Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує

опубліковано: 9-10-2018, 09:57, переглядів: 135,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий


           Фахівець Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги допомогла клієнтці, як особі, що постраждала від домашнього насильства.

 

  15 серпня 2018 року до Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані К., 1977 року народження, як особа, яка підтвердила свою належність до суб’єкта безоплатної вторинної правової допомоги, за отриманням такої допомоги, що передбачає складання процесуальних документів та представництво інтересів особи в суді. Для надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтці Центром уповноважено начальника відділу представництва Комаренко Вікторію Юріївну (довіреність № 228-2018 від 17.08.2018 року).               

  Суть справи полягала у тому, що клієнтка з 1998 року перебувала у фактичних шлюбних відносинах із кривдником. В 2007 році шлюб зареєстрували. В період спільного проживання народилось двоє дітей. Взимку 2018 року шлюб розірвано рішенням суду. Після припинення шлюбних відносин пані К. продовжувала проживати в будинку колишнього чоловіка разом з дітьми, так як власного житла не має. Протягом останніх двох років чоловік систематично здійснює домашнє насильство по відношенню до тепер вже колишньої дружини і дітей, в ході якого ображає їх грубою лайкою, загрожує заподіянням тілесних ушкоджень і проявляє фізичне насильство. В зв’язку з такою протиправною поведінкою, кривдник неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП. Також за фактами спричинення тілесних ушкоджень пані. К. були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) та розпочато кримінальні провадження за ч. 1 ст. 125 КК України.

  Окрім фізичного насильства, пані К. також вимушена терпіти насильство економічного характеру, оскільки змушена самостійно оплачувати комунальні послуги за будинок і утримувати спільних дітей, один з яких є неповнолітнім, а інший хоча і досяг повноліття, проте є інвалідом дитинства і потребує стороннього догляду через відсутність можливості до самообслуговування.

  Вивчивши дану проблему та зібравши необхідні докази, фахівець системи БПД – представник клієнтки, звернулась до Голопристанського районного суду Херсонської області із заявою про видачу обмежувального припису.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» під домашнім насильством розуміються діяння (дія або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

  В силу ч. 2 ст. 26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього обов’язків, зокрема: заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою; усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи; обмеження спілкування з постраждалою дитиною; заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою; заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

  Рішенням Голопристанського районного суду Херсонської області від 27 вересня 2018 року заяву пані К. про видачу обмежувального припису стосовно кривдника задоволено, яким визначено заходи тимчасового обмеження його прав та покладені на нього обов’язки, а саме: - заборонити перебування в місці спільного проживання (перебування) с постраждалими особами (заявниця, повнолітня особа з інвалідністю з дитинства, неповнолітня дитина); - заборонити наближатися на відстань менше 50 метрів до місця проживання постраждалих осіб, до місця працевлаштування заявниці і до місця навчання неповнолітньої дитини; - вести телефонні розмови з постраждалими особами або контактувати з ними через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб. Обмежувальний припис видано строком на шість місяців.

 

  Додатково нагадаємо що, звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД, громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава. Запрошуємо за адресою: м. Гола Пристань пров. Курортний, 7, тел. (05539) 2-10-91, 2-10-96, а також за допомогою Skype-зв’язку : holaprystan.kherson 

 

                                        Голопристанський місцевий центр з надання

                                        безоплатної вторинної правової допомоги

 

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Березень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Оголошення

конкурс на заміщення вакантних посад

ОГОЛОШЕННЯ

   Оголошується конкурс на заміщення вакантних посад фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Голопристанської районної ради Херсонської області, що знаходиться за ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
Гола, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, Укра, Херсонсько, дання, житлово, затвердження, комунально, мандатно, надання, нанс, населення, оренди, оренду, передачу, питань, пост, програми, проект, ради, районн, районний, районно, району, регламенту, рекомендац, розвитку, роки, року, скликання, страц, територ, техн, управл, шення, щодо, яльност

Показати всі теги