Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Висновки і рекомендації від 22.12.2017 № 16-1

опубліковано: 28-12-2017, 07:22, переглядів: 540,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

 

УКРАЇНА

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Висновки і рекомендації засідання

постійної комісії з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення

 

від 22.12.2017 № 16-1

м. Гола Пристань

 

Про хід виконання районної цільової

соціальної програми протидії

ВІЛ-інфекції/СНІДУ на 2015-2018 роки 

 

  Заслухавши та обговоривши інформацію Голопристанської районної державної адміністрації «Про хід виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ на 2015-2018 роки», постійна комісія зазначає, що в даному напрямку в районі проводиться відповідна робота.

  При районній державній адміністрації працює районна координаційна рада з питань профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу та туберкульозу.

 Населення територіальних громад району інформується про стан захворюваності на туберкульоз, про шляхи передачі ВІЛ-інфекції/СНІДу, висвітлюються інші питання, в тому числі - зменшення стигматизації хворих на туберкульоз та ВІЛ-інфікованих/СНІДом.

  В відділеннях комунального підприємства «Голопристанська центральна районна лікарня», в структурних підрозділах комунального підприємства «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги», міськрайонному центрі зайнятості, Пенсійному фонді, управлінні соціального захисту населення та охорони здоров’я районної державної адміністрації, загальноосвітніх школах району оформлені інформаційні куточки з питань запобігання ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та інших захворювань.

  Лікарями, (членами районної координаційної ради з питань профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу та туберкульозу при районній державній адміністрації), надаються матеріали для публікації в газетах «Голопристанський вісник» та «Рідна Пристань» (в 2017 році, надруковані три статті з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу).

 В травні 2017 року на базі міськрайонного центру зайнятості проведено семінар з питань ВІЛ-СНІДу, туберкульозу для учасників АТО та демобілізованих військовослужбовців.

 Населення району має вільний доступ до обстеження та отримання консультацій у відповідних фахівців комунального підприємства «Голопристанська центральна районна лікарня», сімейних та дільничних лікарів, в кабінеті «Довіра». Прийом населення проводиться безкоштовно, згідно розпорядку дня, а при бажанні - анонімно. За 8 місяців 2017 року обстежено анонімно 1 особу.

  В лікувальних закладах району обстеження на ВІЛ-інфекцію/СНІД проводиться за згодою, з до-тестовим та після-тестовим консультуванням.

  В випадках позитивного результату особи беруться на облік, після чого їм проводиться додаткове обстеження, а при необхідності - лікування.

 ВІЛ-інфіковані двічі на рік проходять огляди та обстеження в кабінеті інфекційних захворювань комунального підприємства «Голопристанська центральна районна лікарня» та обласному центрі СНІДу. Також, обстеження пропонується їх статевим партнерам.

  З метою профілактики туберкульозу обов’язковим є рентгенологічне обстеження органів грудної клітки, обстеження на венеричні хвороби, носійство гепатитів «В» і «С».

  Всі обстеження проводяться за бюджетні кошти. Так, за відповідний період 2017 року було обстежено на опортуністичні інфекції 44 особи.

  За 2017 рік проліковано від супутніх інфекцій 20 ВІЛ-інфікованих осіб.

  За 8 місяців 2017 року вперше виявлено 11 випадків ВІЛ-інфікованих осіб.

  Інформація стосовно ВІЛ-інфікованих є конфіденційною. Диспансерне спостереження здійснюється в кабінеті інфекційних захворювань.

  Медична допомога ВІЛ-інфікованим надається в усіх відділеннях комунального підприємства «Голопристанська центральна районна лікарня».

 Щодо надання соціальних послуг ВІЛ- інфікованим, медичні працівники тісно співпрацюють з благодійним фондом «Мангуст», благодійною організацією Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга» та районною організацією Червоного Хреста України.

  Враховуючи викладене, керуючись ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», комісія дійшла висновку:

  Інформацію «Про хід виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ - інфекції / СНІДУ на 2015-2018 роки» взяти до відома.

рекомендувати:

  1. Районній державній адміністрації:

  1) Забезпечити системну роботу районної координаційної ради з питань профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу та туберкульозу;

  2) Активізувати інформаційно-просвітницьку роботу з пропаганди здорового способу життя, духовних, морально-естетичних, культурних цінностей та відповідальної поведінки із залученням засобів масової інформації та мережі Internet;

 3) Удосконалити механізм взаємодії між суб’єктами-виконавцями районної програми;

 4) Провести навчальні семінари для представників органів місцевого самоврядування району (включаючи об’єднані територіальні громади) щодо системних заходів по зниженню рівня захворюваності від ВІЛ-інфекції/СНІДу, у рамках реформування системи охорони здоров’я.

  2. Комунальному підприємству «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги»:

 1)Розширити доступ різних категорій населення до інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на зменшення поширеності ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ та пропаганду здорового способу життя;

 2)Проводити роботу щодо забезпечення доступу уразливих груп населення до цільових заходів і програм профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та хвороб, що передаються статевим шляхом;

 3)Забезпечити здійснення заходів з профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини шляхом забезпечення адаптованими молочними сумішами для дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.

  3. Комунальному підприємству «Голопристанська центральна районна лікарня»:

  1)Забезпечити діяльність сайту замісної терапії для осіб з опійною залежністю;

  2)Удосконалити роботу кабінету «Довіра» відповідно до положення про цей заклад;

  3)Активізувати проведення заходів, спрямованих на запобігання інфікуванню ВІЛ та профілактику інших соціально-небезпечних хвороб серед ВІЛ - інфікованих та їх оточення.

  4. Виконавцям, визначеним у пунктах 1, 2, 3 інформацію по виконанню цих висновків і рекомендацій надати до районної ради в термін до 01 квітня 2018 року.

  5. Контроль за виконанням цих рекомендацій залишаю за собою.

 

Голова постійної комісії                                            М.М. Чумак

 

 

 

Категорія: Комісії » Постійні комісії районної ради VII скликання » З питань гуманітарної політики, медицини, та соціального захисту населення

Календар новин

«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року.

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року.

 

         В цей ...

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада