Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ «ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ ПЕНСІОНЕРІВ»

опубліковано: 11-09-2017, 16:59, переглядів: 525,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

«ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ ПЕНСІОНЕРІВ»

  

  Питання: Уряд обіцяв не підвищувати пенсійний вік. Але часто можна почути експертну думку, що пенсійна реформа містить приховане підвищення пенсійного віку.Чи можна буде після здійс­нення реформи вийти на пенсію в 60 років?

 

  Відповідь: Підвищення пенсійного віку не буде. Цю позицію уряд відстояв у переговорах із МВФ, її покладено в основу пенсійної реформи. Людина зможе вийти на пенсію після досягнення 60 років.

  Разом із тим запропоновано ліквідувати зрівнялівку, коли розмір пенсії практично не залежить від кількості відпрацьованих років. За ни­ні чинними правилами оформити пенсію за віком у 60 років можна за наявності 15 років страхового стажу. Тобто, якщо лю­дина почала працювати в 25 років, вже в 40 вона має належну кількість страхового стажу, фактично може більше не працюва­ти і вийти на пенсію в 60 років. До того ж вона одержуватиме майже таку саму пен­сію, як і той, хто пропрацював 30-40 років.

  Уряд збільшив страховий стаж, необхід­ний для призначення пенсії до 25 років. Коли б передбачалося підвищення пенсій­ного віку, то всі громадяни незалежно від кількості стажу мали б виходити на пенсію в 63 або 65 років. Натомість після рефор­ми пізніше виходитимуть на пенсію тільки ті, хто не має належної кількості стажу. Це принципова різниця. Наступного року ви­ходитимуть на пенсію люди, які народили­ся 1958-го. Попередні розрахунки свід­чать, що до 90% із них добросовісно пра­цювали все життя, мають належний стаж і навіть більший. Тобто більшість 60-річних українців зможе без жодних проблем оформити пенсію за віком. Стосовно тих, кому з якихось причин забракне стажу, то вони матимуть можливість або допрацю­вати, або оформити соціальну допомогу.

 

  Питання: Коментуючи пенсійну реформу, урядовці кажуть, що буде осучаснено пен­сії, котрі не перераховували п'ять років. А чи перераховуватимуть пенсії тим, у кого вона не змінювалася, приміром, 4 роки 11 місяців і її було обчислено із застосуванням заробітної плати за 2008 рік, або тим, кому пенсію було призначено пізніше?

 

  Відповідь: У законопроекті запропоновано перерахувати пенсії всім пенсіонерам незалежно від року виходу на пенсію виходячи з єдиного показника середнього заробітку. Це той показник, який застосовують для осіб, котрі виходять на пенсію сьогодні, — середня заробітна плата за останні три роки 3764,40 грн. У підсумку пенсії перерахуються для всіх, чиї пенсійні виплати розраховували з нижчої суми. Завдяки осучасненню, зокрема, буде виправлено ситуацію, коли пенсії, призначені в різні роки, відрізняли­ся майже втричі.

 

Питання: Чи буде під час осучаснення пенсій розв'язано проблему металургів,, шахтарів та інших людей, котрі вийшли на пенсію за Списками № 1 і № 2, особливо до 2000 року?

 

Відповідь: У разі осучаснення пенсій, котре пропонує уряд, буде збільшено пенсії з урахуванням страхового стажу та заробітку кожного пенсіонера.

  Зважаючи, що шахтарі, мета­лурги та інші категорії працівників, які працювали в шкідливих умовах, мали вищу заро­бітну плату, що, звісно ж, не може зрівнятись із заробітком представників низькооплачуваних професій, розмір пенсії їм буде підвищено більш суттєво. Також варто враху­вати, що період роботи за Списком № 1 зараховують до страхового стажу в подвійному розмірі, тож це також вплине на розмір пенсії.

 

   Додатково повідомляємо, за роз’ясненнями або консультаціями можливо звернутись до управління Олешківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за адресами: м.Олешки вул..Пролетарська, 52 або в м.Гола Пристань вул..Горького,20 . Телефони «гарячої лінії» м.Олешки (05542) 4-40-39, м.Гола Пристань (05539) 2-11-88.

 

Заступник начальника 

Олешківського об’єднаного управління

Пенсійного фонду України

Херсонської області                                                        З.В.  Кузьменко

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року.

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року.

 

         В цей ...

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада