Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Звіт голови районної ради про роботу відповідно до вимог чинного законодавства

опубліковано: 31-10-2018, 10:21, переглядів: 357,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

Звіт голови районної ради про роботу відповідно до вимог чинного законодавства


Шановні депутати та запрошені!

 

  06 листопада минуло 3 роки з часу обрання мене на посаду голови Голопристанської районної ради і рік, як я звітував про свою діяльність. Тому відповідно до статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" я надаю до вашої уваги звіт про роботу відповідно до чинного законодавства.

  Сьогодні, разом з Вами, хотів би проаналізувати, що вдалося зробити позитивного з листопада 2017 року по жовтень 2018 року, і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі.

  Фактично – це своєрідне підведення підсумків колективної праці – кожного депутата, постійних комісій, виконавчого апарату районної ради за минулий рік та окреслення планів на майбутнє.

  Я можу охарактеризувати роботу районної ради як конструктивну та послідовну, і не зважаючи на політичні та економічні труднощі, що є у державі, нам з Вами вдається зберігати стабільність, знаходити порозуміння та приймати виважені рішення.

  Звітуючи про діяльність районної ради, я водночас хочу подякувати депутатам, сільським головам, установам і організаціям, всім тим, хто приклав свої зусилля для забезпечення злагодженої роботи районної ради, підвищуючи тим самим авторитет органів місцевого самоврядування.

  Хочу зазначити, що районна рада, її виконавчий апарат працюють у правовому полі відповідно до Конституції України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад", "Про доступ до публічної інформації" та інших законодавчих та нормативних актів, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом районної ради VII скликання.

  У звітному періоді в Голопристанському районі відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" та постанов Центральної виборчої комісії від 18 серпня 2017 року № 164 та від 12 жовтня 2017 року № 214 були призначені перші місцеві вибори та внаслідок добровільного об'єднання суміжних територіальних громад сіл, селищ  утворено три об'єднані територіальні громади: 

- Бехтерська сільська рада (села Бехтери, Новочорномор’я та Олексіївка),

- Чулаківська сільська рада (села Чулаківка, Рибальче та Забарине, селище Виноградне),

Долматівська сільська рада (села Долматівка Добропілля Нововолодимирівка, Зеленотропинське, Сліпушинське, селища Світанок, Київка, Нововеселівка).

  У зв’язку з обранням депутатів Голопристанської районної ради VII  скликання Свиридової Ольги Іванівни, Досенка Віктора Анатолійовича, Єременка Олександра Івановича до складу інших місцевих рад та припинення у зв’язку з цим достроково їх повноважень, а також припинення достроково повноважень за заявою Долбушенко Зінаїди Вікторівни як депутата районної ради у депутатському корпусі відбулися зміни.

  Так, постановою Голопристанської районної виборчої комісії Херсонської області від 04 січня 2018 року № 1 "Про зміни у складі депутатів Голопристанської районної ради VII  скликання" визнано обраними депутатами та зареєстровано наступних за черговістю кандидатів в депутати районної ради від Голопристанської районної партійної організації політичної партії  "Наш Край" Грибка Олексія Сергійовича, Онопрієнка Олександра Федоровича, Свиридова Леоніда Миколайовича та від Голопристанської районної партійної організації політичної партії "Опозиційний блок" Кравченко Діану Анатоліївну. 

  Станом на звітну дату склад Голопристанської районної ради VII скликання налічує 34 депутати від семи політичних партій, це 24 чоловіка і 10 жінок.

  За рік, що минув, депутатський корпус підтвердив здатність працювати як єдиний механізм, продуктивно знаходити виважені шляхи вирішення проблем та приймати конструктивні рішення.

  Протягом звітного періоду моя робота була спрямована на покращення соціального, економічного та культурного розвитку району, а також створення рівних і комфортних умов роботи кожного депутата. 

 

Пленарні засідання

 

  Діяльність районної ради у звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Ми тісно співпрацювали з районною державною адміністрацією, сільськими радами, підприємствами, установами, громадськими організаціями і завжди прагнули до порозуміння, щоб разом вирішувати актуальні питання. 

  Матеріально-технічне, інформаційно-аналітичне, організаційне та правове забезпечення діяльності депутатського корпусу, постійних комісій  здійснював виконавчий апарат районної ради.

  Робота районної ради проводилась відповідно до затвердженого плану та Регламенту Голопристанської районної ради VII скликання.

  В центрі уваги була сесійна діяльність районної ради, яка згідно із статтею 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" складається з пленарних засідань ради та засідань її постійних комісій.

  Скликання сесій районної ради здійснювалося розпорядженнями голови районної ради при чіткому дотриманні норм Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Регламенту Голопристанської районної ради.

  Хочу наголосити, що сесії проходили відкрито і гласно, за участю Народного депутата України Негоя Федора Федоровича, депутатів Херсонської обласної ради, сільських голів, представників районної державної адміністрації, керівників правоохоронних органів, керівників підприємств, установ, організацій, що перебувають у спільній власності територіальних громад району, посадових осіб виконавчого апарату районної ради, представників засобів масової інформації.

  Разом із Вами ми прагнули організувати роботу так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне – компетентно приймати відповідні рішення.

  При прийнятті рішень районна рада дотримується всіх вимог чинного законодавства. Питання попередньо обговорюються на засіданнях профільних комісій, порядок денний, регламент роботи та проекти рішень погоджуються Президією районної ради та робочою групою по підготовці сесій.

  За звітний період проведено 9 пленарних засідань районної ради.

  У звітному періоді на пленарних засіданнях районної ради затверджено 6 програм, це:

- районна програма організації та забезпечення військо-облікової роботи, призову громадян на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації людських та транспортних ресурсів на 2018-2021 роки;

- районна цільова комплексна програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на
2018 - 2020 роки;

- програма економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2018 рік;

- програма фінансового забезпечення діяльності Голопристанської  районної виборчої комісії на 2018 рік та наступні роки;

- програма зайнятості населення Голопристанського району на 2018-2020 роки;

- програма висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на 2018 рік.

  А всього в Голопристанському районі налічується 28 програм.

  Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" зусилля районної ради були спрямовані на забезпечення виконання повноважень, визначених законом, а саме:

- затвердження плану роботи районної ради;

- затвердження програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2018 рік, цільових програм з інших питань, заслуховування звітів про їх виконання;

- затвердження районного бюджету, внесення змін до нього, затвердження звітів про його виконання;

- розподіл переданих з державного та обласного бюджетів коштів у вигляді дотацій, субвенцій відповідно між сільськими бюджетами;

- вирішення питань про передачу в оренду та управління об’єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад району;

- заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території району;

- вирішення інших питань, передбачених законодавством України та Регламентом районної ради.

  Вважаю, що маємо позитивні напрацювання в організаційному забезпеченні роботи сесій районної ради. Депутати мають можливість завчасно отримати необхідні матеріали в повному обсязі, що забезпечує прозорість дій ради.

  Жителі територіальних громад району, завдяки офіційному веб-сайту Голопристанської районної ради, також мають можливість не лише дізнатися про питання, які розглядатимуться, а разом із депутатами взяти участь в обговоренні порушених проблем.

  Відповідно до вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" проекти рішень заздалегідь розміщуються на офіційному веб-сайті районної ради та попередньо вивчаються і обговорюються на засіданнях постійних комісій. На веб-сайті районної ради розміщуються прийнятті рішення районної ради, висновки і рекомендації постійних комісій, протоколи засідань постійних комісій та сесій районної ради, результати поіменного голосування, які  оприлюднюються в день голосування відповідно до діючого законодавства та інша важлива інформація.

  З листопада 2017 по жовтень 2018 року районною радою прийнято 162 рішення, в тому числі:

  4 - спрямовані на розвиток медицини та соціального захисту населення;

  9 - гуманітарної сфери, в частині розвитку культури, фізичної культури та спорту;

  23 - питань розглянуто в сфері агропромислового розвитку, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища;

  71 - питань вирішено у сфері обліку управління об’єктами комунальної власності, приватизації та  житлово-комунального господарства ;

  24 - питань економічного та фінансового напрямку;

  3 - рішень з правого характеру;

  28 - рішень з питань організаційного характеру.

  Головний акцент було зроблено не на кількості прийнятих рішень, а на їх якості, а також контролю за їх виконанням.

 Взаємостосунки, співпрацю районної ради і районної державної адміністрації прагнемо вибудовувати у форматі дотримання інтересів громад Голопристанщини та чіткого виконання кожною стороною своїх повноважень.

  Виконуючи представницькі функції спільних інтересів територіальних громад сіл, районна рада, як орган місцевого самоврядування, враховуючи пропозиції депутатів районної ради, сільських рад, підприємств, установ та організацій різних форм власності, підготувала та направила 13 звернень, в тому числі до: Народних депутатів України – 5, Госпітальної ради Херсонського госпітального округу - 1, Херсонської обласної державної адміністрації  – 2, Херсонської обласної ради - 1, командування ВМС ЗСУ України В/Ч 3519 - 1, Новозбурївського сільського голови - 1, Голопристанського відділення Новокаховського відділу  ГУНП в Херсонській області - 1, Новокаховської місцевої прокуратури – 1.

  Звернення стосувалися:

1) ініціювання внесення до Верховної Ради України поправок, спрямованих на скасування "поправок Лозового" щодо обов’язкого направлення трупа на судово-медичну експертизу, яка проводиться за ухвалою слідчого судді;

2) включення комунального закладу районної ради "Голопристанська центральна районна лікарня" до плану розвитку госпітального округу з визначенням даного закладу як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня;

3)  сприяти в межах повноважень та у спосіб, визначений законом, недопущенню порушень дисципліни з боку військовослужбовців;

4)  проведення роз’яснювальної роботи серед військовослужбовців, які дислокуються поблизу села Нова Збур’ївка щодо необхідності додержання ними правил поведінки на території населених, недопущення випадків пияцтва і дебоширства;

5)  проведення з мешканцями села роз’яснювальної роботи щодо можливості та доцільності створення ними громадського формування, діяльність якого буде спрямованою на додержання громадського порядку на території села Нова Збур’ївка;

6)  взяття під особистий контроль хід розслідування по справам, внесеним до ЄРДР за фактами, що мали місце у ніч з 8 на 9 березня 2018 року у селі Нова Збур’ївка для недопущення ухилення винних осіб від кримінальної відповідальності та покладення на них відповідної міри покарання.

  Відповіді на звернення озвучуються заступником голови районної ради Басарабом Іваном Кириловичем до відома депутатів в 30 хвилинах перед пленарними засіданнями.

 

Президія районної ради 

 

  Протягом звітного періоду працювала Президія районної ради VII скликання у складі голови та заступника голови районної ради, голів постійних комісій та керівників депутатських фракцій районної ради відповідно до Положення про Президію районної ради, затвердженого на другій сесії районної ради VII скликання.

   Президія є дорадчим органом районної ради, проводиться перед кожним пленарним засіданням та за необхідністю частіше.

   За звітний період проведено 11 засідань Президії, з них 4 – спільно з робочими групами по підготовці чергових сесій.

  На засіданнях Президій погоджувалися порядок денний, регламент пленарних засідань та проекти рішень, опрацьовувались рекомендації районній раді щодо складу робочих органів на пленарні засідання.

  В разі нагальної потреби Президією вносились рекомендації щодо поділу пленарних засідань на частини, що передбачено Регламентом районної ради VII скликання.

 

 Постійні комісії

  На другій сесії районної ради VII скликання за поданням голови районної ради утворено п’ять постійних комісій, затверджено Положення про постійні комісії, яким вони керуються у повсякденній роботі.

  Комісії попередньо здійснюють вивчення та розгляд документів, що надійшли в районну раду.

  Якість прийнятих рішень безпосередньо залежить від висновків та рекомендацій, що прийняті постійними комісіями.

  На засідання комісій постійно запрошуються керівництво та начальники відділів, управлінь районної державної адміністрації, які достеменно викладають депутатам питання, по яким необхідно прийняти рішення районної ради.

  Відповідно до Регламенту роботи районної ради проводяться спільні засідання постійних комісій (за звітний період – 10), постійних комісій з робочими групами по підготовці сесій (2).

  Активність депутатів та наявність кворуму на засіданнях комісій дає можливість різнобічного вивчення питань, що виносяться на засідання комісій, та приймати об’єктивні висновки та рекомендації.

 

Постійна комісія районної ради з питань бюджету , фінансів та соціально-економічного розвитку району

 

  Безпосередню участь у формуванні бюджетного процесу району бере постійна комісія з питань планування, бюджету і фінансів ( голова комісії - Коломієць Д.В.)

  До складу комісії входять 7 депутатів районної ради:

Коломієць Димитрій Васильович- голова комісії

Бондар Петро Павлович – заступник голови комісії

Кабакова Наталія Анатолівна  – секретар комісії

 члени комісії: Данилів Валентина Стефанівна, Кравченко Діана Анатоліївна, Камінський Володимир Вікторович, Мануйленко Тетяна Вікторівна

Постійна комісія працює злагоджено та результативно, про що свідчать проведені 19 засідань, у тому числі – 5 спільних засідань з постійною комісією з питань управління об’єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства,  робочою групою по підготовці чергової сесії районної ради та громадські слухання.

  На  засіданнях розглянуто 54 питання, що належать до компетенції комісії, 51 з яких внесено на розгляд сесій районної ради. 

  Всі депутати, які входять до складу комісії, активно працюють, приймають участь в обговоренні питань, але особливо хочеться відмітити  Бондаря П.П., Мануйленко Т.В., Кабакову Н.А., Кравченко Д.А.. і, звичайно, очільника  цієї комісії Коломійця Д.В. , які завжди принципово, грамотно, навіть прискіпливо працюють над проектами рішень  районної ради. Їх небайдужість, активна громадянська позиція є запорукою  ефективної роботи на користь громад.

  Важлива увага приділялася затвердженню та виконанню програми соціального, економічного та культурного розвитку Голопристанського району, формуванню районного бюджету, внесенню змін до бюджету, затвердженню звітів про його  виконання. При розгляді питань комісія залучала  до роботи відповідальних працівників, розпорядників коштів, галузевих фахівців та спеціалістів. Комісія вивчала стан справ та здійснювала контроль за виконанням програм, рішень ради з питань в межах своєї компетентності.

  В умовах нестачі коштів в районному бюджеті постійна комісія тримає на контролі питання виконання районного бюджету та своєчасно за поданням головних розпорядників коштів вносить зміни щодо перерозподілу кошторисних призначень для фінансового забезпечення захищених статей видатків та безперебійної роботи установ та закладів району.

  Депутати районної ради надавали слушні пропозиції щодо ефективного використання коштів, отриманих за рахунок перевиконання дохідної частини районного бюджету, не раз визначали пріоритетні галузі, куди передусім  потрібно спрямовувати кошти. Хочу також відзначити постійну тісну співпрацю комісії із фінансовим управлінням райдержадміністрації, практику залучення до обговорення бюджетних питань керівників інших структурних підрозділів райдержадміністрації.

  Враховуючи, що одним із стратегічних пріоритетів роботи районної ради є питання розвитку освіти, депутати районної ради завжди з порозумінням відносяться при прийнятті рішень щодо виділення коштів для освітянської галузі, а саме:

виділені кошти на проведення капітальних ремонтів (заміна вікон на енергозберігаючі):

- Опорний заклад освіти Новозбур’ївська школа №1 -  164 тис.грн;

-Новозбур’ївська ЗОШ №3 (філія опорного закладу освіти «Новозбур’ївський заклад базової та дошкільної освіти») -  53 тис.грн.,

- виготовлення проектної документації шести об’єктів у галузі освіти. (Старозбур’ївська ЗОШ, Новозбур’ївська ЗОШ №3, Новозбур’ївський заклад базової та дошкільної освіти №2, Опорний заклад освіти Новозбур’ївська школа №1).

- Інвестиційний проект «Термомодернізація Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Малі Копані Голопристанського району Херсонської області» успішно пройшов відбір регіональної комісії та здобув перемогу в конкурсному відборі програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
  Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 479-р виділено майже 3 млн.грн. на реалізацію першого етапу зазначеного проекту.

  Даний проект розділений на два етапи, загальна вартість його складає 5 млн. 125 тис.грн, а термін реалізації - два роки.

  Перший етап – капітальний ремонт системи опалення. Вартість робіт складає 3 млн. 697 тис.грн. Даний етап буде реалізований вже у цьому році.

  Другий етап – будівництво котельні. Вартість робіт - 1 млн. 427 тис.грн, реалізація якого запланована на 2019 рік.

  Значна заслуга в даній перемозі депутатів районної ради, які   одноголосно прийняли рішення про виділення коштів на співфінансування першого етапу вищезазначеного проекту у сумі 776,574 тис.грн., що є однією із головних умов даного конкурсу;

- Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 року  № 861-р «Деякі питання надання у 2016 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально - економічного розвитку окремих територій» було виділено кошти з державного бюджету на:

- капітальний ремонт покрівлі Круглоозерської ЗОШ в розмірі 800 тис. грн. (співфінансування з сільської ради - 300 тис.грн, кошти районного бюджету – 67,0 тис.грн);

- капітальний ремонт лівого крила школи в селі Чорноморське у сумі 1 млн. 700 тис.грн.

  В кінці 2017 року розпочаті роботи по проекту капітальний ремонт лівого крила школи в селі Чорноморське, освоєно близько 200 тис. грн. коштів районного бюджету, в 2018 році виділено ще  додатково кошти у сумі
344,0 тис.грн. ( співфінансування сільської ради складає 110,0 тис.грн.)

  З державного бюджету виділено 840,7 тис. грн. та 90,0 тис. грн. з районного бюджету (рішення сесії від 14.06.2018 №474) для придбання дидактичного матеріалу, меблів та комп'ютерного обладнання для початкових класів,  для придбання 19 ноутбуків вчителям початкових класів за рахунок освітньої субвенції – 142,9 тис.грн.

  Депутатський корпус продовжує добру традицію - уже в цьому році виділено кошти в сумі 180,0 тис.грн. для виготовлення проектно-кошторисних документацій та отримання експертного звіту на проведення капітальних ремонтів, в тому числі на попереднє обстеження будівель і споруд для визначення їх технічного стану, а саме: капітальний ремонт 5-ти поверхового терапевтичного корпусу (капремонт покрівлі, заміна віконта дверей – 67,4 тис.грн.); капітальний ремонт будівлі та приміщень хірургічного відділення та реанімації – 30,0 тис.грн.); капітальний ремонт будівлі неврологічного відділення (капремонт покрівлі, заміна вікон та дверей - 46,3тис.грн.), травматологічне відділення (капремонт покрівлі, заміна вікон та дверей, капремонт приміщень- 36,3тис.грн.), які заплановано використати  в грудні 2018 року.

   В червні поточного року перерозподілено кошти в сумі 80,0 тис. грн. для  проведення попереднього обстеження та виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт покрівлі терапевтичного корпусу та травматологічного відділення. На даний час проведено попереднє обстеження та надано акт про технічне обстеження. Для проведення капітального ремонту покрівлі з районного бюджету виділені кошти в сумі 552,0 тис.грн. (420,0 тис.грн. та 132,0 тис.грн.) Укладено Договір на проведення капітального ремонту покрівлі 5-ти поверхового терапевтичного корпусу, здійснено попередню оплату в сумі 123,0 тис.грн.   

  У звітному періоді продовжено практику перерахування субвенцій районному бюджету із міської та сільських рад, про що було укладено відповідні угоди між органами місцевого самоврядування на загальну суму тис. грн. За 10 місяців до районного бюджету отримано вищезазначених субвенцій на суму тис.грн.

          

Постійна комісія мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики

  

   Постійна комісія районної ради мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики утворена рішенням другої сесії VII скликаня від 12 листопада 2015 року № 11. У 2018 році змін у складі комісії не відбулось. Постійна комісія працювала у складі 6 чоловік:

Погорільська Меланія Броніславівна – голова комісії

Санін Олександр Сергійович – заступник голови комісії

Шишкін Володимир Сергійович – секретар комісії

члени комісії:

Пинзару Наталія Вікторівна

Федотов Валерій Васильович

Холодняк Віталій Миколайович

   Постійна комісія працює на підставі Положення про постійні комісії Голопристанської районної ради, затвердженого рішенням другої сесії VII скликаня від 12 листопада 2015 року № 10, що визначає порядок діяльності комісії та межі її компетенції.

   За звітний період було проведено 4 засідання, на яких розглядались такі питання, як припинення депутатами районної ради своїх повноважень, зміни у складі постійних комісій районної ради, заслуховувались звіт голови районної державної адміністрації про виконання делегованих районною радою повноважень та інформація Новокаховської місцевої прокуратури про стан законності та правопорядку на території Голопристанського району за 2018 рік, формувався графік повідомлень депутатів районної ради VII скликання про виконання депутатських повноважень та доручень ради на пленарних засіданнях районної ради та на засіданнях постійної комісії районної ради мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики на 2018 рік, складено перелік питань для розгляду на засіданнях постійної комісії районної ради, вносились зміни до списку присяжних, затвердженого рішенням Голопристанської районної ради Херсонської області 30 червня 2016 року № 123, заслуховувались звіти керівників комунальних закладів району про роботу відповідно до умов Статуту та Контракту та опрацьовано ряд інших питань.

   Відповідно до пропозицій районної державної адміністрації попередньо розглядає проекти програми соціально-економічного і культурного розвитку району, а також проекти цільових програм, які належать до компетенції комісії.

  Комісія постійно здійснює контроль за виконанням рішень ради, її президії з питань, що належать до відання комісії, а також власних висновків і рекомендацій.

  Також, в полі зору постійної комісії постійно знаходяться питання щодо додержання депутатами районної ради вимог законодавства при здійсненні повноважень ради, дотримання вимог Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", Регламенту роботи районної ради, звітів депутатів перед виборцями, звітів голови районної ради та районної державної адміністрації про виконання делегованих районною радою повноважень.

  Комісія працює відповідно до затвердженого графіку роботи, вирізняється одностайністю прийняття рішень та злагодженою діяльністю.

  Як позитивний момент у роботі комісії можна відзначити її діяльність щодо проведення роз'яснювальної роботи серед депутатів районної ради щодо вчасності та необхідності подання депутатами районної ради декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, внаслідок якої усі депутати районної ради протягом 2018 року вчасно подали електронні декларації шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Звітуючи на засіданнях постійної комісії мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, депутати відзначають про свій тісний взаємозв'язок з виборцями та доводять до відома ради нагальні проблеми життєдіяльності мешканців району.

  Питання, порушені виборцями, вирішуються районною радою у межах її повноважень та наявного фінансового ресурсу.

 

Постійна комісія з гуманітарних питань, медицини та соціального захисту населення

  

 Постійною комісією, яку очолює депутат районної ради Чумак М.М., проведено 11 засідань, з них - 4 спільно з іншими профільними комісіями, на яких розглянуто 43 питання, що стосуються гуманітарної, медичної, спортивної сфер району, вирішення соціальних проблем населення та інші.

  Всього в комісії на контролі 16 районних програм, з яких 8 розглянуто в порядку контролю та 6 - з метою внесення змін та доповнень до діючих.

  В умовах, коли наша країна відстоює свою незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, вкрай важливим є удосконалення військово-патріотичного виховання та підготовка жителів району до військової служби в Збройних Силах України.

  Члени комісії детально опрацювали проект районної програми організації та забезпечення військово-облікової роботи, призову громадян на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації людських та транспортних ресурсів на 2018–2021 роки з загальним обсягом фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми - 837, 21 тис.грн.

 Протягом звітного періоду в програму двічі вносились зміни, які дали змогу виділити кошти на підготовку та проведення навчальних зборів 124-ї окремої бригади територіальної оборони Херсонської області, а також - на забезпечення мобілізаційної підготовки з організації функціонування контрольного бюро та контрольно-облікового бюро з нормованого забезпечення населення в особливий період.

 Крім того, комісія рекомендувала районній раді внести доповнення до районної програми «Розвиток людського капіталу на 2017-2021 роки» в частині підготовки у вищих навчальних закладах за спеціальностями демобілізованих військовослужбовців, які проходили службу в зоні проведення АТО із загальним обсягом фінансового ресурсу в сумі  14120.00 тис.грн, із них: 25 % обласний бюджет - 3530.00 тис.грн.; 50% районний бюджет - 7060.00 тис.грн.; 25 % бюджет Новозбур’ївської сільської ради - 3530.00 тис.грн.

  Реформування медичної галузі, яке відбувається в нашій країні і, зокрема, в Голопристанському районі, націлює членів комісії на поглиблене вивчення питань надання якісних медичних послуг населенню.

   Члени комісії активно працювали над підготовкою питання, яке розглядалось на пленарному засіданні двадцять другої сесії районної ради - «Про хід виконання програми збереження мережі закладів охорони здоров’я Голопристанського району на 2017-2020 роки» - та відмітили, що в даному напрямку в районі проведена відповідна робота.

   Зокрема, в 2018 році, проведено поточні ремонти в клініко-діагностичній лабораторії, інформаційно-аналітичному відділі медичної статистики, адміністративно-господарській частині в консультативній поліклініці, пологовому, хірургічному, неврологічному, інфекційному, приймальному відділеннях на загальну суму 3071,53 грн. Виділено кошти для здійснення перерахунку проектно-кошторисної документації реконструкції недобудованої будівлі харчоблоку під господарсько-медичний блок в сумі 20,0 тис.грн.

  З районного бюджету виділено кошти в сумі 150,0 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисних документацій та отримання експертного звіту на проведення капітальних ремонтів, в тому числі на попереднє обстеження будівель і споруд для визначення їх технічного стану, а саме: капітальний ремонт 5-ти поверхового терапевтичного корпусу (капітальний ремонт покрівлі, заміна вікон та дверей); капітальний ремонт будівлі та приміщень хірургічного відділення (в т.ч. приміщень реанімації); капітальний ремонт будівлі неврологічного відділення (капітальний ремонт покрівлі, заміна вікон та дверей).

  Крім того, на засіданні комісії було розглянуто питання «Про хід виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ - інфекції / СНІДУ на 2015-2018 роки» та винесені відповідні рекомендації:районній державній адміністрації - удосконалити механізм взаємодії між суб’єктами-виконавцями районної програми; комунальному підприємству «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги» - забезпечити здійснення заходів з профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини шляхом забезпечення адаптованими молочними сумішами для дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями; комунальному підприємству «Голопристанська центральна районна лікарня» - забезпечити діяльність сайту замісної терапії для осіб з опійною залежністю та удосконалити роботу кабінету «Довіра» відповідно до положення про цей заклад.

  Також, з метою забезпечення замісної підтримувальної терапії ін’єкційними споживачами наркотиків, були внесені доповнення до цієї програми в частині оплати орендованого приміщення для зберігання засобів замісної підтримувальної терапії із сумою фінансування на 2018 рік - 14999,00 грн.

  Не залишили поза своєю увагою депутати і розгляд ходу виконання районної цільової програми «Електронна охорона здоров’я» на 2017-2020 роки, для реалізації якої були заплановані кошти:

-  Голопристанська міська рада - 152000,00 грн. (в т.ч. на придбання комп’ютерів – 48000,00 грн. та встановлення медичної інформаційної системи – 104000,00 грн.);

-  Садівська сільська рада - 38000,00 грн. (в т.ч. на придбання комп’ютерів – 12000,00 грн. та встановлення медичної інформаційної системи – 26000,00 грн.);

-  Новозбур’ївська сільська рада - 76000,00 грн. (в т.ч. на придбання комп’ютерів – 24000,00 грн. та встановлення медичної інформаційної системи – 52000,00 грн.);

-  Бехтерська об’єднана територіальна громада - 36000,00 грн. (на встановлення медичної інформаційної системи);

-  Чулаківська об’єднана територіальна громада – 36000,00 грн. (на встановлення медичної інформаційної системи);

-  Гладківська об’єднана територіальна громада - 76000,00 грн. (в т.ч. на придбання комп’ютерів – 24000,00 грн. та встановлення медичної інформаційної системи – 52000,00 грн.);

-  Круглоозерська сільська рада – 18000,00 грн. (на встановлення медичної інформаційної системи).

   Значну увагу депутати завжди приділяють розвитку освіти Голопристанщини.

   Розглянувши хід виконання програми розвитку освіти Голопристанського району на 2017-2020 роки, було рекомендовано районній державній адміністрації зосередити увагу на виконанні рішення двадцять першої сесії VII скликання від 04 травня 2018 року № 472 «Про внесення змін до рішення вісімнадцятої сесії районної ради VII скликання від 22 грудня 2017 року № 422 «Про районний бюджет на 2018 рік» щодо здійснення фінансування капітальних видатків (капітальні ремонти, виготовлення проектно-кошторисних  документацій, тощо), передбачених рішеннями районної ради, не пізніше місячного терміну з дня подачі заявки на фінансування.

   З метою здійснення контролю за створенням сприятливих умов для забезпечення культурно - дозвіллєвих потреб населення, члени комісії розглянули хід виконання програми розвитку культури і духовності в Голопристанському районі на 2014-2020 роки та рекомендували районній державній адміністрації: сприяти організації гастрольної діяльності мистецьких та аматорських колективів Голопристанського району, проводити організаційну роботу щодо участі художніх аматорських та професійних мистецьких колективів, окремих виконавців району у Всеукраїнських та обласних конкурсах, фестивалях, оглядах, творчих звітах, а Голопристанському районному будинку культури -сприяти участі художніх аматорських та професійних мистецьких колективів, окремих виконавців району у Всеукраїнських та обласних конкурсах, фестивалях, оглядах, творчих звітах, сільським радам - забезпечувати підтримку діяльності сільських закладів культури, створювати умови для розвитку самодіяльної народної творчості, збереження нематеріальної народної творчості.

  Контролюючи питання розв’язання дитячої бездоглядності, соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, запобігання вчинення насильства в сім’ях над дітьми, члени комісії розглянули хід виконання програми по реалізації в районі «Конвенції ООН про права дитини» на період до 2020 року.

  В полі зору постійної комісії - питання розвитку фізичної культури і спорту в Голопристанському районі.

  Відповідно до Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада                 2008 року № 993, члени комісії опрацювали проект плану комплектування відділень з видів спорту Голопристанської дитячо-юнацької спортивної школи на 2018-2019 навчальний рік, рекомендували районній раді його затвердити та надати дозвіл Голопристанській дитячо-юнацькій спортивній школі на укладання договорів із громадською організацією Федерація Спортингу України щодо впровадження спортингу на території Голопристанського району.

   Ще однією важливою ділянкою в роботі комісії було затвердження нових районних програм.

   Так, програмою зайнятості населення Голопристанського району на 2018-2020 роки, передбачено виділення з районного бюджету коштів в сумі 20.00 тис.грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення виїздів робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України та соціальних фондів.

   А відповідно до програми висвітлення діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на 2018 рік, передбачено виготовлення та розміщення публікацій у газеті "Голопристанський вісник" про діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з обсягом фінансування 100.00 тис.грн.

 Детально та виважено працювали члени комісії над питанням надання пропозицій Херсонській обласній раді щодо відзначення Премією Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування.

  Члени комісії одноголосно дійшли висновку: пропонувати на відзначення кандидатури Леонт’єва І.С. - депутата Голопристанської районної ради, заступника голови постійної комісії з питань управління об'єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства, та направили відповідні документи для розгляду в Херсонську обласну раду.

   Активну участь приймали члени постійної комісії і в обговоренні проекту програми економічного, соціального та культурного розвитку Голопристанського району на 2018 рік та основних показників районного бюджету на 2018 рік.

  Завдяки злагодженій роботі весь склад комісії: Чумак М.М.- голова комісії, Васильєва Л.М.- заступник голови комісії, Марміль Н.М. - секретар комісії та члени комісії Карпенко А.Р., Козаченко А.О., Свиридов Л.М., працює активно, принципово, з відповідальністю за втілення в життя основних принципів місцевого самоврядування.

  Депутати докладають максимум зусиль для того, щоб працювати для захисту інтересів своїх виборців.

 

Постійна комісія з питань  управління об’єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства

  

До складу комісії входять 7 депутатів:

Санашвілі Олег Отарович – голова комісії

Леонт’єв Ігор Сергійович – заступник голови комісії

Шевченко Тетяна Вікторівна – секретар комісії

члени комісії:

Коваленко Сергій Георгійович

Питомець Олександр Іванович

Подтабачний Вадим Олексійович

Грибко Олексій Сергійович

 

Куратором цієї комісії є головний спеціаліст юридичного відділу виконавчого апарату районної ради Гусєва Олена Миколаївна.

   За звітний період комісією проведено 9 засідань, з них 8 – спільні засідання з іншими постійними комісіями ради та розглянуто 76 питань.

  З метою забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти та вдосконалення загальної середньої освіти, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, оснащення їх сучасним обладнанням для створення додаткових можливостей розвитку учнів, реагування на сучасні освітні запити та потреби населення району щодо надання якісних освітніх послуг за участі депутатів районної ради, що входять до складу зазначеної постійної комісії було винесено питання та прийнято рішення щодо створення Новозбур'ївського освітнього округу Голопристанського району Херсонської області до складу якого ввійшли Новозбур’ївський заклад загальної середньої освіти №1 Голопристанської районної ради Херсонської області, Новозбурївський заклад базової та дошкільної освіти №2 Голопристанської районної ради Херсонської області, Новозбур’ївський заклад загальної середньої освіти №3 Голопристанської районної ради Херсонської, Новозбур'ївський міжшкільний навчально – виробничий комбінат.

  Також не менш вагомим питанням у звітному періоді була реорганізація юридичних осіб:

- позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних туристів Голопристанської районної ради Голопристанського району Херсонської області, позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних техніків Голопристанської районної ради Голопристанського району Херсонської області, позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних натуралістів Голопристанської районної ради Голопристанського району Херсонської області, позашкільний навчальний заклад Голопристанський районний будинок дитячої та юнацької творчості Голопристанської районної ради Херсонської області шляхом злиття у комунальний заклад Центр позашкільної освіти Голопристанської районної ради Херсонської області та призначення керівника закладу.

 Рішенням двадцятої сесії районної ради VII скликання створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Голопристанської районної ради Херсонської області та Порядки проведення конкурсу на заміщення вакантних посад директора та фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Голопристанської районної ради Херсонської області.

  На виконання норм чинного законодавства,завершується процедура роздержавлення (реформування) редакції комунального друкованого засобу масової інформації – редакція газети «Голопристанський вісник» та радіомовлення.

  Після закінчення процедури реформування друкований засіб масової інформації – редакція газети «Голопристанський вісник» та радіомовлення вже не є комунальним, оскільки районна рада вийшла зі складу його засновників. Це є самостійний, незалежний друкований засіб масової інформації приватне підприємство «Голопристанський вісник» та враховуючи прийняте рішення на пленарному засіданні районної ради у серпні 2018 року голові районної ради доручено підписати угоду про передачу засновницьких прав між Співзасновниками газети  «Голопристанський вісник» та Правонаступником та договір на висвітлення діяльності районної ради у друкованому засобі масової інформації газеті «Голопристанський вісник».

  Профільною комісією розглянуто низку питань щодо внесення змін до установчих документів комунальних підприємств, установ, організацій, викладення їх у новій редакції.

  Крім того протягом року розглядались питання щодо управління спільним майном територіальних громад Голопристанського району, зокрема, щодо надання будівель та приміщень в оренду, внесення змін до договорів оренди; щодо подовження договорів оренди майна.

  Приймалися рішення щодо оголошення конкурсів на посади керівників комунальних підприємств, установ, організацій, затверджувався склад комісій для проведення конкурсів.

  Також затверджувалися  звіти з незалежної оцінки майна, яке надавалося в оренду та акцій ПРАТ імені Покришева.

  В даний час управління майном – це здійснення безпосередньо районною радою своїх повноважень щодо ефективного використання майна підприємств, установ, організацій та розпорядження ним відповідно до законодавства України.

  Засідання комісії проводились за майже 100% участі депутатів, обраних до складу комісії, а відсутність депутатів на засіданнях була зумовлена виключно поважними причинами.

  Членами комісії, в разі необхідності, здійснювався огляд об'єктів комунальної власності для прийняття об'єктивних рішень.

 

Постійна комісія з питань агропромислового розвитку та екології

 

До складу комісії входять 6 депутатів:

Загороднюк Андрій Іванович – голова комісії

Сушич Василь Федорович – заступник голови комісії

Боднар Світлана Леонідівна – секретар комісії

        члени комісії:

Брага Анатолій Григорович

Онопрієнко Олександр Федорович

Сребний Сергій Валентинович.

 

  Куратором комісії є головний спеціаліст відділу організаційної роботи виконавчого апарату районної ради Орлик Ірина Владиславівна.

  За період з листопада 2017 року по жовтень 2018 року включно було проведено 7 засідань. В загальному контексті розглянуто 53 питання, з них 25 питань розвитку села  та агропромислового комплексу.

  На контролі в комісії знаходиться 5 районних програм:

1. Районна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» на 2012 – 2020 роки. 

2. Районна цільова комплексна програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018 – 2020 роки. 

3. Районна комплексна програма розвитку водного господарства Голопристанського району на період до 2020 року. 

4. Комплексна програма розвитку земельних відносин та охорони земель у Голопристанському районі на 2015 – 2019 роки.

5. Програма підтримки та розвитку агропромислового виробництва Голопристансьвого району на 2017 – 2018 роки

  В порядку контролю розглянуті:

- Хід виконання програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Голопристанського району на 2017 – 2018 роки.

Інформацію з вищезазначеного питання взято до відома та рекомендовано районній державній адміністрації, в зв’язку з закінченням терміну дії вищевказаної програми в 2018 році, визначити необхідність розробки відповідної програми на 2019 та наступні роки.

- Хід виконання комплексної програми розвитку земельних відносин та охорони земель у Голопристанському районі на 2015 – 2019 роки.

  Інформацію  взято до відома та рекомендовано:

  1. Відділу Держгеокадастру у Голопристанському районі Херсонської області активізувати роботу щодо:

- розроблення проектів землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг;

- виготовлення запланованих програмою генеральних планів населених пунктів.

  2. Сільським радам винайти можливість передбачення коштів у бюджетах  сільських рад на 2018 та наступні роки   для здійснення робіт з оновлення меж  та інвентаризації населених пунктів.

  Принциповою та відповідальною є позиція членів комісії до питань  щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які надаються в приватну власність, або в оренду. Диференційований підхід до розгляду кожної заяви та відповідного пакету документів свідчить про те, що депутати опікуються питаннями наповнення бюджетів сільських рад.

   Важливий аспект в роботі комісії – розгляд питань щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки:

-  земельної ділянки загальною площею 100,0000 га, що передається в оренду ТОВ «Енергетична компанія «Смарт Енерджи» для розміщення будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (під розміщення альтернативних електростанцій), за межами населених пунктів на території Садівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області,

- земельної ділянки загальною площею 60,0000 га, що надається в оренду ТОВ «Атлас Кепітал Енерджи» для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (для будівництва і експлуатації сонячної електростанції з необхідною інфраструктурою) за межами населених пунктів на території Новозбур’ївської сільської ради Голопристанського району Херсонської області.

  Реалізація зазначених проектів по впровадженню «зеленої енергетики» дозволить сільським радам додатково отримати кошти. 

Депутатами прийняті рішення з вищезазначених питань, враховуючи переваги сонячної енергетики: відсутність виробництва парникових газів (сонячні установи не забруднюють навколишнього середовища і не супроводжуються шкідливими викидами); заниженість залежності від нафтопродуктів; децентралізація вироблення електроенергії; важливість економічних аспектів; створення робочих місць; виплата податків, пов’язаних з економічною діяльністю; підвищення туристичної привабливості для району і прилеглих населених пунктів.

  Також  члени профільної комісії, за ініціативи Голопристанського відділення Херсонської ОДПІГУ ДФС (обласної державної податкової інспекції головного управління державної фіскальної служби) у Херсонській області, після проведення засідання з питання  інвентаризації земельних ділянок всіх форм власності взяли участь в виїзному засіданні на території Новозбур’ївської сільської ради з метою  моніторингу використання земельних ділянок комунальної та державної власності на відповідній території.

  Робота комісії тісно пов’язана з роботою інших постійних комісій районної ради (проведено спільні засідання з постійними  комісіями:  з питань гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення та мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики).

  Депутати співпрацюють з виконавчою гілкою влади з питань пріоритетності соціального розвитку села  та для більш ефективного вирішення питань розвитку агропромислового комплексу району, в роботі комісії з проведення обстеження стану використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності приймає участь голова профільної комісії з питань агропромислового розвитку та екології Загороднюк А.І., який порушує питання щодо використання земельних ділянок без договорів оренди, заниження нормативної грошової оцінки земельних ділянок та відповідно зменшення суми земельного податку, що підлягає сплаті.

  До активної участі та співпраці у роботі комісії залучалися:

Богачук Віктор Михайлович – перший заступник голови районної державної адміністрації,

 Бурлаков Олександр Григорович – начальник відділу економічного розвитку управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації,

 Семченко Михайло Григорович – головний спеціаліст управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації,

Фисуненко Віктор Григорович – начальник Голопристанського районного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій в Херсонській області,

Попелишко Євген Юрійович – виконуючий обов’язки начальника відділу у Голопристанському районі Головного управління Держгеокадастру у  Херсонської області,

Чухрай Олексій Іванович – Великокардашинський сільський голова,

Самойленко Таїсія Іванівна – Новозбур’ївський сільський голова,

спеціалісти із земельних питань Добропільської, Великокардашинської, Старозбур’ївської, Круглоозерської, Нововолодимирівської, Садівської, Малокопанівської сільських рад.

  Всі члени комісії активно приймають участь в обговоренні питань та наданні пропозицій по більш ефективному вирішенню питань розвитку агропромислового комплексу та екологічного стану довкілля району.

 

Залучення додаткових коштів на розвиток громад з різних джерел фінансування

 

  Районна рада в цьому році розпочала активну роботу щодо залучення додаткових коштів. Здійснюється тісна співпраця з сільськими радами, шляхом повідомлень про різні конкурси, зокрема і на отримання грантів, надння методичної допомоги по написанню проектів.

  На конкурсний відбір програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку було подано два інвестиційні проекти: «Термомодернізація Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  в с. Малі Копані Голопристанського району Херсонської області» та "Термомодерізація Новософіївської ЗОШ I-Ш ступенів в с.Новософіївка Голопристанського району Херсонської області"

Один з яких, а саме «Термомодернізація Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  в с. Малі Копані Голопристанського району Херсонської області» успішно пройшов відбір регіональної комісії та здобув перемогу в вищезазначеному конкурсному відборі.
  Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 479-р виділено майже 3 млн.грн. на реалізацію першого етапу  зазначеного проекту.

  Даний проект розділений на два етапи, загальна вартість його складає 5 млн 125 тис.грн, а термін реалізації два роки.

  Перший етап – капітальний ремонт системи опалення. Вартість робіт складає 3 млн. 697 тис.грн. Даний етап буде реалізований вже у цьому році.

  Другий етап – будівництво котельні. Вартість робіт 1 млн. 427 тис. грн, реалізація якого запланована на 2019 рік.

  Значна заслуга в даній перемозі депутатського корпусу районної ради, які вчасно підставили плече та одноголосно прийняли рішення про виділення коштів на співфінансування першого етапу вищезазначеного проекту у сумі 776,574 тис.грн., що є однією із головних умов даного конкурсу.

   За пропозицією районної ради та підтримки народного депутата Негоя Ф.Ф. розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 року
№ 861-р «Деякі питання надання у 2016 році  субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій»  було виділено кошти з державного бюджету на:

-  капітальний ремонт покрівлі Круглоозерської ЗОШ в розмірі 800 тис. грн. (співфінансування з сільської ради 300 тис.грн). На сьогоднішній день дана школа має нову покрівлю;

-  капітальний ремонт лівого крила школи в селі Чорноморське у сумі 1 млн. 700 тис.грн.

  В кінці 2017 року були розпочаті роботи по проекту капітальний ремонт лівого крила школи в селі Чорноморське, освоєно близько 200 тис. грн. коштів районного бюджету.

  В 2018 році рішенням двадцятої сесії районної ради VII скликання від 29 березня 2018 року № 446 виділено додатково кошти у сумі 240 тис.грн на ремонт вищезазначеного об’єкту.

  Крім того, активну участь у вирішенні даної проблеми приймає громада Чорноморської сільської ради, яка спільними зусиллями виділила кошти в розмірі 110 тис. грн. на ремонт даного закладу (60 тис.грн. – кошти зібрані жителями громади, 50 тис.грн. – кошти сільського бюджету).

  Роботи по даному об’єкту тривають.

  Проектом передбачено укріплення будівлі школи, ремонт системи опалення, облаштування топочної, встановлення твердопаливних котлів та заміна каналізації.

  Вперше Голопристанська районна рада у цьому році взяла участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, здобула перемогу та отримає у 2019 році близько 1,5 млн.грн. додаткового фінансового ресурсу з обласного бюджету.

На зазначений конкурс від Голопристанського району було подано три проекти:
- Проект Новозбур'ївської сільської ради на благоустрій території Новозбур'ївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 з переобладнанням існуючого спортивного майданчику. Загальна вартість проекту складає 576,290 тис. грн., у тому числі: обласний бюджет – 240,0 тис. грн., місцевий бюджет 307,0 тис. грн., партнерські організації – 29,29 тис. грн.
- Проект Голопристанської районної ради на термомодернізацію терапевтичного корпусу комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня" та капітальний ремонт терапевтичного корпусу. Загальна вартість проекту складає 1895,297 тис.грн., у тому числі: обласний бюджет – 500,0 тис. грн., місцевий бюджет – 1300,0 тис. грн., партнерські організації – 95,297 тис. грн.
- Спільний проект Голопристанської районної ради та Великокардашинської, Збур'ївської, Малокопанівської, Новозбур'ївської, Новософіївської, Садівської, Чорноморської сільських рад на капітальний ремонт майнового комплексу центральної районної лікарні (будівель неврологічного та рентгенологічного відділень). Загальна вартість проекту складає 1447,523 тис. грн., у тому числі: обласний бюджет – 700,0 тис. грн., місцевий бюджет – 675,0 тис. грн., партнерські організації – 72,523 тис. грн.
  Всі три проекти успішно пройшли перший етап конкурсу та допущені до презентацій даних проектів, після чого будуть визначені переможці.

  Нажаль, велика проблема при залученні додаткових коштів, особливо грантів – це дуже мала кількість платіжеспроможних громадських організації та благодійних фондів на території нашого району.

  Переважна більшість грантодавців майже всіх країн світу взагалі не співпрацюють з владою, а виключно з неприбутковими організаціями, переважно це благодійні фонди та громадські організації.

  З огляду на зазначене, за звітний період зусилля керівництва районної ради були спрямованні на налагодження співпраці з вищезазначеними організаціями як на районному рівні, так і на обласному.

  І вже сьогодні, ми співпрацюємо з благодійною організацією «Фонд громади міста Гола Пристань «Свята Ольга», громадською організацією «Здоров’я громади» (с. Олексіївка), Фондом «Об’єднання» (м. Херсон) та Німецько-Українською платформою «Київський діалог» (м. Миколаїв).

  Радник голови районної ради з метою налагодження зв’язків з обласними громадськими організаціями, які тісно співпрацюють з грантодавцями, пройшовши конкурсний відбір мала змогу пройти навчання з проектного менеджменту по створенню успішних проектів, який відбувся 11-13 травня у м. Очакові Миколаївської області за сприянням німецько-української платформи «Київський Діалог».

  Три дні конструктивної роботи в команді, 5 інтенсив-лекцій з експертами у різних сферах управління та промоцій проектів, ізоляція від навколишнього світу, а головне, отриманий результат - набуті знання зі створення успішних проектів та відкриття нових перспектив.

  Тепер при проведенні даною платформою конкурсів на міні гранти є можливість подати свої проекти та високий відсоток успіху.

  Зокрема радник була переможцем ще в одному конкурсному відборі та отримала змогу пройти навчання в школі Community Mapping.

  Дана школа стартувала у червні 2018 року. В ній проходили навчання 7 громад Херсонщини, які проводили дослідження громадської думки своїх громад протягом 3 місяців, завдяки різним дієвим методам та спеціальним програмам.

  Команду від Голопристанського району представляли  радник голови районної ради Сипко В.А. та в.о. голови Геройської сільської ради Войтик-Миронюк Л.О.

  Як випускники зазначеної школи, які справилися з поставленими завданнями - отримали перепустку до участі у конкурсі грантів.
  Всі знання, отримані навички, а головне результати комплексних досліджень громадської думки жителів с. Геройське, проведених упродовж трьох місяців в рамках школи, лягли в основу проекту.

  Проект соціальної дії «Ігровий майданчик – давня мрія маленьких Геройчан» був написаний радником голови районної ради. Із семи команд -учасників, які боролися за отримання гранту в даному конкурсі, здобули перемогу лише три проекти. Проект буде  реалізований на території с.     Геройське  при підтримці Фонду «Об’єднання» та Міністерства закордонних справ Чеської Республіки вже в найближчий час.

  Загальна вартість проекту складає 43 тис. грн.
  У цьому році вперше від Голопристанського району було подано дві заявки на отримання грантової допомоги по проектах людської безпеки програми КУСАНОНЕ (За підтримки уряду Японії), а саме проекти:

- «Запобігти, врятувати, допомогти!» (Проект передбачає придбання човна, двигуна, лафету та будівництво для нього ангару для Голопристанського районного відділу ГУ ДСНС України у Херсонській області. Вартість проекту близько 600 тис.грн.);

- «Придбання флюоорографу для комунального підприємства «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги». Вартість проекту близько 2 млн. грн.

  Дані заявки були підготовлені  Голопристанським районним відділом ГУ ДСНС України у Херсонській області, КП «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги» спільно  з районною радою.

  Яскравим прикладом початку співпраці районної ради з сільськими радами у напрямку залучення додаткових коштів стали прості листи сільським радам, загальноосвітнім закладам, дошкільним навчальним закладам про участь у тренінгу представників громад у програмі Британської Ради «Активні громадяни» у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.

  Завдяки ним, вдалося активізувати небайдужих громадян, які прагнуть розквіту своїх громад.

  Від Голопристанського району взяло участь значна кількість представників громад, які отримали сертифікати та мають право завдяки даному сертифікату двічі на рік подавати проекти на конкурс міні-грантів.

  За ініціативи та підтримки районної ради вперше школи району долучилися до конкурсу «Клич друзів – граймо разом» за підтримки Фонду Кличко, переможець якого отримав сучасний спортивний майданчик. Близько 10 шкіл району взяли участь у даному конкурсі. Дуже близько до перемоги була Долматівська ЗОШ.

  Районна рада всебічно підтримала Новозбур’ївську ЗОШ № 3, яка взяла участь у конкурсному відборі від соціальної компанії Air France, яка проводила конкурс для активних жителів громад. Головний приз – сучасний ігровий майданчик.

  Районна рада подала заявку на включення до переліку об’єктів, що будуть реалізовуватися у 2018 році за рахунок державної бюджетної програми у 2018 році за рахунок Державної бюджетної програми "Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України" наступний об’єкт: "Будівництво футбольного поля зі штучним покриттям на території Опорного закладу освіти "Новозбур’ївська школа №1 Голопристанської районної ради Херсонської області", за адресою: Херсонська область, Голопристанський район, с.Нова Збур’ївка, вул. Леніна (Центральна), буд. 147 орієнтованою вартістю будівництва 1601,966 тис. грн.".

 

Управління обєктами комунальної власності

 

   На обліку в районній раді знаходиться 29 об’єктів спільної власності територіальних громад району.

 У звітному періоді, в ході здійснення повноважень по управлінню майном комунальної власності, за пропозицією Голопристанської міської, Нововолодимирівської та Новософіївської сільських рад, районна рада прийняла відповідні рішення про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад Голопристанського району у комунальну власність вказаних територіальних громад 7 об’єктів, які задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад, а саме:

- юридичну особу та будівлю і споруди дитячої школи мистецтв;

- юридичну особу та 2 будівлі комунального закладу « Голопристанська районна бібліотека»;

- Нововолодимирівську лікарську амбулаторію, фельдшерські пункти сіл Зеленотропінське та Сліпушинське Нововолодимирівської сільської ради;

- Фельдшерський пункт с. Петрівка Новософіївської сільської ради.

   На виконання цілей та завдань визначених програмою управління майном спільної власності територіальних громад Голопристанського району на 2017 – 2020 роки, по здійсненню комплексу заходів з утримання та збереження майна, забезпечення правового режиму майна спільної власності територіальних громад району, за пропозиціями постійної комісії районної ради з питань управління об’єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства, рішеннями районної ради, до відповідних розділів додатків було внесені – 23 пропозиції з загальним обсягом фінансування  10 млн. 304 тис. грн..

  На підставі рішення двадцять п’ятої сесії Голопристанської районної ради VІІ скликання від 20 вересня 2018 року № 531 «Про затвердження звіту про оцінку пакету акцій ПРАТ «Імені Покришева» до програми включено додаток № 3 «Заходи щодо відчуження обєктів спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області» - відчуження акцій 12,2% ПРАТ «Імені Покришева» у кількості 808400 штук.

  З метою наповнення районного бюджету та ефективного використання майна, виконавчим апаратом районної ради формується перелік об’єктів малої приватизації та опрацьовуються пропозиції в формі додатку до програми управління майном спільної власності територіальних громад Голопристанського району на 2017 – 2020 роки щодо підтримки комунальних госпрозрахункових підприємств з подальшим розглядом на профільній постійній комісії районної ради.

  Діючі Положення про порядок передачі у користування майна спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області та Положення про порядок управління майном спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області створили умови системного підходу депутатського корпусу в питанні управління об’єктами спільної власності в забезпеченні цільового та ефективного використання комунального майна та бюджетних коштів.

  У звітному періоді за рішеннями районної ради було укладено 6 нових договорів та продовжено термін дії 11 договорів оренди комунального майна.

Завдяки укладеному Меморандуму про спільну діяльність з дочірним підприємством «Діасервіс Плюс», у червні місяці, в частині будівлі майнового комплексу КП «Голопристанська ЦРЛ» відкрите відділення амбулаторного гемодіалізу Херсонського обласного центру нефрології та перитонеального діалізу Херсонської обласної клінічної лікарні на загальну вартість 450 тис. євро.

  Крім того, така співпраця по спільному використанню комунального майна надала змогу провести капітальний ремонт будівлі майнового комплексу на суму біля 600 тис. грн., реконструкцію каналізаційної мережі та збільшити потужність трансформаторної підстанції на 80 кВт КП «Голопристанська ЦРЛ».

  Здійснюючи організаційні заходи по виконанню пріоритетних завдань щодо недопущення зменшення обсягів та погіршення умов надання соціальних та інших послуг різним верствам населення та з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, рішенням двадцятої сесії районної ради VІІ скликання від 29 березня 2018 року № 455 «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Голопристанської районної ради Херсонської області» створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр», який буде надавати психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги та забезпечить їх системним кваліфікованим супроводом.

 

Висвітлення діяльності

   Одним з головних принципів місцевого самоврядування  є гласність. Відповідно до ч.14 п.6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», голова районної ради «забезпечує гласність у роботі ради та її органів». Протягом звітного періоду постійно приділялась увага забезпеченню прозорості, гласності роботи районної ради, оперативному інформуванню населення щодо її діяльності у сесійний та міжсесійні періоди, доведенню до відома населення повідомлень про ухвалені рішення та їх виконання, реагування на звернення громадян тощо.

  У своїй діяльності Голопристанська районна рада керувалась чинним законодавством, зокрема законами України «Про інформацію», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації».

  На шпальтах районної газети «Голопристанський вісник» було розміщено 125 матеріалів під рубриками «Місцеве самоврядування», «З сесії районної ради», «У постійних депутатських комісіях», «У районній раді», «Точка зору», «Освіта», «На часі», «Сьогодення», «Суспільство», «Відлуння свят», «Відзнаки», «Повертаючись до надрукованого» та ін.

  Регулярно на сторінках районної преси публікуються розпорядження про скликання сесій районної ради, висвітлюється робота сесій та засідань президії районної ради, інформація за наслідками робочих поїздок голови та депутатів районної ради, розміщуються вітання з державними, професійними святами, а також - з днями народжень керівників установ, організацій та підприємств, депутатів, публікуються матеріали інформаційного характеру щодо участі керівництва районної ради у різноманітних нарадах, конференціях, колегіях.

  Нові можливості для удосконалення зазначеного напрямку роботи з'явились із запровадженням веб-сторінки районної ради, яку було створено з метою реалізації політики відкритості та прозорості діяльності районної ради, відповідальності та звітності перед громадою, а також - забезпечення права жителів району на одержання достовірної, об'єктивної і повної інформації щодо роботи органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

  Регулярно  розділи сайту поповнюються оперативною інформацією про діяльність депутатів та керівництва ради в сесійний та міжсесійний періоди. На сайті розміщені рішення районної ради, протоколи пленарних засідань та матеріали постійних комісій районної ради, розпорядження, інформації щодо запобігання проявам корупції, про місцеві ради та комунальну власність, тощо. власності району запроваджено нову рубрику «У комунальних закладах району».

  Також, Голопристанською районною радою налагоджено тісну співпрацю з Голопристанським місцевим центром надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головним територіальним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Херсонській області, Голопристанським відділенням обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області з метою розміщення на офіційному веб-сайті інформативних матеріалів.

  Всього за звітний період на офіційному веб-сайті розміщено 927 публікацій.

  За електронною адресою ray-rada@i.ua мешканці Голопристанщини можуть звернутись безпосередньо до голови районної ради, його заступника, представників депутатського корпусу районної ради та виконавчого апарату ради з питань життєдіяльності району, місцевих громад, особистих питань.

 

 Звернення громадян

    За результатами розгляду скарг, заяв та звернень громадян направлено 79 запитів та листів до різних інстанцій. Отримано 56 реагувань.  Хід розгляду та виконання заяв, скарг та звернень громадян знаходиться під постійним контролем. В процесі роботи із скаргами, зверненнями та заявами громадян порушувалися питання: 

- про проблеми з вирішенням земельних питань -3;

- про недоліки в роботі медичних закладів – 7;

- про відкриття додаткових груп в дитячих садках – 2;

- про надання матеріальної допомоги – 21;

- про неправомірну поведінку посадових осіб – 6;

- про подальше функціонування дитячих навчальних закладів в умовах обмеженого фінансування – 18;

- про проблеми з пенсійним забезпеченням – 1;

- про оренду приміщень – 16;

- інші – 5.

  Всі листи, скарги та звернення громадян розглянуті. Вирішено 22 питання, які належать до компетенції районної ради. Інші направлені для відповідного реагування у різні інстанції. Всім заявникам надані вичерпні відповіді.

  Протягом вказаного періоду до Голопристанської районної ради надійшло 1211 вхідних документів. Всі документи були опрацьовані керівним складом та спеціалістами виконавчого апарату районної ради в індивідуальному порядку, а в разі необхідності розглядались на засіданнях постійних комісій та в подальшому на пленарних засіданнях сесій районної ради VII скликання, де були прийняті відповідні рішення. 

  Спеціалістами виконавчого апарату районної ради за вказаний період було підготовлено 956  вихідних документів.

  Порушень вимог Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації» та термінів виконання документів не допущено. 

 

Виконавчий апарат районної ради 

  Відповідно до статті 58 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» протягом звітного періоду 11 посадових осіб місцевого самоврядування (голова районної ради, заступник голови районної ради, керуючий справами виконавчого апарату районної ради, 3 начальника відділів, 5 головних спеціалістів) здійснювали організаційне, правове та інформаційне забезпечення діяльності районної ради (підготовка та проведення сесій, засідань комісій, Президій та робочих груп, оформлення протоколів поведених заходів, висвітлення діяльності районної ради в засобах масової інформації та на офіційному сайті районної ради.

  Про активність депутатів з пропозиціями розгляду питань удосконалення системи місцевого самоврядування, збільшення надходження документів, що потребують прийняття рішень ради, свідчить динаміка росту в порівнянні з минулим звітним періодом, а саме: проведення пленарних засідань (+3), розглянутих питань (+12), засідань комісій (+13), на яких розглянуто питань (+23), висвітлення роботи ради в засобах масової інформації та на сайті районної ради (+207).

  Виконавчий апарат районної ради чітко дотримується вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині своєчасного оприлюднення проектів та прийнятих рішень районною радою, висновків і рекомендацій комісій, протоколів проведених заходів, результатів поіменного голосування.

  Відповідно до Угоди про співпрацю з органами місцевого самоврядування, укладеної на початку VII скликання, виконавчий апарат районної ради продовжує надання методичної допомоги сільським радам, в тому числі об’єднаним територіальним громадам в частині підготовки та проведення сесій, засідань постійних комісій, з кадрових питань.

 

Плани на майбутнє

 

  Для ефективного вирішення завдань місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади та створення об’єднаних територіальних громад, головними пріоритетами діяльності районної ради у наступному звітному періоді мають бути:

- продовження напрацювання та розвитку позитивної тенденції щодо подальшої співпраці по взаємодії та зменшенні зв’язків з територіальними громадами, в тому числі із об’єднаними, в координації зусиль щодо ефективного здійснення органами місцевого самоврядування власних повноважень та посилення відповідальності органів місцевого самоврядування за підвищення рівня життя мешканців територіальних громад;

- контроль за виконанням районного та місцевих бюджетів, цільових районних програм з питань соціально-економічного та культурного розвитку  що сприятиме укріпленню фінансової та матеріальної бази комунальних підприємств, закладів та установ;

- подальше здійснення комплексу заходів з утримання та збереження майна, забезпечення правового режиму майна спільної власності територіальних громад району;

- збереження позитивної тенденції у створенні належних умов для отримання населенням району різноманітних послуг у сферах: лікування, забезпечення лікарськими засобами та предметами медичного призначення, освіти та культури, професійного та допрофесійного навчання, інформатики та житлово-комунального господарства, а також в інших сферах;

- підвищення рівня відкритості і прозорості органів місцевого самоврядування, налагодження ефективної комунікації між органами влади, засобами масової інформації і громадськістю тощо.

  Виконуючи власні повноваження та представляючи спільні інтереси територіальних громад, разом з виконавчою гілкою влади необхідно зосередити зусилля над вирішенням питань, що залишаються проблемними, а саме:

 

1. В соціально-економічній діяльності:

  - систематично проводити контроль за наповненням районного та місцевих бюджетів з запровадженням дієвого механізму прогнозування на всіх стадіях виконання місцевих бюджетів.

  - домогтися значного збільшення надходжень до районного бюджету від податку з доходів фізичних осіб через ефективну, системну роботу комісії з легалізації робочих місць, співпрацю з сільськими радами та суб’єктами господарювання;

  -  здійснення відповідних заходів щодо детінізації земельних відносин;

  - проведення цілеспрямованої кампанії по декларуванню кожним мешканцем району власних доходів;

  - збереження існуючих та створення нових робочих місць, в тому числі пріоритетному агропромисловому комплексі та зеленому туризмі.

  - продовження заходів по залученню інвестицій, створенню сільськогосподарських кооперативів різного напрямку та розвитку логістики;

  - сприяння в розвитку малого підприємництва та середнього бізнесу.

 

2. У галузі житлово-комунального господарства:

  - переведення об’єктів соціальної сфери на альтернативні види палива на основі впровадження енергозберігаючих технологій.

 

3. У галузі медицини:

  -  продовження державних реформ в медичній галузі району: реформування вторинної ланки, формування госпітальної ради, укладення декларацій між лікарями первинної ланки та мешканцями району, тощо;

 - продовження роботи по здійсненню відповідних заходів щодо введення в експлуатацію І черги приміщення харчоблоку згідно робочого проекту «Реконструкція недобудованої будівлі харчоблоку під господарсько - медичний блок» та реалізацію ІІ черги;

  - проведення ремонтних робіт в медичних закладах району.

 

4. У галузі освіти:

  - продовження реформ в освітянській галузі по створенню освітнього простору Нової української школи, опорних шкіл та освітніх округів;

  -  проведення робіт по капітальному ремонту покрівель, систем опалення, каналізаційних мереж в загальноосвітніх школах району.

 

Голова районної ради                                  В.О.Соловйов

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Березень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Оголошення

конкурс на заміщення вакантних посад

ОГОЛОШЕННЯ

   Оголошується конкурс на заміщення вакантних посад фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Голопристанської районної ради Херсонської області, що знаходиться за ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
Гола, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, Укра, Херсонсько, дання, житлово, затвердження, комунально, мандатно, надання, нанс, населення, оренди, оренду, передачу, питань, пост, програми, проект, ради, районн, районний, районно, району, регламенту, рекомендац, розвитку, роки, року, скликання, страц, територ, техн, управл, шення, щодо, яльност

Показати всі теги