Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

В Голопристанському районі впроваджено сайт замісної підтримуючої терапії

опубліковано: 25-01-2018, 09:46, переглядів: 518,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

В Голопристанському районі впроваджено сайт замісної підтримуючої терапії

В Голопристанському районі впроваджено сайт замісної підтримуючої терапії

11 січня 2018 року розпочав свою роботу сайт замісної підтримуючої терапії, який відкритий відповідно до Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014–2018 роки та програми «Інвестиції заради впливу на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції».

  Замісна підтримуюча терапія є визнаним у світі методом лікування споживачів ін’єкційних наркотиків.

  Для лікування даним методом використовують два види препарату – таблетовані метадон та бупренорфін.

24 січня 2018 року, відбулася робоча нарада з питань діяльності Голопристанського сайту замісної терапії, в якій взяли участь заступник голови районної ради І.К.Басараб, президент благодійної організації Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга» Михолат С.М., президент Херсонського обласного благодійного фонду «Мангуст» Є.М.Лисак, завідуюча диспансерським відділенням обласного наркологічного диспансеру І.А.Бліжевська, представники районної державної адміністрації, міської ради та представники комунальних підприємств району в галузі охорони здоров'я та ін., в ході якої було оглянуто вищезазначений сайт.

  Замісна терапія - це варіант для наркозалежних людей, які фактично не можуть припинити вживання ін'єкційного наркотику, навіть якщо прагнуть це зробити.

  Людині, яка стає залежною від опіатів, важко контролювати свою поведінку внаслідок нав'язливого прагнення до певної хімічної речовини.             Замісна терапія є найбільш успішною формою медичної допомоги, що базується на застосуванні подібної чи ідентичної речовини при лікуванні опіоїдної залежності. Ця речовина має властивості, подібні до наркотика, що регулярно вживається. Таким чином, регулярно вживаний ін'єкційний наркотик, можна замінити спеціальним лікарським засобом з метою переведення наркотичної залежності в контрольовану форму.

  Цінність замісної терапії полягає в можливості, яку вона надає споживачам ін'єкційних наркотиків, щодо зменшення ризикованої поведінки стосовно і інфікування ВІЛ/СНІДом, вірусними гепатитами та іншими інфекціями, що передаються через кров, а також - стабілізації їхнього життя в медичному та соціальному сенсі.

  Одним з вагомих аргументів на користь замісної терапії є її позитивний вплив на зниження кримінальної активності споживачів наркотиків, що констатується у більшості країн, де застосовується вказаний метод.

У більшості країн спостерігається швидке розширення програм замісної терапії. Особливо - в Іспанії, Франції та деяких країнах Центральної та Східної Європи.

  Рушійною силою для такого розширення великою мірою було реагування на епідемію ВІЛ/СНІДу, а також, зростання обсягу даних щодо ефективності замісної терапії як для профілактики ВІЛ, так, власне, для лікування опіоїдної залежності. Понад 90% замісної терапії в ЄС надається у формі лікування метадоном.

  Таким чином, сайт замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) для осіб з наркотичною залежністю буде працювати в Голопристанській ЛАЗПСМ комунального підприємства «Голопристанська центральна районна лікарня» на базі кабінету №18.

  Слід зазначити, що одним із учасників роботи сайту ЗПТ є комунальне підприємство закладу охорони здоров’я Голопристанська центральна районна аптека №14, на базі якого будуть зберігатися лікарські препарати.

  Ваховуючи, що використання замісної підтримуючої терапії являється специфічною профілактикою ВІЛ-інфекції, на спільному засіданні постійних комісій мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, з питань агропромислового розвитку та екології, з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення, яке відбулось 18 січня, депутати схвалили доповнення до районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ на 2015-2018 роки в частині оплати орендованого приміщення для зберігання засобів ЗПТ (сума фінансування на 2018 рік з районного бюджету складає 14990,00 грн.).

 Переконані, що дані заходи будуть сприяти реалізації в районі чинного законодавства щодо попередження розповсюдження ВІЛ/СНІДу серед представників уразливих груп, а також - сприяти ресоціалізації споживачів ін’єкційних наркотиків, повернення їх до повноцінного життя у суспільстві.

 

 

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, населення, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, третьо, управл, щодо

Показати всі теги