Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

ПРЕМІЯ ДО ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

опубліковано: 21-06-2018, 14:30, переглядів: 804,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

  Продовжуємо тему щодо порядку нарахування роботодавцями єдиного соціального внеску при здій­сненні різних виплат найманим працівникам. Роз'яснення надає головний спеціаліст відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів №4 головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Анна Долбня.

 

Нарахування ЄСВ для роботодавців

ПРЕМІЯ ДО ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

 

  Базою нарахування єдиного внеску для робото­давців є сума нарахованої кожній застрахованій осо­бі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочу­вальні та компенсаційні виплати, у тому числі в нату­ральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.

  Склад основної, додаткової заробітної плати, ін­ших заохочувальних та компенсаційних виплат, на які нараховується єдиний внесок, визначається Інструк­цією № 5, пп. 2.3.2 п. 2.3 якої визначено одноразові заохочення, не пов'язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних і пам'ятних дат, як у грошовій, так і натуральній формі), які належать до фонду оплати праці як інші заохочувальні та компен­саційні виплати. Отже, премія до професійного свята є базою нарахування ЄСВ.

  При цьому зазначимо, що оскільки під час нараху­вання виплат, які є базою нарахування єдиного внеску основним працівникам, що перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею трьох ро­ків. то їх суми враховуються під час порівняння з міні­мальною зарплатою. У разі якщо сума премії менша, то єдиний внесок сплачується з мінімальної зарплати. Якщо ж нарахування проводять працівникові за су­місництвом, то єдиний внесок сплачується з фактично нарахованої суми.

 

ПРЕМІЯ ЗВІЛЬНЕНОМУ ПРАЦІВНИКУ
З ІНВАЛІДНІСТЮ

  Частиною тринадцятою ст. 8 Закону про ЄСВ ви­значено, що єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41% визначеної п. 1 части­ни першої ст. 7 цього Закону бази нарахування єдино­го внеску працюючих осіб з інвалідністю.

  Відповідно до абзаців другого та третього п. 7 розділу III Інструкції № 449 підтвердженням встанов­лення працівнику інвалідності є завірена копія довід­ки до акта огляду в медико-соціальній експертній ко­місії про встановлення групи інвалідності. Завірення копії довідки здійснюється безпосередньо підпри­ємством, установою або організацією, зазначеними в абзацах другому, п'ятому-сьомому пп. 1 п. 1 розділу II цієї Інструкції.

  Нарахування єдиного внеску у розмірах, визна­чених пунктами 5-7 розділу III Інструкції № 449, здій­снюється з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання завіреної копії довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії, та за­кінчується датою припинення інвалідності.

  Частиною другою ст. 7 Закону про ЄСВ визначено, що для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (на­дають послуги) за цивільно-правовими договорами, творчих працівників (архітекторів, художників, артис­тів, музикантів, композиторів, критиків, мистецтвоз­навців, письменників, кінематографістів), та інших осіб, які отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, єдиний внесок нара­ховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.

  Зазначений порядок нарахування внеску поши­рюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню заробітну плату за вимушений прогул.

  Отже, оскільки суми премії відносяться до виплат за відпрацьований час, єдиний внесок на суму премії звільненому працівнику з інвалідністю нараховується виходячи з розміру єдиного внеску, визначеного для відповідної категорії найманого працівника, тобто 8,41%.

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Квітень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, етики, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги