Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Що робити якщо втратили паспорт

опубліковано: 12-12-2018, 11:44, переглядів: 140,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

Указом Президента України 2018 рік проголошено Роком реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», покликаного підвищити рівень правової культури та правової свідомості, сприянню підвищення рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту свої прав.

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує, що робити якщо втратили паспорт

 

Ваші дії у разі втрати паспорта

Багато хто стикався з проблемою втрати паспорта: у когось його вкрали, а хтось просто загубив. Але незалежно від того, з якої причини паспорт зник, неприємний осад залишається, адже це головний документ, що засвідчує особу та громадянство. Із його втратою з’являється ціла низка проблем: неможливо оформити довідку, отримати пенсію, зарплату і т.п.

Наведемо алгоритм дій у разі виникнення такої ситуації.

Перш за все відразу потрібно йти в найближчий відділ поліції та подати заяву про втрату паспорта при невідомих обставинах. Якщо раптом вас будуть відмовляти від подання заяви, потрібно бути наполегливим та стояти на своєму. Адже коли особа відновить паспорт, до неї можуть надзвонювати кредитори з вимогою повернути кошти, які оформлені на її паспортні дані. Тяганина по судах та доведення невинності без заяви у поліцію про втрату буде важко здійснити.

У поліції повинні видати «відривний талон», який підтвердить факт подання даної заяви. Із виданою постановою вам необхідно прийти до центру надання адміністративних послуг. Там ви заплатите штраф. Відповідно до статті 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення за умисне псування чи недбайливе зберігання паспорта, що спричинило його втрату, – тягне за собою попередження або накладання штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає суму від 17 до 51 грн.

Також потрібно повідомити про втрату паспорта територіальний підрозділ Державної міграційної служби за місцем свого проживання. У разі потреби вам видадуть тимчасове посвідчення, що підтверджує вашу особу.

При написанні заяви про втрату паспорта при собі необхідно мати:

2 - 3 фотографії розмірами 3,5 на 4,5 см.;

платіжний документ, що підтверджує сплату державного мита;

свідоцтво про народження; свідоцтво про шлюб, розірвання шлюбу (за наявності);

довідка з ЖЕКу про реєстрацію (прописку);

копія постанови про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за зверненням у РВВС про крадіжку паспорта.

Термін розгляду заяви про втрату паспорта близько одного місяця, через вказаний час ви можна приходити та забирати свій новий паспорт в адміністративному центрі. Якщо ж необхідна додаткова перевірка за матеріалами справи, строк видачі паспорта може затягтися ще на місяць.

Крім того, радимо: подайте оголошення в будь-яку всеукраїнську газету про визнання загубленого паспорта недійсним аби уберегти себе від подальших проблем.

Додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава. Запрошуємо за адресою: м. Гола Пристань пров. Курортний, 7, тел. (05539) 2-10-91, 2-10-96, а також за допомогою Skype-зв’язку : holaprystan.kherson                                                        Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Червень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 

Оголошення

громадські слухання

  18 червня 2019 року о 09.00 відбудуться громадські слухання щодо проектів «Створення скринінг центру. Придбання сучасного цифрового рентгенодіагностичного обладнання та відео-ендоскопічної системи (відеогастроскоп і відеоколоноскоп) для комунального ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
nbsp, Гола, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, Укра, Херсонсько, дання, житлово, затвердження, комунально, мандатно, надання, нанс, населення, оренди, оренду, питань, пост, програми, проект, ради, районн, районний, районно, району, регламенту, рекомендац, розвитку, роки, року, скликання, страц, територ, техн, управл, шення, щодо, яльност

Показати всі теги