Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує

опубліковано: 21-01-2019, 15:07, переглядів: 112,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

 

  2018 рік позначився для системи безоплатної правової допомоги новими викликами та здобутками. Cуттєві законодавчі зміни у сфері захисту прав дітей та осіб, що постраждали від домашнього насильства, позначились і на розширенні категорій справ адвокатів та фахівців відділу представництва Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Місцевий центр).

  Нагадаємо, що діяльність Місцевого центру спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

   Так, у 2018 році 954 громадянина змогли отримати відповіді на свої питання правового характеру. Основними питаннями, що хвилювали жителів Голопристанського  району були питання сімейного права (розірвання шлюбу, стягнення аліментів, збільшення розміру аліментів, позбавлення батьківських прав); житлового права (примусове виселення з житла, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття її з реєстрації місця проживання); соціального забезпечення (призначення, перерахунок та відмова у надання субсидій); спадкового права (поновлення пропущеного строку для прийняття спадщини, визнання заповіту недійсним); земельного права (договір оренди земельної ділянки та порядок його розірвання, орендна плата) та інші.

  За 2018 рік було проведено 26 виїздів мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян) по населеним пунктам Голопристанського району та було надано безоплатну правову допомогу - 98 громадянам.

  Працівниками Місцевого центру до районного суду, в інтересах громадян, було подано 45 позовних заяв, 40 з яких судом задоволено. Більшість звернень до суду стосувалися допомоги з питань збільшення розміру аліментів; розірвання шлюбу; визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття її з реєстрації місця проживання; позбавлення батьківських прав. Але, самою цікавою та неординарною справою було звернення до Голопристанського районного суду із заявою про видачу обмежувального припису.

  Суть справи полягала у тому, що клієнтка Місцевого центру, після припинення шлюбних відносин продовжувала проживати в будинку колишнього чоловіка разом з дітьми, так як власного житла не має. Протягом останніх двох років чоловік систематично здійснював домашнє насильство по відношенню до колишньої дружини і дітей, в ході якого ображав їх грубою лайкою, загрожував заподіянням тілесних ушкоджень і проявляв фізичне насильство. В зв’язку з такою протиправною поведінкою, кривдник неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП.

  Вивчивши матеріали справи, зібравши достатню кількість доказів, фахівець системи БПД – представник клієнтки, звернулась до Голопристанського районного суду Херсонської області із заявою про видачу обмежувального припису. Рішенням Голопристанського районного суду Херсонської області від 27 вересня 2018 року заяву клієнтки про видачу обмежувального припису стосовно колишнього чоловіка задоволено, яким визначено перелік заходів тимчасового обмеження його прав та покладені на нього обов’язки.

 Фахівцями Місцевого центру у 2018 році проведено 87 правопросвітницьких заходи.

  А також нагадуємо, що за безоплатною вторинної правовою допомогою можна звертатися до Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: Херсонська область м. Гола Пристань пров. Курортний, 7 тел. (05539) 2-10-96, 2-10-91

 

З повагою,

В.о. директора

Голопристанського місцевого центру

з надання безоплатної

вторинної правової допомоги                                      І.М. Кеба

 

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Квітень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 

Оголошення

конкурс на заміщення вакантних посад

ОГОЛОШЕННЯ

   Оголошується конкурс на заміщення вакантних посад фахівців комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Голопристанської районної ради Херсонської області, що знаходиться за ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
nbsp, Гола, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, Укра, Херсонсько, дання, житлово, затвердження, комунально, мандатно, надання, нанс, населення, оренди, оренду, питань, пост, програми, проект, ради, районн, районний, районно, району, регламенту, рекомендац, розвитку, роки, року, скликання, страц, територ, техн, управл, шення, щодо, яльност

Показати всі теги