Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Правова консультація

опубліковано: 10-04-2019, 11:46, переглядів: 118,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

Порядок встановлення (зміни) національності особи

 

  З метою реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», покликаного підвищити рівень правової культури та правової свідомості, сприянню підвищення рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту свої прав, Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує щодо порядку встановлення (зміни) національності особи.

 

  Кожна особа, яка належить до національної меншини, має право вільно вирішувати, вважатися їй чи не вважатися такою, і таке рішення або здійснення прав у зв’язку з ним не повинно зашкоджувати такій особі.

  Особа має право на індивідуальність та збереження своєї національної, культурної, релігійної, мовної самобутності, а також право на вільний вибір форм та способів прояву своєї індивідуальності, якщо вони не заборонені законом та не суперечать моральним засадам суспільства (ст. 300 Цивільного кодексу України).

  Громадяни України мають право вільно обирати та відновлювати національність (ст. 11 Закону України «Про національні меншини в Україні”).

  Це означає, що будь-який громадянин у будь-який час може довести свою національну ідентичність, змінивши національність, яку в дитинстві за нього обрали. На даний час діюче законодавство України не містить вимог про внесення в паспорт громадянина України, у свідоцтво про народження, у свідоцтво про шлюб чи в інші документи відомостей про національність.

  Критеріями для визначення національної приналежності можуть бути:

- родовід батьків людини,

- місце народження, проживання чи її роботи, тобто місце становлення людини як особистості, формування її життєвих цінностей: територіальні або національні традиції, освіта, релігія, виховання, оточення тощо.

  Встановлення (зміна) національності проводиться через орган державної реєстрації актів цивільного стану.

  Документи, які необхідно подати:

- письмова заява про внесення змін до актового запису щодо її національності до органів реєстрації актів цивільного стану;

- свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;

- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

  Після перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

  Відмову органу державної реєстрації актів цивільного стану можна оскаржити до суду.

  Позов подається до адміністративного суду:

- за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) особи-позивача абоза місцезнаходженням відповідача.

  Якщо особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача. 

  Додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава. Запрошуємо за адресою: м. Гола Пристань пров. Курортний, 7, тел. (05539) 2-10-91, 2-10-96, а також за допомогою Skype-зв’язку : holaprystan.kherson

 

  Голопристанський місцевий центр з надання

  безоплатної вторинної правової допомоги

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Липень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Оголошення

громадські слухання

  18 червня 2019 року о 09.00 відбудуться громадські слухання щодо проектів «Створення скринінг центру. Придбання сучасного цифрового рентгенодіагностичного обладнання та відео-ендоскопічної системи (відеогастроскоп і відеоколоноскоп) для комунального ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nУКРА, nХЕРСОНСЬКО, raquo, Гола, Голопристанський, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, РУРГ, Укра, Херсонсько, бюджет, власност, громад, економ, карня, льно, нвестиц, пенс, проект, прожиткового, ради, районно, роботи, року, скликання, територ, травня, умов, центру, червня, четверто, шення, щодо, якщо

Показати всі теги