Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

ЗВІТ голови Голопристанської районної ради Соловйова В.О. про роботу відповідно до вимог чинного законодавства за період з листопада 2016 року по жовтень 2017 року

опубліковано: 6-12-2017, 14:32, переглядів: 707,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

ЗВІТ

голови Голопристанської районної ради Соловйова В.О. про роботу відповідно до вимог чинного законодавства за період з листопада 2016 року по жовтень 2017 року

 

Шановні голопристанці!

         Минув другий рік діяльності Голопристанської районної ради сьомого скликання та, відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я представляю до вашої уваги щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради.

   Переконаний, що звітування є реальним демократичним механізмом відкритості місцевої влади та дає можливість проаналізувати, що вдалося зробити і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі.

   Вважаю, що основні зусилля на майбутнє слід зосередити на підтримці новоутворених об'єднаних територіальних громад та сприяння завершенню на території району процесу децентралізації влади.

  Хочу відзначити, що в Україні закладено конституційні засади місцевого самоврядування, ратифіковано Європейську хартію місцевого самоврядування, прийнято ряд базових нормативно-правових актів, які створюють правові та фінансові основи діяльності органів місцевого самоврядування.

   Проте, від часу прийняття Конституції України та базових нормативно-правових актів з питань місцевого самоврядування, розвиток місцевого самоврядування фактично здійснювався лише на рівні територіальних громад міст обласного значення, оскільки переважна більшість територіальних громад, через їх надмірну подрібненість та надзвичайно слабку матеріально-фінансову базу, виявилися неспроможними виконувати всі повноваження органів місцевого самоврядування.

   Система місцевого самоврядування на сьогодні не задовольняє потреб суспільства. Функціонування органів місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує створення та підтримку сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню органами місцевого самоврядування, утвореними ними установами та організаціями високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг на відповідних територіях.

  Як зазначено у Концепції реформування  місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 року № 333-р, починаючи з 1991 року чисельність сільського населення зменшилася на 2,5 млн. осіб, а кількість сільських населених пунктів - на 348 одиниць. Разом з тим, кількість сільських рад збільшилася на 1067 одиниць.

   В Україні утворено близько 12 тис. територіальних громад, у більш як 6 тис. громад чисельність жителів становить менш як 3 тис. осіб, з них у 4809 громадах - менш як 1 тис. осіб, а у 1129 громадах - менш як 500 осіб, у більшості з них не утворено виконавчі органи відповідних сільських рад, відсутні бюджетні установи, комунальні підприємства тощо. Органи місцевого самоврядування таких громад практично не можуть здійснювати надані їм законом повноваження.

  Дотаційність 5419 бюджетів місцевого самоврядування становить понад 70 відсотків, 483 територіальні громади на 90 відсотків утримуються за рахунок коштів Державного бюджету.

  Проведення структурних реформ має дати змогу досягти стійкого економічного ефекту за умови гармонізації пріоритетів і етапів зазначених реформ із реформою місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

  Так, відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 18 серпня 2017 року № 164, Центральної виборчою комісією з 09 вересня 2017 року оголошено про початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

  Вказаною вище постановою у Голопристанському районі Херсонської області призначено перші вибори до сільської ради Бехтерської сільської об'єднаної територіальної громади та бехтерського сільського голови та сільської ради Чулаківської сільської об’єднаної територіальної громади та чулаківського сільського голови.

  Ця вагома політична подія у житті держави — перші  місцеві вибори, відбулась 29 жовтня 2017 року. Вибори до об’єднаних територіальних громад і відповідних селищних голів проводилися за мажоритарною виборчою системою відносної більшості. Для простих громадян місцеві вибори дали реальну можливість вплинути на хід суспільних процесів через їхнє волевиявлення, обрати представницьку владу, яка буде провісником реальних змін у країні.

   Для районної ради місцеві вибори та зміни, що відбулись у зв'язку з цим, також не залишились непоміченими. Так, декілька депутатів районної ради, внаслідок їх обрання до складу депутатського корпусу об'єднаних територіальних громад Голопристанщини, достроково припинили свої повноваження в якості депутатів районної ради. Їх місце, відповідно до статті 90 Закону України “Про місцеві вибори “, за рішенням територіальної виборчої комісії, займуть наступні за черговістю кандидати у депутати від відповідної місцевої організації партії.

  Постановою Центральної виборчої комісії від 12 жовтня 2017 року № 214 Центральною виборчою комісією оголошено про початок виборчого процесу ще у трьох сільських радах району, а саме: Долматівській сільській раді
(село Долматівка), Добропільській сільській раді (села Добропілля, Київка, селища Новоселівка, Світанок) та Нововолодимирівській сільській раді (села Нововолодимирівка, Зеленотропинське, Сліпушинське) у звязку з утворенням Долматівської сільської об’єднаної територіальної громади.

 Перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів призначено на 24 грудня 2017 року. Тож, невдовзі ми отримаємо ще одну об'єднану територіальну громаду. 

  Але депутатський корпус Голопристанської районної ради VII скликання продовжує працювати у кількості 34 депутатів, які є авторитетними людьми та щиро піклуються над вирішенням економічних та соціальних проблем своїх виборців.

 Свідченням про ступень довіри населення району до депутатів районної ради є те, що вже не вперше обираються депутатами: Басараб І.К., Коломієць Д.В., Мануйленко Т.В., Брага А.Г., Чумак М.М., Пинзару Н.В., Шишкін В.С., Єременко О.І.

  Депутати районної ради в звітному періоді самовіддано працювали на благо своїх виборців.

 

Президія районної ради  

   Президія, як дорадчий орган районної ради, працює відповідно до Положення, затвердженого на другій сесії районної ради VII скликання.

  Президія районної ради працює у складі голови районної ради, його заступника, голів постійних комісій та керівників депутатських фракцій районної ради.

  Засідання Президії проводяться перед кожним пленарним засіданням та - за необхідністю.

  За звітний період проведено 10 засідань Президії районної ради, з них 7 – спільно з робочими групами по підготовці сесій.

  На засіданнях Президій погоджувалися порядок денний, регламент пленарних засідань, проекти рішень, опрацьовувались рекомендації районній раді щодо складу робочих органів на пленарні засідання.

  Члени президії достеменно вивчають питання, які виносяться на пленарні засідання. В разі необхідності - рекомендують зняти питання з порядку денного для додаткового вивчення чи узгодження.

  З метою дотримання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та нагальної необхідності прийняття деяких рішень, Президією тричі виносились рекомендації щодо поділу пленарних засідань районної ради на частини, що передбачено Регламентом районної ради VII скликання.

  Президією районної ради підтримані та направлені звернення до Кабінету Міністрів України про необхідність усунення прогалин законодавства та в районну державну адміністрацію щодо оптимізації електронних закупівель.

 

Пленарні засідання 

  Районна рада, Президія, постійні комісії працювали на принципах гласності, колективного та вільного обговорення питань.

  Необхідно зазначити, що були створені належні умови для виконання районною радою та кожним депутатом своїх повноважень та повної і ефективної реалізації  своїх прав і обов’язків, визначених Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» та Регламенту Голопристанської районної ради VII скликання.

  Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій, які складаються з засідань постійних комісій ради та пленарних засідань ради.

  Всього у звітному періоді проведено 7 сесій районної ради.

  Скликання сесій районної ради здійснювалося розпорядженнями голови районної ради при чіткому дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Голопристанської районної ради.

  У звітному періоді на пленарних засіданнях районної ради затверджено 14 програм, це:

- районна програма організації допомоги Голопристанському відділенню поліції Новокаховського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області у забезпеченні охорони громадського порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності на території району на
2017-2019 роки;

- програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва Голопристанського району на 2017-2018 роки;

- програма розвитку фізичної культури та спорту в Голопристанському районі на 2017-2020 роки;

- районна програма сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017-2020 роки;

- програма по реалізації в районі "Конвенції ООН про права дитини" на період до 2020 року;

- програма збереження мережі закладів охорони здоров’я Голопристанського району на 2017 – 2020 роки;

- програма управління майном спільної власності територіальних громад Голопристанського району на 2017-2020 роки;

- програма підвищення конкурентоспроможності Голопристанського району на 2017-2019 роки;

- програма розвитку архівної справи в районі на 2017-2018 роки;

- програма економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2017 рік;

- програма фінансового забезпечення діяльності Голопристанської районної виборчої комісії під час підготовки і проведення перших, повторних або позачергових місцевих виборів у 2017 році

- програма розвитку освіти Голопристанського району на 2017-2020 роки;

- програма "Розвиток людського капіталу Голопристанського району" на
2017-2021 роки;

- районна цільова програма «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки.

  А всього в Голопристанському районі налічується 29 програм.

  При прийнятті рішень районна рада дотримується всіх вимог чинного законодавства. Питання попередньо обговорюються на профільних комісіях, порядок денний, регламент роботи та проекти рішень погоджуються Президією районної ради та робочою групою по підготовці сесій.

  Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зусилля районної ради були спрямовані на забезпечення виконання повноважень, визначених законом, а саме:

- затвердження плану роботи районної ради;

- затвердження програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2017 рік, цільових програм з інших питань, заслуховування звітів про їх виконання;

- затвердження районного бюджету, внесення змін до нього, затвердження звітів про його виконання;

- розподіл, переданих з Державного та обласного бюджетів коштів, у вигляді дотацій, субвенцій відповідно між сільськими бюджетами;

- вирішення питань про передачу в оренду та управління об’єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад району;

- заслуховування звітів районної державної адміністрації про виконання програми соціального, економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також - про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй радою повноважень;

- заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району;

- вирішення інших питань, передбачених законодавством України та Регламентом районної ради.

  Діяльність районної ради у звітному періоді була спрямована саме на вирішення питань економічного, соціального та культурного розвитку району, стабілізації суспільно-політичної ситуації, а рішення, прийняті районною радою, мають один вимір – відповідати інтересам громади.

  Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» проекти рішень, а також прийняті рішення висвітлюються на офіційному веб-сайті Голопристанської районної ради.

  Депутати мали можливість завчасно ознайомитися з проектами рішень та довідковими матеріалами, щоб внести свої пропозиції, належно підготуватися до пленарного засідання ради.

  Жителі територіальних громад району теж можуть не лише дізнатися про питання, які розглядатимуться, а разом із депутатами взяти участь в обговоренні порушених проблем.

  За звітний період у виконавчий апарат районної ради не надійшло жодного протесту прокурора на рішення сесій районної ради, розпорядження голови ради та жодного припису прокурора на дії чи бездіяльність голови ради як посадової особи. Це свідчить про те, що районна рада при вирішенні питань, які належать до її компетенції та її посадові особи, діяли виключно у правовому полі, відповідно до основних принципів, викладених у частині 2 статті 19 Конституції України.

  Аналізуючи весь спектр розглянутих питань, варто зауважити, що районна рада приділяла увагу найскладнішим проблемам сьогодення району.

  З листопада 2016 по жовтень 2017 року районною радою прийнято 204 рішення, в тому числі:

   6 - спрямовані на розвиток медицини та соціального захисту населення;

   10 - в частині розвитку освіти, культури, фізичної культури та спорту;

   2 - гуманітарної сфери;

   30 - питань розглянуто в сфері агропромислового розвитку, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища;

   98 - питань вирішено у сфері обліку управління об’єктами комунальної власності, приватизації та житлово-комунального господарства;

   27 - питань економічного та фінансового напрямку;

   8 - рішень з правого характеру;

   23 - рішень з питань організаційного характеру.

   Для розгляду питань, що потребували попереднього вивчення, утворювались робочі групи, які очолювали голови профільних комісій. 

  Виконуючи представницькі функції спільних інтересів територіальних громад сіл, районна рада, як орган місцевого самоврядування, враховуючи пропозиції сільських рад, підприємств, установ та організацій різних форм власності, з метою реалізації програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району, підготувала та направила 17 звернень, в тому числі до: Президента України – 1, Верховної Ради України – 2, Кабінету Міністрів України – 1, Прем’єр – міністру України – 2, народних депутатів України – 6, голові Херсонської обласної державної адміністрації – 1, голові Херсонської обласної ради – 1, Голопристанського міського голови – 1, депутатів сільських рад Голопристанщини та громади району – 1, генерального директору ТОВ СП «Нібулон» - 1.

  Звернення стосувалися законодавчого врегулювання проблем політичного, соціально - економічного характеру та підтримки ініціатив громадян, а саме:

1) підтримка та забезпечення виконання рішень Президента України, Прем’єр – міністра України та РНБО щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України;

2) надання з Державного бюджету України районному бюджету додаткової дотації в сумі 11500,0 тис. грн. на виплату заробітної плати молодшому обслуговуючому персоналу загальноосвітніх закладів району;

3) фінансування лісової галузі та лісового господарства Голопристанського району, яке представлено Державними підприємствами «Збур’ївське ЛМГ» та «Голопристанське ЛМГ» з лісовим фондом 42 тис. га., в сумі 7584,5 тис. грн. на ведення лісового господарства, охорону і захист лісів, в зв’язку з відсутністю фінансування з Державного бюджету України на 2017 рік;

4) виділення з обласного бюджету районному бюджету коштів в сумі 1358170 грн. на проведення капітального ремонту Чорноморської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

5) укладення договору оренди частини приміщення «Архів – житловий будинок» будівлі міської ради за адресою: м. Гола Пристань, вул. Горького, 9 між Голопристанською районною державною адміністрацією та Голопристанською міською радою;

6) об’єднання зусиль та координацію дій районної влади та депутатів сільських рад Голопристанщини і громад району по впровадженню комплексу заходів щодо надходження додаткових коштів до районного бюджету для фінансування бюджетних закладів району;

7) сприяння проведення очищувальних робіт у затоці р. Конка на території Голопристанського району (човнове товариство «Чайка) для поліпшення санітарного та епідемічного благополуччя населення м. Гола Пристань.

 

Постійні комісії  

  П’ять постійних комісій, що утворені районною радою на другій сесії районної ради VII скликання, працюють, керуючись Положенням про постійні комісії, затвердженим районною радою та є важливою складовою роботи ради.

  Якість прийнятих рішень суттєво залежить від попереднього розгляду питань на профільних комісіях та прийнятих ними висновків і рекомендацій.

  Комісії працюють за планами, що погоджені членами комісії та затверджені районною радою.

  Засідання комісій проводяться у тісній співпраці з відділами та управліннями районної державної адміністрації, якими надаються матеріали на розгляд комісій.

  Відповідно до Регламенту роботи районної ради проводяться спільні засідання постійних комісій (за звітний період – 9), постійних комісій з робочими групами по підготовці сесій (3).

   Про активність депутатів свідчить постійна наявність кворуму, що дало можливість вивчення, розгляду питань та прийняття відповідних висновків і рекомендацій.

 

Постійна комісія районної ради з питань бюджету,

фінансів та соціально-економічного розвитку району

  Постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району, яку очолює депутат районної ради Коломієць Д.В. за звітний період провела 13 засідань, у тому числі – 5 спільних засідань з постійною комісією з питань  управління об’єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства, робочою групою по підготовці чергової сесії районної ради та громадські слухання.

  На засіданнях розглянуто 53 питання, що належать до компетенції комісії, 44 з яких внесено на розгляд сесій районної ради.

  До складу комісії входять 6 депутатів районної ради:

Бондар Петро Павлович – заступник голови комісії

Кабакова Наталія Анатолівна – секретар комісії

члени комісії: Данилів Валентина Стефанівна, Долбушенко Зінаїда Вікторівна

Камінський Володимир Вікторович, Мануйленко Тетяна Вікторівна.

  Всі депутати, які входять до складу комісії, активно працюють, приймають участь в обговоренні питань, але найбільш активними є Бондар П.П., Мануйленко Т.В., Кабакова Н.А., Данилів В.С. і, звичайно, очільник цієї комісії - Коломієць Д.В.

  Важлива увага на засіданнях постійної комісії приділялась розгляду таких питань, як виконання програми соціального, економічного та культурного розвитку Голопристанського району, формування районного бюджету, внесення змін до бюджету, затвердженню звітів про його виконання, адже саме вищезазначені питання впливають на рівень життя всіх і кожного окремо жителів району.

  Процес формування цьогорічного бюджету відзначався високою активністю депутатів та місцевих територіальних громад. При розгляді проекту бюджету, поданого районною державною адміністрацією, профільна комісія районної ради намагалася максимально врахувати пропозиції та зауваження, що поступили в комісію від учасників бюджетного процесу.

Проект Програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2017 рік підготовлено, з врахуванням пропозицій голів територіальних громад і депутатів районної ради, закріплених за відповідними сільськими радами.

   На засіданнях постійної комісії обговорювались проекти нових районних програм, а саме:

-  програми підвищення конкурентоспроможності Голопристанського району на 2017- 2019 роки;

-  програми фінансового забезпечення діяльності Голопристанської районної виборчої комісії під час підготовки і проведення перших, повторних або позачергових місцевих виборів у 217 році.

   Спільно з фінансовим управлінням районної державної адміністрації, профільною постійною комісією районної ради своєчасно і оперативно здійснювався перерозподіл бюджетних призначень видаткової частини районного бюджету з тим, щоб головні розпорядники коштів змогли використати всі наявні фінансові ресурси для забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ, а саме - на забезпечення виплати заробітної плати, проплату енергоносіїв, харчування, медикаменти, інші захищені статті видатків.

  Обсяг цих витрат склав 173492,0 тис. грн. або 80,6 % загального обсягу витрат, в т.ч. на пільгові медикаменти - 520,85 тис. грн.,(за рахунок медичної субвенції), на харчування дітей пільгових категорій – 735,3 тис. грн. (районний бюджет). 

  На даний час профінансовано 12 програм на загальну суму 1511,5 тис. грн., а саме:

- районна програма щодо фінансової підтримки районної газети „Голопристанський вісник” та забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади в частині підтримки редакції газети – 105,0 тис. грн.;

- програма розвитку фізичної культури та спорту в Голопристанському районі на 2017-2020 роки – 114,8 тис. грн.;

- районна програма поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів – 487,0 тис. грн., які спрямовані на надання: іншої субвенції обласному бюджету для комунального закладу «Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня» для лікування дитини, хворої на ювенальний артрит (Залевської Наталії Романівни, 11.01.2009 року народження, мешканки с. Нова Збурївка Голопристанського району – 150,0 тис.грн.) та Херсонському обласному кардіодиспансеру на придбання кардіостимуляторів мешканцям Голопристанського району – 50,0 тис. грн., пільги інвалідам по зору І та ІІ групи на ЖКП – 13,8 тис. грн.; пільги на ЖКП учасникам АТО – 40,2 тис. грн.; щомісячної стипендії інвалідам бойових дій тим, що виповнилося 90 і більше років – 4,4 тис. грн.; фінансової підтримки громадській організації «Контингент» (воїни інтернаціоналісти, чорнобильці) - 6,5 тис. грн.; фінансової підтримки громадській організації «Ветеранів України в Голопристанському районі» – 20,0 тис. грн.; одноразової матеріальної допомоги особам, що вкрай її потребують – 75,2 тис. грн.; матеріальної допомоги на лікування сім'ям військовослужбовців, які приймали участь у АТО – 5,0 тис. грн.; матеріальної допомоги внутрішньо переміщеним особам - 1,5 тис. грн., щомісячної стипендії сім’ям загиблих – 18,9 тис. грн.; пільг з послуг зв’язку пільговим категоріям громадян – 7,4 тис. грн., також, на забезпечення роботи «мобільного соціального офісу» - 31,7 тис. грн.; придбання ювілейних медалей для ліквідаторів ЧАЕС – 7,6 тис. грн.; утримання охоронної сигналізації управління соціального захисту населення та охорони здоров’я районної державної адміністрації – 3,0 тис. грн.; забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, інвалідів, дітей-інвалідів, хворих, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, фізичними особами – 16,9 тис. грн.; відшкодування вартості оформлення землевпорядних документів учасникам АТО – 21,1 тис. грн., заміну вхідних дверей приміщення управління соціального захисту населення та охорони здоров’я – 13,8 тис. грн.;

   - районна програма організації та забезпечення військово-облікової роботи, призову громадян на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації людських та транспортних ресурсів на 2015-2017 року – 11,8 тис. грн.;

  - програма розвитку освіти Голопристанського району – 342,3 тис. грн. (харчування дітей в пришкільних таборах – 298,1 тис. грн., капітальний ремонт покрівлі Садівської ЗОШ – 12,9 тис. грн., військово-польові збори –
13,0 тис. грн. та заходи до дня захисту дітей – 18,3 тис. грн.);

  - програма конкурентоспроможності Голопристанського району – 20,4 тис. грн.;

- програма сприяння розвитку громадянського суспільства на період 2017-2020 років – 5,7 тис. грн.;

- програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014 - 2017 роки - 89,9 тис. грн.;

- довгострокова районна програма відпочинку та оздоровлення дітей на 2015 рік та наступні роки – 283,8 тис. грн.;

- районна програма організації допомоги Голопристанському відділенню поліції Новокаховського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області у забезпеченні охорони громадського порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності – 20,0 тис. грн.;

- програма розвитку культури і духовності в Голопристанському районі – 12,7 тис. грн.;

- програма щодо запровадження матеріального стимулювання окремих колективів та громадян району – 18,1 тис. грн.

  З районного бюджету надано іншу субвенцію сільським бюджетам на утримання дошкільних навчальних закладів та сільських закладів культури.

  Також, за кошти районного бюджету, були спрямовані видатки на соціально-економічний розвиток району, виконання заходів з поліпшення матеріально-технічної бази районних бюджетних підприємств і установ, в тому числі:

-  придбано та встановлено кондиціонер в Голопристанській лікарській амбулаторії загальної практики - сімейної медицини (дитяча консультація) на суму 25,0 тис. грн. та проведено утеплення стін  на 11,0 тис. грн.;

-  Голопристанській центральній районній лікарні передбачені кошти на поточний ремонт двох апаратів штучної вентиляції легень у відділенні анестезіології в сумі 52,0 тис. грн. та придбання матеріалів для поточного ремонту фронтонів й покрівлі хірургічного відділення - 15,0 тис.грн., проведення ремонту інфекційного відділення на суму 100,0 тис. грн; на виготовлення документації по будівництву котельні для автономного опалення - 40,0 тис.грн.;

-  виділено кошти відділу освіти, молоді та спорту на придбання автошин для шкільних автобусів на суму 80,0 тис. грн. для Новософіївської ЗОШ, Чорноморської ЗОШ, Садівської ЗОШ, Збур’ївської ЗОШ; придбано килим борцовський та два човни на суму 57,3 тис. грн. для Голопристанської дитячо - юнацької спортивної школи;

- передбачені кошти для встановлення охоронної сигналізації в будівлі Голопристанського районного будинку дитячої та юнацької творчості на суму 18,0 тис. грн.;

- відділу культури районної державної адміністрації передбачені кошти на проведення поточного ремонту літнього танцювального майданчика в сумі 15,0 тис.грн., придбано фотоапарат та комп’ютер на суму 15,0 тис. грн.

Зрозуміло, що загальний стан фінансування з метою розвитку основних галузей потребує коштів набагато більших.

  Відповідно до пропозицій та побажань депутатів, з вільного залишку коштів районного бюджету, який утворився станом на 01.01.2017 рік, були спрямовані видатки на завершення ремонтних робіт по капітальному ремонту спортивного залу Добропільської ЗОШ в сумі 360,0 тис. грн., а також - коштів сільської ради в сумі 50,0 тис. грн.

  З метою остаточного вирішення проблеми, яка склалася з розміщенням районного архіву, за рахунок коштів районного бюджету, було проведено капітальний ремонт будівлі по вул. К.Маркса, 32 (архів) в сумі 777,0 тис. грн.

За звітний період, завдяки наполегливості та активній роботі районних депутатів, за безпосередньої участі керівництва обласної державної адміністрації, вдалося повністю завершити роботи по реконструкції недобудованої будівлі харчоблоку під господарсько-медичний блок (І черга) по вул. Леніна,7, м.Гола Пристань Голопристанського району, отримавши субвенцію з Державного бюджету в сумі 487,138 тис. грн. та вирішується питання щодо введення даної будівлі в експлуатацію. Співфінансування з районного бюджету склало 47,4 тис. грн.

  Протягом звітного періоду депутати районної ради значну увагу приділяли бюджетному процесу, зокрема – пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини, забезпеченню максимально ефективного використання бюджетних коштів, оптимальному розподілу коштів відповідно до заходів програм, затверджених рішеннями районної ради.

  Як і в минулому році, за ініціюванням керівництва районної ради, депутатів районної ради та при підтримці голови Херсонської ОДА Гордєєва А.А., народного депутата України Негоя Ф.Ф., Голопристанському району додатково виділена субвенція з Державного бюджету в сумі 3607,83 тис. грн. відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 04 липня 2017 року № 457-р та розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 463-р "Деякі питання розподілу у 2017 році субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій".

  З метою зменшення навантаження на районний бюджет розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 489-р Голопристанський районний бюджет додатково отримав субвенцію з Державного бюджету в розмірі 323,16 тис. грн.

Зокрема, державні кошти були спрямованні на фінансування наступних об’єктів соціальної сфери життєдіяльності Голопристанського району:

- Старозбур’ївської ЗОШ I—III ступенів в сумі 431,0 тис. грн.(капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі);

- Долматівської ЗОШ I—III ступенів сумі 785,0 тис. грн. (капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі);

- Новософіївської ЗОШ I—III ступенів у сумі 445,0 тис. грн. (капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі);

- Малокопанівської ЗОШ I—III ступенів у сумі 724,99 тис. грн. (капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі);

- Великокардашинської ЗОШ I—III ступенів у сумі 670,0 тис. грн. (капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі);

- Пам’ятненської ЗОШ I—III ступенів в  сумі 500,0 тис. грн. (капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі);

- Добропільському ясла-садок “Сонечко” в сумі 375.0 тис. грн.(на проведення капітального ремонту покрівлі ДНЗ комбінованого типу).

   З метою 100% завершення ремонтних робіт по зазначених об’єктах з районного бюджету виділено кошти в сумі 470,26 тис. грн. (Долматівській ЗОШ – 20,0 тис. грн., Новософіївській ЗОШ - 300,6 тис. грн., Малокопанівській ЗОШ – 149,66 тис. грн.) а також - із бюджетів сільських рад в сумі 410,0 тис. грн. (Старозбурївській ЗОШ – 40,0 тис. грн., Долматівській ЗОШ – 90,0 тис. грн., Новософіївській ЗОШ – 50 тис. грн., Малокопанівській ЗОШ – 150 тис. грн., Великокардашинській ЗОШ – 30 тис. грн., Памятнеській ЗОШ – 50 тис. грн.).

  Приємно відзначити, що спільними зусиллями депутатського корпусу районних ради та Херсонської обласної ради, вдалося зменшити навантаження на районний бюджет і отримати кошти з обласного бюджету на капітальний ремонт покрівлі Новозбур’ївської ЗОШ I—III ступенів в сумі 611,0 тис. грн.   Кошти, спрямовані Новозбур’ївською сільською радою на даний об’єкт з метою його завершення, склали 258,0 тис. грн.

  На жаль, поки що залишається відкритим питання виділення коштів з обласного бюджету та/або Державного на капітальний ремонт Чорноморської ЗОШ I—III ступенів, проте депутати районної ради вирішили не допустити подальшого руйнування Чорноморської ЗОШ I-III ступенів та ініціювали виділення коштів з районного бюджету на даний об’єкт в сумі 490,0 тис. грн.,
(співфінансування сільської ради складає 110,0 тис. грн.), що дасть змогу усунути аварійність даного об’єкту та зберегти комунальне майно, яке забезпечує потреби мешканців району в освітніх послугах.

  Також, продовжуючи роботу по вишукуванню додаткових коштів, депутатський корпус, як до речі і в минулому році, знайшов підтримку з боку конкурсної комісії обласної державної адміністрації, результатом спільної праці якої стало розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку» від 07 червня 2017 року № 439-р.

  Згідно зазначеного розпорядження, Голопристанський район отримав фінансовий ресурс з Державного бюджету в розмірі 1094,238 тис. грн. на будівництво спортивного майданчика із штучним покриттям в с. Чулаківка. Для завершення в цьому році зазначених будівельних робіт, з районного бюджету було виділено кошти в розмірі 200,0 тис. грн., з сільського бюджету – 100,0 тис.грн.

  Завершуючи реалізовувати плани, які були окреслені ще 2016 році, депутатський корпус не забув і про об’єднану Гладківську громаду, та завдяки підтримці народного депутата Негоя Ф.Ф., отримали грошовий позитив від держави в розмірі 680,0 тис. грн., які спрямовані на капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі в будівлі Таврійської ЗОШ
I—III ступенів Голопристанського району Херсонської області.

  Таким чином, за звітний період, завдяки активної роботи всього депутатського корпусу, підтримки народного депутату, обласної адміністрації та ради, а також - вчасної грошової участі сільських рад, Голопристанський район додатково отримав кошти з Державного бюджету в розмірі 6192,366 (шість мільйонів сто дев’яносто дві тисячі триста шістдесят шість) гривень, з обласного бюджету - 611,00 (шістсот одинадцять тисяч) гривень, з сільського бюджету - 928,00 (дев’ятсот двадцять вісім тисяч) гривень.

  Підсумовуючи роботу комісії, на завершення хочу сказати, що реалізація намічених наших з вами планів, хочемо ми того чи ні, залежить від фінансових можливостей, тому найактуальнішим питанням комісії, спільно з районною державною адміністрацією, є і залишається питання пошуку додаткових джерел наповнення бюджету та ефективне використання коштів районного бюджету.

 

Постійна комісія мандатна, з питань регламенту,  

депутатської діяльності та етики  

  У звітному періоді комісія працювала у складі 6 чоловік:

Погорільська Меланія Броніславівна – голова комісії

Санін Олександр Сергійович – заступник голови комісії

Шишкін Володимир Сергійович – секретар комісії

члени комісії:

Пинзару Наталія Вікторівна

Федотов Валерій Васильович

Холодняк Віталій Миколайович.

  Було проведено 5 засідань постійної комісії районної ради мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики. Хочу відзначити, що комісія працювала злагоджено, висновки і рекомендації приймались одностайно, а депутати районної ради до засідань комісії відносились відповідально та відвідували їх у майже повному складі. Про відсутність на засіданні постійної комісії заздалегідь повідомляли до апарату районної ради та без поважних причин засідання не пропускали.

  Щодо роботи самої комісії, то на її засіданнях заслуховувались звіти депутатів районної ради про виконання депутатських повноважень та доручень ради, про затвердження звіту голови районної державної адміністрації про виконання делегованих районною радою повноважень, про стан законності та правопорядку на території Голопристанського району за 2016 рік, про внесення змін до Регламенту ради, формувався графік повідомлень депутатів районної ради VII скликання про виконання депутатських повноважень та доручень ради на пленарних засіданнях районної ради та на засіданнях постійної комісії районної ради мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики на 2017 рік, складено перелік питань для розгляду на засіданнях постійної комісії районної ради, розглядалось питання про перейменування Краснознам’янської сільської ради Голопристанського району Херсонської області, заслуховались звіти керівників комунальних закладів району про роботу відповідно до умов Статуту та Контракту та опрацьовано ряд інших питань.

  Окремо слід відмітити, що постійною комісією, разом з виконавчим апаратом, здійснювався контроль за своєчасністю подання депутатами районної ради електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. За підсумками електронного декларування, у районній раді у 2017 році, постійною комісією було проведено засідання, на якому заслухано інформацію голови районної ради
Соловйова В.О. з питання своєчасності подання електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та пояснення депутатів Голопристанської районної ради VII скликання, що подали декларації з пропущенням строків, встановлених Законом України “Про запобігання корупції".

  Висновки і рекомендації засідання постійної комісії районної ради та пояснення депутатів, що порушили строк подання електронних декларацій, спрямовані до органів прокуратури України.

  Спільно з постійною комісією районної ради з питань управління об'єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства, комісією мандатною, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики опрацьовувались питання управління об'єктами комунальної власності. Депутати, що входять до складу вказаних комісій, ретельно опрацьовували кожне питання, приймаючи активну участь у роботі комісії та не залишались осторонь питань, що стосуються комунальної власності, адже в подальшому висновки і рекомендації спрямовувались на розгляд пленарного засідання сесії районної ради, а попереднє їх опрацювання у постійних комісіях, сприяло більш злагодженій та узгодженій роботі депутатів на пленарному засіданні та в ході прийняття рішень.

 Зокрема, на спільних засіданнях постійних комісій, депутати жваво обговорювали кандидатури до складу Госпітальної ради Херсонського госпітального округу. За наслідками розгляду висновків і рекомендацій спільного засідання постійних комісій, на пленарному засіданні районної ради затверджено кандидатури, що делеговані від Голопристанського району до Госпітальної ради.

 Також, опрацьовані Положення про порядок передачі у користування майна спільної комунальної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області, Положення про порядок управління майном спільної комунальної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області. Зазначені Положення затверджені рішенням сесії районної ради.

 Проведено інвентаризацію об'єктів спільної власності територіальних громад району та затверджено перелік об'єктів спільної власності територіальних громад Голопристанського району у новій редакції.

 Крім цього, за висновками і рекомендаціями спільного засідання постійних комісій, на пленарному засіданні районної ради VII скликання прийнято рішення щодо здійснення заходів по відчуженню 12,2% акцій ПРАТ імені Покришева. Станом на поточну дату відповідну роботу розпочато та районною радою, за сприяння виконавчого апарату, забезпечено визначення оціночної вартості зазначеного пакету акцій акціонерного товариства.

 

Постійна комісія з гуманітарних питань, медицини  

та соціального захисту населення  

  Постійною комісією, яку очолює депутат районної ради Чумак М.М., проведено 6 засідань, з них - 4 спільно з іншими профільними комісіями та 1 - з робочою групою по підготовці пленарного засідання чотирнадцятої сесії районної ради, на яких розглянуто 44 питання, що стосуються гуманітарної та медичної сфери району, вирішення соціальних проблем населення. 

 Реформування медичної галузі не можливе без подальшого збереження мережі закладів охорони здоров’я Голопристанського району. Саме тому, члени комісії з порозумінням віднеслись та детально опрацювали проект програми збереження мережі закладів охорони здоров’я Голопристанського району на 2017-2020 роки. Затвердження заходів Програми дало змогу виділити з районного бюджету кошти в сумі 36.00 тис.грн. для проведення утеплення частини будівлі дитячої консультації та встановлення кондиціонеру. Крім того, комунальному підприємству «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги» на придбання медичної апаратури виділено із залишків медичної субвенції за 2016 рік кошти в сумі 151.00 тис. грн.

  Після детального вивчення та опрацювання проекту районної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки, з метою суттєвого поліпшення якості надання медичних послуг населенню з використанням засобів інформації, покращення первинної допомоги, профілактики та лікування інфекційних та неінфекційних захворювань, підвищення якості життя населення району та міста, комісія схвалила проект зазначеної програми із загальним обсягом фінансових ресурсів, необхідних для її реалізації - 2153,90 тис. грн., з них з районного бюджету - 472,00 тис. грн., після чого Програма була затверджена районною радою.

   З метою створення умов для розвитку доступної та якісної системи освіти Голопристанського району, відповідно до потреб та запитів суспільства, члени комісії детально опрацювали проект програми розвитку освіти Голопристанського району на 2017-2020 роки, виконання заходів якої дасть змогу привести матеріально-технічну базу та навчальне оснащення освітніх закладів до сучасних стандартів організації навчального середовища, удосконалити управління системою організації харчування, оптимізацію витрат на її функціонування. 

  Значну увагу депутати приділяли оздоровленню та відпочинку дітей у 2017 році. Після розгляду цього питання на спільному засіданні з робочою групою по підготовці пленарного засідання чотирнадцятої сесії районної ради, комісія рекомендувала Голопристанській районній державній адміністрації здійснити заходи по організації харчування дітей пільгових категорій, які будуть перебувати в пришкільних таборах відпочинку (мовному), з розрахунку 26,65 грн. на одну дитину на день та закріпити за пришкільними таборами відпочинку Геройської та Олексіївської загальноосвітніх шкіл медичних працівників сільських лікувальних закладів.

  У 2017 році було охоплено відпочинком 893 дітей та підлітків з числа учнів пільгових категорій. В пришкільних таборах відпочинку організовано денний сон, яким охоплено 320 дітей молодшого віку. На організацію харчування дітей пільгових категорій з районного бюджету витрачено кошти в сумі 283,8 тис. грн.

  Особливо зацікавлені були члени комісії при вивченні та розгляді проекту програми «Розвиток людського капіталу Голопристанського району» на 2017-2021 роки», який розроблено відповідно до Законів України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» та «Про освіту», а також - з метою подолання гострого дефіциту кваліфікованих фахівців - педагогів, медиків, працівників культури та, яким передбачається створення необхідних умов для розвитку, накопичення людського капіталу району та забезпечення потреб ринку праці у фахівцях з гостродефіцитних спеціальностей. Комісією та робочою групою рекомендовано районній раді затвердити Програму після доповнення до переліку фахівців гостродефіцитних спеціальностей, фахівців з фізкультурно-спортивної галузі та визначення, що у процесі децентралізації, правонаступником району є об’єднані територіальні громади, для яких формула співфінансування участі в Програмі наступна: 25% - обласний бюджет і 75% - бюджет об’єднаних територіальних громад.

  Важливим аргументом для членів комісії при розгляді проекту районної програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2017-2020  роки була необхідність створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства, застосування та поширення різних форм участі жителів району в управлінні державними справами та справами територіальних громад, налагодження дієвої взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості. Після жвавого обговорення, враховуючи, що постійна комісія здійснює взаємодію із засобами масової інформації, були затвердженні зміни та доповнення до районної програми щодо фінансової підтримки районної газети «Голопристанський вісник» та забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на 2009 та наступні роки. Всього на виконання заходів цих двох програм районним бюджетом за звітний період виділено кошти в сумі
165.00 тис. грн.

  Особливу увагу члени комісії приділяли розгляду проектів змін та доповнень до районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2018 роки, а саме стосовно:

- забезпечення роботи «мобільного соціального офісу» для обслуговування населення району, яке звертається за оформленням пільг та субсидій;

- затвердження нової редакції заходів та джерел фінансування районної програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2015-2018 роки;

- надання матеріальної допомоги у 2017 році дітям, які страждають на рідкісні орфанні захворювання в сумі 226 тис. грн. за рахунок коштів районного (150 тис.грн.) і сільського бюджетів та інших джерел, незаборонених законодавством;

- здійснення заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству, надання допомоги та захисту постраждалим особам шляхом підвищення рівня правової культури населення та поінформованості про проблему насильства, створення дієвої системи надання допомоги потерпілим від насильства в сім’ї, запровадження системи ефективного реагування на факти ґендерної дискримінації.

  Всього на заходи Програми у 2017 році районним бюджетом виділено кошти в сумі 708.20 тис. грн.

  Розглянувши, в порядку контролю, хід виконання районної програми зайнятості населення Голопристанського району до 2017 року, депутати відзначили, що в даному напрямку в районі проводиться певна робота. Разом з тим, рекомендовано Голопристанській районній державній адміністрації активізувати роботу по легалізації оплати праці та зайнятості населення району, забезпечити системну роботу робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення та проводити відповідні рейди з обов’язковим залученням заступника голови районної ради І.К.Басараба та головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління державної праці у Херсонській області А.В.Загороднюк, налагодити співпрацю з сільськими радами району з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення. Також, враховуючи важливість питання, члени комісії рекомендували надати пропозиції по внесенню доповнень до Програми щодо виділення коштів на придбання бензину для організації роботи робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення.

  З метою створення сприятливих умов для забезпечення культурно - дозвіллєвих потреб населення, члени комісії розглянули хід виконання програми розвитку культури і духовності в Голопристанському районі на 2014-2020 роки та рекомендували Голопристанській районній державній адміністрації забезпечити якісне та ефективне виконання заходів програми та створювати належні умови для розвитку системи культурного обслуговування населення району, а сільським радам району - забезпечити організацію та проведення заходів до державних свят та інших знаменних дат, культурно-мистецьких та просвітницьких заходів щодо відзначення пам’ятних дат та ювілейних подій. Для реалізації заходів програми передбачено 25 тис.грн.

  Члени постійної комісії завжди з порозумінням відносяться до питань підтримки та розвитку в районі різних видів спорту, проведення різноманітних спортивних заходів. Тому, детально вивчивши та опрацювавши проект програми розвитку фізичної культури та спорту в Голопристанському районі на 2017-2020 роки, комісія рекомендувала районній раді затвердити Програму.

  Постійна комісія вивчила, розглянула та обговорила проекти програм:

- розвитку архівної справи в районі на 2017-2018 роки, яка, за рекомендаціями комісії, затверджена районною радою та якою передбачені кошти в сумі 777.00 тис. грн. для проведення капітального ремонту приміщення архівного відділу. 

- по реалізації в районі «Конвенції ООН про права дитини» на період до 2020 року.

         Крім того, членами постійної комісії були розглянуті проекти змін та доповнень до районних програм:

- відпочинку та оздоровлення дітей на 2015 та наступні роки в частині відпочинку дітей із інших областей України;

- організації забезпечення військово-облікової роботи, призову громадян на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації людських та транспортних ресурсів на 2015-2017 роки щодо заходів з оперативного облаштування Голопристанського району, надання шефської допомоги відділу прикордонної служби "Залізний Порт" Херсонського прикордонного загону та військовій частині А1764 с. Олександрівка Голопристанського району, облаштування в приміщенні Голопристанського районного військового комісаріату кімнати для зберігання зброї загонів територіальної оборони та роти охорони, організація і забезпечення проведення церемоніальних заходів.

  Не стояли осторонь члени постійної комісії при обговоренні основних показників районного бюджету на 2017 рік, що стосуються закладів охорони здоров`я, освіти, культури та соціального захисту населення та обговоренні проекту програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2017 рік.

  Слід відзначити, що члени постійної комісії цієї каденції Чумак М.М., Васильєва Л.М., Свиридова О.І., Карпенко А.Р., Марміль Н.М., Козаченко А.О. - працюють дуже активно. За власною ініціативою, депутати порушують актуальні для жителів району питання і приймають ефективні рішення.

 

Постійна комісія

з питань  управління об’єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства   

До складу комісії входять 7 депутатів:

Санашвілі Олег Отарович – голова комісії

Питомець Олександр Іванович – заступник голови комісії

Шевченко Тетяна Вікторівна – секретар комісії

члени комісії:

Коваленко Сергій Георгійович

Леонт'єв Ігор Сергійович

Подтабачний Вадим Олексійович

Досенко Віктор Анатолійович.

Куратором цієї комісії є головний спеціаліст юридичного відділу виконавчого апарату районної ради Гусєва Олена Миколаївна.

  За звітний період комісією проведено 9 засідань, з них 7 – спільні засідання з іншими постійними комісіями ради та розглянуто 101 питання.

 З метою реалізації на території Голопристанського району державної політики у сфері охорони здоров'я, розвитку можливостей надання медичної допомоги хворим на ниркову недостатність, ефективного використання майна спільної власності територіальних громад, беручи до уваги пріоритети державної політики в галузі охорони здоров’я населення, враховуючи Європейську Хартію місцевого самоврядування, за участі депутатів районної ради, що входять до складу зазначеної постійної комісії, було винесено питання щодо заключення Меморандуму про спільну діяльність між Голопристанською районною радою, Голопристанською районною державною адміністрацією та дочірнім підприємством "Діасервіс Плюс" та питання щодо передачі у безоплатне користування (позичку) майна спільної власності.

  Комісією рекомендовано районній раді передати дочірньому підприємству "Діасервіс Плюс" у безоплатне користування (позичку) частину будівлі майнового комплексу Голопристанської центральної районної лікарні, розташованої за адресою: м. Гола Пристань, вул. Санаторна, 7, а саме: приміщення І поверху площею 251 кв.м. будівлі інфекційного відділення, строком на 10 років.

  Таким чином, на сьогодні у Голопристанському районі на стадії завершення знаходиться ремонт та запуск відділення гемодіалізу. Загальна вартість реалізації зазначеного проекту складає 7 млн. 425 тис. грн.

  Вирішення даного питання є вкрай важливим для Голопристанського району, оскільки дає змогу відстоювати Голопристанську лікарню, як багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування ІІ рівня.

   Також, не менш важливим питанням у звітному періоді було створення юридичної особи - комунального закладу Територіальний центр соціального обслуговування та соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Голопристанської районної ради Херсонської області, рішенням тринадцятої сесії VII скликання від 20 квітня 2017 року № 302 за рекомендаціями комісії.

  Затверджено Положення про комунальний заклад, структуру (штатну чисельність), перелік соціальних послуг, умов та порядок їх надання відділеннями та призначено директора вищезазначеного закладу, укладено з керівником контракт.

  В зв'язку з об'єднанням сільських рад у Голопристанському районі в об'єднані територіальні громади, протягом звітного періоду виникали питання, щодо безоплатної передачі нерухомого майна зі спільної власності територіальних громад Голопристанського району у комунальну власність сільських рад. Відповідно до частини четвертої та п’ятої статті 60, частини 10 розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за рекомендаціями комісії приймались рішення щодо безоплатної передачі відповідного майна до визначених сільських рад.

  Протягом року комісією постійно розглядались питання щодо управління спільним майном територіальних громад Голопристанського району, зокрема, щодо надання будівель та приміщень в оренду, внесення змін до договорів оренди; щодо подовження договорів оренди майна; вносились рекомендації щодо внесення змін до Статутів комунальних закладів або викладення їх у новій редакції; рекомендовано укласти контракти з керівниками комунальних закладів.

  За результатами розгляду зазначених питань районною радою прийняті відповідні рішення.

  Враховуючи, що в даний час управління майном – це здійснення безпосередньо районною радою своїх повноважень щодо ефективного використання майна підприємств, установ, організацій та розпорядження ним відповідно до законодавства України з метою задоволення потреб жителів територіальних громад Голопристанського району в товарах, роботах, послугах, культурних потребах, наданні соціальних послуг, інших громадських потребах, а також, з метою отримання стабільних доходів до бюджету, було опрацьовано та затверджено Положення про порядок передачі у користування майна спільної комунальної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області та Положення про порядок управління майном спільної комунальної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області, що є дуже актуальним в даний час.

  Засідання комісії проводились за майже 100% участі депутатів, обраних до складу комісії, а відсутність депутатів на засіданнях була зумовлена виключно поважними причинами.

  Членами комісії, в разі необхідності, здійснювався огляд об'єктів комунальної власності для прийняття об'єктивних рішень.

 

Постійна комісія з питань агропромислового розвитку та екології  

До складу комісії входять 6 депутатів:

Загороднюк Андрій Іванович – голова комісії

Сушич Василь Федорович – заступник голови комісії

Боднар Світлана Леонідівна – секретар комісії

        члени комісії:

Брага Анатолій Григорович

Єременко Олександр Іванович

Сребний Сергій Валентинович.

   Куратором комісії є головний спеціаліст відділу організаційної роботи виконавчого апарату районної ради Орлик Ірина Владиславівна.

   За період з листопада 2016 року по жовтень 2017 року включно було проведено 5 засідань. В загальному контексті розглянуто 52 питання, з них 17 питань розвитку села  та агропромислового комплексу.

         В порядку контролю розглянуті питання:

- Про хід виконання районної комплексної програми розвитку водного господарства Голопристанського району на період до 2020 року.

-  Про хід виконання районної цільової комплексної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014 – 2017 роки.

   Принциповою та відповідальною є позиція членів комісії до питань щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надаються в приватну власність, або в оренду. Диференційований підхід до розгляду кожної заяви та відповідного пакету документації свідчать про те, що депутати опікуються питаннями наповнення бюджетів сільських рад, не стоять осторонь проблем, які пов’язані із заниженими нормами оцінювання ґрунтового обстеження земель з визначенням класифікації агровиробничих груп ґрунтів та балів бонітету ґрунтів.

  Як результат –  направлені звернення до Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області та до Олешківського відділення Херсонської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонської області щодо умисного заниження посадовими особами нормативної вартості земельних ділянок та несплати земельних податків за користування земельними ділянками відповідно.

   Важливий аспект в роботі комісії – розгляд питання щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 50,0000 га, що надається в оренду ТОВ «Атлас Кепітал Енерджи» для будівництва та експлуатації сонячної електростанції з необхідною інфраструктурою за межами населених пунктів на території Новозбур’ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області. Реалізація зазначеного проекту по впровадженню «зеленої енергетики» дозволить сільській раді додатково отримати грошові кошти приблизно від 1 млн. грн. до 1.5 млн. грн.

  Депутатами прийнято рішення з вищезазначеного питання, враховуючи переваги сонячної енергетики: відсутність виробництва парникових газів (сонячні установи не забруднюють навколишнього середовища і не супроводжуються шкідливими викидами); заниженість залежності від нафтопродуктів; децентралізація вироблення електроенергії; важливість економічних аспектів; створення робочих місць; виплата податків, пов’язаних з економічною діяльністю; підвищення туристичної привабливості для району і прилеглих населених пунктів.

  Робота комісії тісно пов’язана з роботою інших постійних комісій районної ради (проведено спільні засідання з постійними комісіями: з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення та мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики).

  Депутати співпрацюють з виконавчою гілкою влади з питань пріоритетності соціального розвитку села та для більш ефективного вирішення питань розвитку агропромислового комплексу району, в роботі комісії з проведення обстеження стану використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності приймає участь голова профільної комісії з питань агропромислового розвитку та екології Загороднюк А.І., який порушує питання щодо використання земельних ділянок без договорів оренди, заниження нормативної грошової оцінки земельних ділянок та зменшення суми земельного податку, що підлягає сплаті.

  До активної участі та співпраці у роботі комісії залучалися:

Богачук Віктор Михайлович – перший заступник голови районної державної адміністрації,

Бурлаков Олександр Григорович – начальник управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації,

Семченко Михайло Григорович – головний спеціаліст управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації,

Фисуненко Віктор Григорович – начальник Голопристанського районного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій в Херсонській області,

Попелишко Євген Юрійович – виконуючий обов’язки начальника відділу у Голопристанському районі Головного управління Держгеокадастру у Херсонської області,

Чухрай Олексій Іванович – великокардашинський сільський голова,

Шиліна Лариса Миколаївна – нововолодимирівський сільський голова,

Зоря Володимир Миколайович – малокопанівський сільський голова,

спеціалісти із земельних питань Добропільської, Великокардашинської, Старозбур’ївської, Круглоозерської, Нововолодимирівської, Садівської, Малокопанівської сільських рад.

  Всі члени комісії активно приймають участь в обговоренні питань та наданні пропозицій по більш ефективному вирішенню питань розвитку агропромислового комплексу та екологічного стану довкілля району.

 

Управління об’єктами комунальної власності 

   Відповідно до ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада від імені територіальних громад здійснює управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад, яких налічується в районі 36.

  В ході здійснення власних повноважень, на підставі моніторингу та контролю за управлінням майном комунальної власності, з врахуванням пропозицій постійної комісії районної ради з питань управління об’єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства, сільських рад, враховуючи запровадження програмно-цільового методу у бюджетному процесі, вперше, районною радою була розроблена програма управління майном спільної власності територіальних громад Голопристанського району на 2017 – 2020 роки, яка затверджена рішенням дванадцятої сесії районної ради  VІІ скликання 16 лютого 2017 року № 255.

  Діючі Положення про порядок передачі у користування майна спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області та Положення про порядок управління майном спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області створили умови нового, системного підходу депутатського корпусу в питанні управління об’єктами спільної власності в забезпеченні цільового та ефективного використання комунального майна та бюджетних коштів.

  Укладений Меморандум про спільну діяльність з дочірним підприємством «Діасервіс Плюс» дало змогу залучити додатково біля 600 тис. грн. позабюджетних коштів у вигляді гуманітарної допомоги, на капітальний ремонт другого поверху будівлі інфекційного відділення, реконструкцію каналізаційної мережі та збільшення потужності трансформаторної підстанції на 80 кВт комунального підприємства «Голопристанська центральна районна лікарня». Іншим успішним прикладом співпраці та ефективного використання комунального майна є укладений трьохсторонній договір між комунальним підприємством «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги», Нововолодимирівською сільською радою та ПП «Органік Сістемс» щодо надання гуманітарної допомоги в розмірі 150 тис. грн., які використовуються на заміну вікон та дверей на енергозберігаючі, з встановленням підвісної стелі в Нововолодимирівській лікарській амбулаторії загальної практики - сімейної медицини та в будівлі фельдшерського пункту с. Зеленотропинське на зміну вікон на енергозберігаючі.

  Також, позитивним прикладом співпраці з приватними компаніями є реалізація проведення очищувальних робіт у затоці річки Конка на території Голопристанського району (човнове товариство «Чайка») для поліпшення санітарного та епідемічного благополуччя населення м. Гола Пристань, результатом якого є надання ТОВ СП «Нібулон» послуг на загальну суму 130,00 тис.грн.

 

Висвітлення діяльності 

  Одним з головних принципів місцевого самоврядування є гласність. Відповідно до ч.14 п.6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», голова районної ради «забезпечує гласність у роботі ради та її органів». Протягом звітного періоду постійно приділялась увага забезпеченню прозорості, гласності роботи районної ради, оперативному інформуванню населення щодо її діяльності у сесійний та міжсесійні періоди, доведенню до відома населення повідомлень про ухвалені рішення та їх виконання, реагування на звернення громадян тощо.

  У своїй діяльності Голопристанська районна рада керувалась чинним законодавством, зокрема законами України «Про інформацію», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».

  На шпальтах районної газети «Голопристанський вісник» було розміщено десятки матеріалів під рубрикою «Місцеве самоврядування», «У постійних депутатських комісіях», «День голови», «Депутатські турботи», «У районній раді», «Сьогодення», «Суспільство», «Відлуння подій» та ін.

  Регулярно на сторінках районної преси публікуються розпорядження про скликання сесій районної ради, висвітлюється робота сесій та засідань Президії районної ради, інформація за наслідками робочих поїздок голови та депутатів районної ради, розміщуються вітання з державними, професійними святами, а також - з днями народжень керівників установ, організацій та підприємств, депутатів, публікуються матеріали інформаційного характеру щодо участі керівництва районної ради у різноманітних нарадах, конференціях, колегіях.

  З метою поінформованості населення району, на шпальтах газети публікувались звернення депутатів Голопристанської районної ради до різних інстанцій з питань життєдіяльності територіальних громад району.

  Нові можливості для удосконалення зазначеного напрямку роботи з'явились із запровадженням веб-сторінки районної ради, яку було створено з метою реалізації політики відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також - забезпечення права жителів району на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

  Регулярно  розділи сайту поповнюються оперативною інформацією про діяльність депутатів та керівництва ради в сесійний та міжсесійний періоди.     На сайті розміщені рішення районної ради, протоколи пленарних засідань та матеріали постійних комісій районної ради, розпорядження, інформації щодо запобігання проявам корупції, про місцеві ради та комунальну власність, тощо.

 За електронною адресою ray-rada@i.ua жителі Голопристанщини можуть звернутись безпосередньо до голови районної ради, його заступника, представників депутатського корпусу районної ради та виконавчого апарату ради з питань життєдіяльності району, місцевих громад, особистих питань.

  Час вимагає від нас впровадження нових форм роботи, тому є пропозиція запровадити вихід статтей: «З відповідальністю перед виборцями» (про конкретні справи депутатів, здійснені на благо населення). Тому, прошу депутатів активно долучатись до процесу висвітлення результатів своєї діяльності.

 

Звернення громадян  

  За результатами розгляду скарг, заяв та звернень громадян направлено 69 запитів та листів до різних інстанцій, на які отримано відповідні  реагування.  Хід розгляду та виконання заяв, скарг та звернень громадян знаходиться під постійним контролем. В процесі роботи із скаргами, зверненнями та заявами громадян порушувалися питання: 

-  про проблеми з вирішенням земельних питань - 9;

-  про недоліки в роботі медичних закладів – 8;

-  про відкриття додаткових груп в дитячих садках – 1;

-  про надання матеріальної допомоги – 14;

-  про неправомірну поведінку посадових осіб – 2;

-  про подальше функціонування дитячих навчальних закладів в умовах обмеженого фінансування – 15;

-  про проблеми з пенсійним забезпеченням – 1;

-  про оренду приміщень – 14;

-  інші – 6.

  Всі листи, скарги та звернення громадян розглянуті. Вирішено 17 питань, які належать до компетенції районної ради. Інші - направлені для відповідного реагування у різні інстанції. Всім заявникам надані вичерпні відповіді.

   Протягом вказаного періоду до Голопристанської районної ради надійшло 1205 вхідних документів, виконання яких було доручено керівному складу та спеціалістам виконавчого апарату районної ради.

  Спеціалістами виконавчого апарату районної ради за вказаний період було підготовлено 968 вихідних документів.

  Порушень вимог Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації» та  термінів виконання документів не допущено. 

 

Рада з питань місцевого самоврядування  

  З метою опрацювання узгоджених пропозицій з питань розвитку місцевого самоврядування, вирішення місцевих проблем, обміну досвідом роботи, ознайомлення з новими законодавчими актами, в 2015 році утворена рада з питань місцевого самоврядування, до складу якої ввійшли голова, заступник голови районної ради та сільські голови району.

  Однією з форм роботи ради з питань місцевого самоврядування є проведення методичних нарад «День голови», яких у звітному періоді проведено – 8.

  На методичні наради виносились наступні актуальні питання:

- Про особливості формування сільських бюджетів на 2017 рік.

- Про створення шкіл нового формату.

- Про медикаментозне забезпечення населення району.

- Охоплення флюорографічним обстеженням населення району та проходження профоглядів працівниками сільських рад.

- Про особливості формування та затвердження програм економічного, соціального та культурного розвитку територіальних громад на 2017 рік.

- Правові підстави щодо запитуваної інформації про надання документів органами місцевого самоврядування.

- Впровадження на території Голопристанського району проекту «Зміцнення ролі сільських жінок в розвитку територіальних громад Херсонської області».

- Про надання первинної правової допомоги.

- Про необхідність проведення запобіжних заходів щодо недопущення пожеж в екосистемах.

- Про подальше утримання та фінансування будівель загальноосвітніх закладів та шкільних автобусів.

- Про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

- Співфінансування закладів освіти і культури.

- Про порядок оформлення документації на відведення земельних ділянок за межами населених пунктів під сміттєзвалища.

- Про необхідність впровадження в районі програми «Електронна охорона здоров’я на 2017 – 2020 роки».

- Про деякі питання формування місцевих бюджетів в 2018 році.

- Функціонування комунальних закладів в умовах децентралізації.

  В рамках методичної наради «День голови», в порядку обміну досвідом, проведено показове засідання постійної комісії на базі Чулаківської сільської ради.

 

Виконавчий апарат районної ради   

   Протягом звітного періоду виконавчий апарат районної ради чисельністю 11 посадових осіб місцевого самоврядування (голова районної ради, заступник голови районної ради, керуючий справами виконавчого апарату районної ради, 3 начальника відділів, 5 головних спеціалістів) здійснював організаційне, правове та інформаційне забезпечення діяльності районної ради (підготовка та проведення сесій, засідань постійних комісій, Президій та робочих груп та оформлення протоколів проведених заходів).

  Проекти рішень, проекти висновків та рекомендацій попередньо опрацьовуються спеціалістами виконавчого апарату районної ради спільно з головами профільних комісій під юридичним супроводом начальника юридичного відділу виконавчого апарату районної ради.

  Прийняті рішення та висновки і рекомендації своєчасно оприлюднюються на сайті Голопристанської районної ради, доводяться до виконавців, здійснюється контроль за їх виконанням.

  Всі заходи, що проводяться районною радою, доводяться до відома населення району спеціалістами виконавчого апарату районної ради через офіційний сайт районної ради та газету «Голопристанський вісник».

  Виконавчий апарат районної ради у своїй роботі чітко дотримується вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині своєчасного оприлюднення проектів та прийнятих рішень районної ради, висновків і рекомендацій комісій, протоколів проведених заходів, результатів поіменного голосування.

  Виконавчий апарат районної ради продовжує надання методичної допомоги органам місцевого самоврядування району відповідно до Угоди про співпрацю, яка укладена на початку сьомого скликання.

  Надаються методичні рекомендації в частині проведення сесій та постійних комісій, прийняття та оформлення відповідних управлінських рішень.

 

Плани на майбутнє 

  Для підвищення ефективності місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад, головними пріоритетами діяльності районної ради у наступному звітному періоді мають бути:

- взаємодія та зміцнення зв’язків з територіальними громадами, в тому числі із об’єднаними, в координації зусиль щодо ефективного здійснення органами місцевого самоврядування власних повноважень та посилення відповідальності органів місцевого самоврядування за підвищення рівня життя жителів територіальних громад;

- виконання затверджених цільових районних програм з питань соціально-економічного та культурного розвитку, що буде сприяти розвитку територіальних громад та наповнення як районного бюджету так і місцевих бюджетів сільських рад;

- підвищення рівня відкритості і прозорості органів місцевого самоврядування, налагодження ефективної комунікації між органами влади, засобами масової інформації і громадськістю, тощо.

  Виконуючи власні повноваження та представляючи спільні інтереси територіальних громад, разом з виконавчою гілкою влади, необхідно зосередити зусилля над вирішенням питань, що залишаються проблемними, а саме:

 

1. В соціально-економічній діяльності:

  - забезпечити ефективний контроль за наповненням місцевих бюджетів району з запровадженням дієвого механізму прогнозування на всіх стадіях виконання місцевих бюджетів;

  - домогтися значному збільшенню надходжень до районного бюджету від податку з доходів фізичних осіб через ефективну, системну роботу комісії з легалізації робочих місць;

  - здійснення відповідних заходів щодо детінізації земельних відносин;

  - проведення цілеспрямованої кампанії по декларуванню кожним жителем району власних доходів;

  - збереження існуючих та створення нових робочих місць, в тому числі, в пріоритетному - агропромисловому комплексі та зеленому туризмі;

  - продовження заходів по залученню інвестицій, створенню сільськогосподарських кооперативів різного напрямку та розвитку логістики;

  - сприяння в розвитку малого підприємництва та середнього бізнесу.

 

 

2. У галузі житлово-комунального господарства: 

  - переведення об’єктів соціальної сфери на альтернативні види палива на основі впровадження енергозберігаючих технологій.

 

3. У галузі медицини:

   - впровадження реформи в медичній галузі району (електронна медицина, сільська медицина, тощо);

   - введення в експлуатацію І черги приміщення харчоблоку згідно робочого проекту «Реконструкція недобудованої будівлі харчоблоку під господарсько - медичний блок», а також  - втілити у життя реалізацію ІІ черги;

   - проведення ремонтних робіт в медичних закладах району.

 

4. У галузі освіти:

  - впровадження реформи в освітянській галузі, створення опорних шкіл та освітніх округів;

  - оптимізація освітніх закладів та установ району в умовах децентралізації влади;

  - проведення робіт по капітальному ремонту покрівель, систем опалення, каналізаційних мереж в загальноосвітніх школах району.

 

Шановні жителі району, депутати всіх рівнів!

    На завершення звіту, хочу подякувати депутатам районної та сільських рад, сільським головам, керівництву районної державної адміністрації, керівникам комунальних підприємств, установ, організацій за співпрацю, за те, що ми досягали узгодженості при вирішенні нагальних проблем для блага жителів Голопристанщини.

  Переконаний, що районна рада сьомого скликання за другий рік своєї роботи вже довела свою дієздатність, компетентність та професіоналізм.

  Вдячний працівникам засобів масової інформації за широке висвітлення діяльності ради, працівникам виконавчого апарату районної ради - за організаційне, правове та інформаційне забезпечення діяльності ради, чітке дотримання в повсякденній роботі вимог чинного законодавства.

  Довіра та підтримка виборців району є важливим фактором для продовження добрих справ, для здійснення великої і кропіткої роботи з вірою в її позитивні результати.

  Всім жителям Голопристанщини бажаю міцного здоров’я, родинного благополуччя, мирного неба та здійснення всіх заповітних мрій!

 

Слава Україні!

 

Голова районної ради                                             В.О. Соловйов

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, громад, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги