Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Пенсійний фонд інформує

опубліковано: 31-08-2017, 13:38, переглядів: 27,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

Запитання-відповідь

 

 1. Мені 56 років (дата народження травень 1961 року), маю стаж 25 років. Чи можливо вийти на пенсію за віком зараз, тобто раніше за встановлений пенсійний вік?                                                                                        

Лідія Юріївна

Відповідно до законодавства Ви маєте право на пенсію за віком  після досягнення 60 років.

 

2. Турбують з Чаплинки. Я державний службовець, за останні роки пенсію жодного разу не підвищували. Якщо приймуть законопроект про пенсійну реформу чи буде вигідно перейти на звичайну пенсію?

                                                                                              Григорій  Васильович

  Розмір пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) обчислюється індивідуально та залежить від 3-х показників: індивідуального коефіцієнта страхового стажу, індивідуального коефіцієнта заробітку та середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

  Законопроектом № 6614 передбачено: осучаснення заробітної плати, з якої обчислюється пенсія (застосування середньої заробітної плати за три останніх роки  (2014 - 2016) в розмірі 3764,40 грн); зниження вартості одного року стажу, який застосовують для обчислення пенсії, з 1,35  до 1%.

  Пунктом 4-7 вказаного законопроекту  визначено, що пенсіонерам, пенсії яким призначені відповідно до спеціальних законів (в тому числі Закону України “Про Державну службу”) та у яких розмір пенсії, розрахований за нормами Закону, буде більший, переведення на умовах, передбачених Законом проводиться за матеріалами пенсійних справ  автоматично, без їх звернення.

  При цьому,  такі  особи   у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на пенсію за нормами спеціальних законів з встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення.

  Звертаємо увагу, що для отримання детальної індивідуальної консультації щодо доцільності переходу на інший вид пенсії рекомендуємо після прийняття відповідного закону звернутися до територіального управління  Фонду.

 

3. Я вийшла на пенсію по вислузі років (вчитель) в 2016 році. Хочу вийти на роботу за фахом. Буду я отримувати пенсію і чи буде її осучаснення?

                                                                                Олена, Чаплинка

  Однією із умов призначення пенсій за вислузі років  є  залишення роботи, яка дає право на цю пенсію.  У випадках коли особа, яка отримує пенсію по вислузі років працевлаштовується за фахом виплата пенсії припиняється, після звільнення – поновлюється.

  Що ж стосується осучаснення, то законопроектом передбачено збільшення показника  заробітної плати, з якої обчислюється пенсія. І тут не має значення яку пенсію Ви отримуєте – по інвалідності, за віком або по вислузі років. 

  Довідково: планується застосування середньої заробітної плати за три останніх роки  (2014 - 2016) в розмірі 3764,40 грн; на теперішній час цей показник (для пенсій призначених в  2016 році) – 3263,44 грн.

 

4. В травні 2015 року вийшла на пенсію по вислузі років, в травні 2016 досягла пенсійного віку. Коли буде підвищення пенсій? Чи зараховується період роботи в колгоспі вихователем до стажу роботи?

                                                                           Любов Сергіївна

  Законом України «Про Державний бюджет на 2017 рік» передбачено два підвищення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, від якого залежить мінімальний розмір пенсії та деякі надбавки та підвищення. Перше відбулось в травні цього року (1312,00 грн), друге заплановане на грудень (1373,00 грн).

  Законопроектом № 6614 передбачено з 01.10.2017 року під час проведення перерахунку із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки та із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1 % використання  показника прожиткового мінімуму встановленого на 01.12.2017.

  Щодо роботи в колгоспі, то тут слід звернути увагу на наступне — при обчисленні стажу роботи в колгоспі після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю. Аналогічний порядок обчислення стажу роботи застосовується і в тому випадку, коли не встановлювався мінімум трудової участі у громадському господарстві.

 

5. Нещодавно до управління Фонду за місцем проживання надав заяву про звільнення з роботи. Хоча звільнився більш ніж 5 років назад,  але до цього часу не звертався до Пенсійного фонду. Мені повідомили, що доплату по перерахунку я отримаю лише за останні 3 роки. Чи правомірно це?

                                                                     Анатолій Леонтійович

  Це правомірно, оскільки по-перше - порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій  відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон)  передбачено, що у разі звільнення особа повідомляє орган Фонду про дату звільнення (припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) шляхом подання заяви (пункт 2.21).

  По-друге - стаття 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначає строки проведення перерахунків вже призначених пенсій, а саме: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

  При цьому, нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки (стаття 46 Закону).

 

6. Я з Кардашинки, інвалід ІІ групи, маю 42 роки стажу, але досі працюю. Коли буде підвищення пенсій?

  Чинним законодавством підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а відповідно і мінімального розміру пенсій, підвищень та надбавок, які залежать від цього розміру, в 2017 році передбачено двічі. Перше відбулось в травні, друге – в грудні. При цьому, з 1 січня 2016 року перерахунок в зв'язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, працюючим пенсіонерам не проводиться.

  Відповідно до законопроекту № 6614 планується, зокрема, при перерахунку із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки та із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу у розмірі 1 % використати показник прожиткового мінімуму встановлений на 01.12.2017  (1373,00 грн).

  Крім того, якщо Ви працюєте, то маєте право на перерахунок пенсії з урахуванням набутого стажу кожні 2 роки. Для цього Вам необхідно звернутись з відповідною заявою до управління Фонду за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії. 

  Додатково повідомляємо, що законопроектом № 6614 передбачено, що з  1 жовтня 2017 року виплата пенсії працюючим пенсіонерам в період роботи поновлюється у встановленому цим Законом розмірі.

 

7. Я отримував пенсію по інвалідності загального захворювання. Коли призначали пенсію за віком період знаходження на інвалідності не враховано до стажу. Чи правильно це?

                                                                         Анатолій Захарович

  Періоди, з яких складається страховий стаж для призначення пенсії, визначені статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».  Відповідно до вказаної норми час перебування на інвалідності  у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

  Оскільки Вам встановлено інвалідність внаслідок загального захворювання, право на зарахування цього періоду до стажу роботи відсутнє.

 


Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Вересень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 

Оголошення

Актуальна інформація

Актуальна інформація з питань децентралізації влади (http://decentralization.gov.ua/)

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
nbsp, Гола, ОБЛАСТ, ПРОЕКТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, Укра, Херсонсько, затвердження, надання, нанс, населення, оренди, оренду, передачу, першо, питань, пост, прим, програми, ради, районн, районний, районно, району, регламенту, редакц, рекомендац, розвитку, роки, року, скликання, страц, територ, техн, управл, шення, щодо, яльност

Показати всі теги