.І.Загороднюк

Категорія: Комісії » Постійні комісії районної ради VII скликання » З питань агропромислового розвитку та екології

Календар новин

«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, nсорок, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги