Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

ПРОТОКОЛ (повний) тридцять четвертої сесії VІІ скликання

опубліковано: 12-07-2019, 11:39, переглядів: 72,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

 

УКРАЇНА

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ПРОТОКОЛ (повний)

тридцять четвертої сесії VІІ скликання

 

від 13.06.2019

м. Гола Пристань

 

Відкриває і веде сесію голова районної ради Соловйов В.О.

 

Соловйов В.О. - зазначив, що тридцять четверта сесія районної ради VII cкликання скликана розпорядженням голови районної ради від 08 травня 2019 року № 12-р.

  Із загальної кількості 34 депутати районної ради на тридцять четвертій сесії районної ради VІІ скликання присутні 31 депутат, відсутні з поважних та невідомих причин 3 депутати.

  На пленарному засіданні сесії присутні: депутат Херсонської обласної ради Рибалко С.В., голова районної державної адміністрації Гасаненко Т.В., перший заступник голови районної державної адміністрації Богачук В.М., заступник голови районної державної адміністрації Антюшина О.М., Голопристанський міський голова Бабич О.В., керівники управлінь, відділів районної державної адміністрації, керівники підприємств, установ, організацій, що перебувають у спільній власності територіальних громад району, представники Голопристанської міської ради, посадові особи виконавчого апарату районної ради та інші зацікавлені особи.

  Відповідно до статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" запропонував відкрити тридцять четверту сесію районної ради VІІ скликання.

 

ГОЛОСУВАЛИ: ЗА? Одноголосно. 

  Оголосив тридцять четверту сесію районної ради VII скликання відкритою.

 

Звучить Гімн України

 

Соловйов В.О. – привітав з днем народження депутатів районної ради, сільських голів, керівників підприємств, установ, організацій, що перебувають у спільній власності територіальних громад району, які у міжсесійній період відсвяткували свої дні народження.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував для організації роботи тридцять четвертої сесії районної ради обрати робочі органи сесії.

  Запропонував склад робочих органів сесії.

Для підрахунку результатів голосування під час роботи сесії обрати лічильну групу (комісію) у складі:

Мануйленко Тетяна Вікторівна - депутат районної ради VІІ скликання

Питомець Олександр Іванович  - депутат районної ради VІІ скликання

Камінський Володимир Вікторович - депутат районної ради VІІ скликання

 

Інші пропозиції не надійшли.

 

ВИРІШИЛИ:

Обрати лічильну групу в запропонованому складі.

ГОЛОСУВАЛИ: За? Одноголосно

Голосування проходило шляхом підняття рук. 

 

Склад лічильної групи затверджено.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував для ведення протоколу пленарного засідання сесії, розгляду та систематизації запитів, пропозицій депутатів, а також листів, заяв, телеграм, інших звернень виборців, які надійдуть на адресу сесії, інформування сесії з цих питань обрати секретаріат сесії в складі:

Кабакова Наталія Анатоліївна  - депутат районної ради VІІ скликання

Марміль Наталія Миколаївна - депутат районної ради VІІ скликання

Лобинцева Анжеліка Адольфівна - головний спеціаліст з гуманітарних питань організаційного відділу виконавчого апарату районної ради

 

Інші пропозиції не надійшли.

 

ВИРІШИЛИ:

Обрати секретаріат у запропонованому складі.

 

ГОЛОСУВАЛИ: За? Одноголосно

Голосування проходило шляхом підняття рук. 

 

Склад секретаріату сесії затверджено.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував лічильній групі та секретаріату приступити до роботи.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував для юридичного забезпечення роботи сесії обрати юридичну групу у складі:

Коломієць Димитрій Васильович - депутат районної ради VІІ скликання

Санін Олександр Сергійович - депутат районної ради VІІ скликання

Дімова Жанна Омелянівна - начальник юридичного відділу виконавчого апарату районної ради

 

Інші пропозиції не надійшли.

ВИРІШИЛИ:

Обрати юридичну групу в запропонованому складі.

 

ГОЛОСУВАЛИ: За? Одноголосно        

Голосування проходило шляхом підняття рук. 

Склад юридичної групи затверджено.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував для організації висвітлення роботи пленарного засідання сесії районної ради у засобах масової інформації обрати прес-групу сесії у складі:

Кравченко Діана Анатоліївна - депутат районної ради VІІ скликання

Григоркін Олександр Володимирович - директор приватного підприємства "Редакція газети "Голопристанський вісник", редактор газети "Голопристанський вісник".

 

ВИРІШИЛИ:

Обрати прес-групу сесії в запропонованому складі.

ГОЛОСУВАЛИ: За? Одноголосно

Голосування проходило шляхом підняття рук. 

Склад прес-групи затверджено.

 

Соловйов В.О. - зазначив, що відповідно до Регламенту районної ради перед початком розгляду основних питань порядку денного пленарного засідання відводиться 30 хвилин для навчання депутатів, оголошень, звернень, пропозицій та листів.

 

Соловйов В.О. - надав слово для виступу депутату Херсонської обласної ради Рибалку С.В.

 

Рибалко С.В. – інформував про негативні наслідки цвітіння амброзії для населення, яка є найбільшим алергеном, та про заходи щодо її знищення.

  Звернув увагу, що через тиждень буде оголошено тижневик щодо боротьби з амброзією, закликав всіх прийняти в ньому участь. Зазначив, що в засобах масової інформації, соціальних мережах буде надана інформація боротьби з цією рослиною, яку необхідно вже знищувати зараз. Запропонував депутатам районної ради донести цю інформацію до виборців на своїх виборчих округах.

  Запропонував підтримати звернення щодо прийняття Херсонською обласною радою програми по боротьбі зі шкідливими рослинами та ініціювати затвердження відповідної програми на рівні держави.

 

Соловйов В.О. - запропонував підтримати звернення та направити до Херсонської обласної ради.

ГОЛОСУВАЛИ: За? Одноголосно.

Голосування проходило шляхом підняття рук. 

(Звернення додається до протоколу).

 

Рибалко С.В. – інформував про наслідки стихії на території с.Таврійське Гладківської сільської ради Голопристанського району Херсонської області. Внаслідок негоди градом було пошкоджено покрівлю на будівлях Таврійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, дошкільного навчального закладу "Струмочок", сільського клубу, приватних будинків мешканців с.Таврійське. Зазначив, що ініціював скликання позачергового пленарного засідання сесії Херсонської обласної ради, де буде розглянуто питання щодо можливості виділення коштів на об’єкти, які постраждали в наслідок стихії.

  Запропонував підтримати звернення щодо виділення коштів з обласного бюджету для подолання наслідків стихійного лиха, яке завдало шкоди закладам освіти, культури та приватним будинкам мешканців с.Таврійське Гладківської сільської ради Голопристанського району Херсонської області.

 

Соловйов В.О. - запропонував підтримати звернення та направити до Херсонської обласної ради та Херсонської обласної державної адміністрації.

ГОЛОСУВАЛИ: За? Одноголосно.

Голосування проходило шляхом підняття рук. 

(Звернення додаються до протоколу).

 

Соловйов В.О. – голова районної ради, подякував депутатам районної ради та депутату Херсонської обласної ради Рибалку С.В. за озвучені проблемні питання та висловив сподівання, що вони в найкоротший термін вирішаться позитивно.

 

Рибалко С.В. – подякував депутатам районної ради VІІ скликання за підтримку.

 

ВИСТУПИЛИ:

Онопрієнко О.Ф.- депутат районної ради VII скликання, зазначив стосовно того, що озвучив Рибалко С.В.: амброзії - це програма, Програма це кошти – такий довгостроковий ланцюжок, а коли коштів немає, то це заходи.

  Зазначив, що в кожній сільській раді є адміністративна комісія. Сільська рада може прийняти відповідне рішення щодо амброзії. Це більш дієвий і швидкий шлях до вирішення цього питання. Щодо катастроф, природних катаклізмів, які відбулися на території області, зауважив, що коли він був головою районної державної адміністрації, в районному бюджеті був резервний фонд, якби його не було у 2007 році, то вигорів би увесь ліс. Наголосив, що на сьогоднішній день мову ніхто про це не веде. Звернув увагу, що якщо виникають вільні кошти, а він розуміє, що їх завжди не вистачає при будь-якому керівництві та владі, це не говорить про те, що їх необхідно з’являються повністю на сьогодні. Звернув увагу депутатів районної ради більш "плодотворно" включатися в роботу району і перш ніж приймати рішення необхідно його обдумувати та обговорювати. Наголосив, що резервний фонд в районі повинен бути.

  Звернув увагу присутніх на порядок денний тридцять четвертої сесії районної ради, а саме питання – "Про висловлення недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області Гасаненко Т.В. ". Зазначив, що в районі є два керівника і якщо якесь питання не вирішується, то відповідальність рівна, однакова двох керівників. Якщо один щось робить не так, а проблема не вирішується, той інший не допрацьовує,  чи служби не допрацьовують, які підпорядковані. В порядку денному зазначено "слушне питання", яке необхідно обговорювати, але повинно бути зазначено два прізвища. Пояснив чому: Віталій Олександрович був керівником виборчого штабу Порошенка П.О. під час виборів Президента України, чи була відпустка голови районної ради офіційно, про це говорити не буду, чи була вона в дійсності про це він не знає, але в цей період заступник голови районної ради був на лікарняному, керівник районної ради був у відпустці. В цей період виникають проблеми недофінансування чи не фінансування, чи призупинення освітянської галузі і так далі. Запитав, як керівник може вирішувати такі питання, якщо він увесь у виборах. Закон "говорить", якщо заступника немає, а голова районної ради у відпустці або хворіє, то з числа депутатів районної ради на пленарному засіданні сесії районної ради призначається тимчасово виконуючий обов’язки голови районної ради, але цього не відбулось.

  Зазначив, що він особисто ходить на всі засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району. Наголосив, що коли на комісії виникають питання щодо оздоровлення дітей, їх поїздок і т.д. і керівник наголошує відшукайте кошти та не говорить про те, що п'ять місяців заступник голови районної ради знаходиться на лікарняному. Тобто є економія коштів по заробітній платі, тому що лікарняні фінансуються за рахунок фонду. Наголосив, що жодного слова про це ніхто не говорить: "ми готові забрати 0,25 ставки у якійсь бюджетній установі, костюмера у культури та робить безліч бездумних поступків, але себе любимих ми не чіпаємо ніколи".

  Зазначив, що в нього питання: "Голова ради - це керівник колективного органу? "  та відповів: "Так! ". Зазначив, що або йому не доводять до відома або це відбувається самостійно на власний розсуд і погляд самостійно.

  Зазначив, що в нього є питання до голови районної ради щодо скасування розпорядження голови Голопристанської районної державної адміністрації  про обмеження допорогових закупівель. Можливо порушення і є, про те, яка ціль скасування даного розпорядження, сумового обмеження немає. 

  Зазначив, що на останньому засіданні бюджетної комісії, не сьогодні, а раніше, обговорювалися питання щодо виділення коштів для створення ресурсних кімнат. Мануйленко Т.В. озвучила, що чотири школи створюють ресурсні кімнати, озвучила суми коштів, проектні прорахунки практично однакові та зазначила "або ми даємо всім по чуть-чуть або вирішуйте самі."

  Зазначив, що він був присутній на засіданні постійної комісії та не чув, щоб депутати голосували за дві школи. У зв’язку з цим виникло запитання хто визначає, що одна школа краща ніж інша, чому Кардашинська школа стала гіршою ніж Малокопанівська, чому Збур’ївська школа стала гіршою ніж Новозбур’ївський заклад базової та дошкільної освіти № 2, кошти дали лише двом школам, які опікують члени постійної комісії з питань бюджету – директор Новозбур’ївського ЗБДО Кабакова Н.А. та депутат районної ради Мануйленко Т.В. – депутат по Малокопанівській сільській раді.

  Звернувся до депутатів районної ради та зазначив, якщо вирішується таке серйозне та глобальне питання, необхідно "ставити на ваги" відповідальність обох керівників району.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради подякував Олександру Федоровичу за виступ та зазначив, що виконавчий апарат районної ради опрацює озвучені питання та направить йому відповіді.

 

Онопрієнко О.Ф.- депутат районної ради VII скликання, зазначив,  що він не наполягає на тому, щоб було надано відповіді, про те залишає за собою, як депутат районної ради,  право звертатись до державного бюро розслідувань та інших відповідних органів.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради, акцентував увагу присутніх та зазначив, що депутати не мають можливості обмежити його у реалізації депутатських прав. Стосовно виборчого процесу, зазначив, що цей процес закінчився, обрано Президента України, представником якого у Голопристанському районі та є відповідальна Голопристанська районна державна адміністрація, і можливо з цього питання необхідно звернутися саме в цю установу.

 

Александрова Т.М. – керуючий справами виконавчого апарату районної ради, стосовно відпустки голови районної ради Соловйова В.О. зазначила, що всім депутатам районної ради відомо, що на пленарному засіданні сесії районної ради проходило голосування та прийнято відповідне рішення.

 

Соловйов В.О. – голова районної ради, зазначив, що депутати районної ради або не приймають участь у пленарному засіданні або залишають пленарне засідання до його закінчення.

 

Басараб І.К. – заступник голови районної ради, подякував від свої сім’ї та від себе особисто усім присутнім у залі за моральну та матеріальну підтримку. "Завдяки вам я сьогодні стою за цією трибуною, я сьогодні вийшов на роботу…". Побажав всім присутнім та їх сім’ям здоров’я та благополуччя.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував затвердити порядок денний та регламент роботи тридцять четвертої сесії районної ради, які погоджені Президією районної ради – (Порядок денний та Регламент роздані депутатам на руки).

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи будуть зміни, доповнення, чи уточнення до порядку денного та регламенту сесії районної ради.

Пропозиції не надійшли.

 

ВИРІШИЛИ: 

Затвердити порядок денний тридцять четвертої сесії районної ради VІI скликання.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? Одноголосно. Голосування проходило шляхом підняття рук. 

Порядок денний затверджено.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

тридцять четвертої сесії районної ради VII скликання

  1. Про висловлення недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області Гасаненко Т.В.

Доповідає: заступник голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району Бондар П.П.

  2. Про хід виконання районної програми організації та забезпечення військово-облікової роботи, призову громадян на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації людських та транспортних ресурсів на 2018 – 2021 роки

Доповідає: головний спеціаліст районної державної адміністрації Сумленний Д.М.

  3. Про внесення змін та доповнень до програми по реалізації в районі "Конвенції ООН про права дитини" на період до 2020 року

Доповідає: начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Писарєва І.А.

  4. Про звіт щодо виконання районного бюджету Голопристанського району за I квартал 2019 року

Доповідає: тимчасово виконуючий обов’язки начальника фінансового управління районної державної адміністрації Артем’єва Т.В.

  5. Про внесення змін до рішення двадцять дев’ятої сесії районної ради VII скликання від 20 грудня 2018 року № 589 "Про районний бюджет Голопристанського району на 2019 рік"

Доповідає: тимчасово виконуючий обов’язки начальника фінансового управління районної державної адміністрації Артем’єва Т.В.

  6. Про звіт завідувача комунальної установи "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області про роботу відповідно до Статуту та Контракту

Доповідає: завідувач комунальною установою "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області Кучеренко Н.М.

  7. Про затвердження Плану комплектування відділень з видів спорту Голопристанської дитячо-юнацької спортивної школи на 2019-2020 навчальний рік

Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О.

  8. Про повідомлення депутатів районної ради VІІ скликання про виконання депутатських повноважень та доручень ради

Доповідають: депутати районної ради VII скликання Загороднюк А.І., Кабакова Н.А.

  9. Про затвердження графіка звітів депутатів районної ради VII скликання перед виборцями у 2019 році

Доповідає: голова постійної комісії мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики Погорільська М.Б.

  10. Про передачу окремого, індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад Голопристанського району до комунальної власності Бехтерської сільської ради

  Доповідає: Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О. 

  11. Про внесення змін до рішення тринадцятої сесії районної ради VII скликання від 20 квітня 2017 року № 302

Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О. 

  12. Про надання дозволу комунальній організації (установа, заклад) Центр позашкільної освіти Голопристанської районної ради Херсонської області на передачу в безоплатне користування комунальній установі "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області частини приміщення.

 Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О. 

  13. Про прийняття комп’ютерного обладнання до спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області

Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О. 

  14. Про затвердження фінансового плану комунального підприємства "Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги" Голопристанської районної ради  Херсонської області на 2019 рік

Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О. 

  15. Про затвердження суми вартості проживання (відпочинку) одного дня в комунальному закладі "База відпочинку "Світоч" Голопристанської районної ради Херсонської області

Доповідає : голова районної ради Соловйов В.О. 

  16. Про надання частини щорічної основної відпустки голові районної ради Соловйову Віталію Олександровичу.

Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О. 

  17. Про спільний проект територіальних громад Голопристанського району "Створення скринінг центру. Придбання сучасного цифрового рентгенодіагностичного обладнання для комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня"

Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О.

  18. Про проект "Створення скринінг центру. Придбання сучасної відео-ендоскопічної системи (відеогастроскоп та відеоколоноскоп) для комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня"

Доповідає: голова районної ради Соловйов В.О.

  19. Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання

Доповідає: керуючий справами виконавчого апарату районної ради Александрова Т.М.

 

Соловйов В.О. – запропонував затвердити регламент роботи тридцять четвертої сесії районної ради.

 

ВИРІШИЛИ: 

Затвердити регламент роботи тридцять четвертої сесії районної ради VІI скликання.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? Одноголосно. Голосування проходило шляхом підняття рук.

Регламент роботи тридцять четвертої сесії районної ради VІI скликання затверджено.

 

РЕГЛАМЕНТ 

 

1.

Доповідь з першого питання

-

до 15 хв.

2.

Доповідь з другого питання

-

до 15 хв.

3.

Доповідь з третього питання

-

до 5 хв.

4.

Доповідь з четвертого та  п’ятого питання

-

до 10 хв. кожне

5.

Доповідь з шостого питання

-

до 15 хв.

6.

Доповідь з сьомого по дев’яте питання

-

до 5 хв. кожне

7.

Доповідь з десятого по тринадцяте питання

-

до 5 хв. кожне

8.

Доповідь з чотирнадцятого по дев’ятнадцяте питання

-

до 5 хв. кожне

 

 

 

 

 

Виступи депутатів та запрошених з питань порядку денного

 

-

до 5 хв.

 

Час для повторних виступів, заяв, запитань, пропозицій

 

-

до 3 хв.

 

Перерва через кожні 1,5 – 2 години роботи  

-

до 15 хв.

 

1. СЛУХАЛИ:

Бондаря П.П. – заступника голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району, депутата районної ради VІI скликання, звернувся до всіх присутніх в залі та на виступ депутата районної ради Онопрієнка О.Ф. щодо призначення т.в.о.голови районної ради зазначив, що в Регламенті Голопристанської районної ради така процедура не визначена та не передбачена. Якщо у депутата районної ради  є бажання внести зміни чи доповнення до Регламенту, необхідно надати відповідні матеріали для розгляду на засіданні постійної комісії мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики.

  Наголосив, що Онопрієнко О.Ф. приймає участь у пленарних засіданнях, але залишає сесійну залу ще до завершення сесії. Рішення про надання відпустки голові районної ради Соловйову В.О. було прийнято без участі Олександра Федоровича.

  Стосовно скасування розпорядження голови районної державної адміністрації зазначив, що якби це розпорядження не впливало на роботу комунальних підприємств та організацій, загальноосвітніх закладів та центральної районної лікарні для того щоб закупити "мелочовку" необхідно проводити тендер на суму більше 50 тис.грн. Звернув увагу, що є відповідний закон, який необхідно виконувати. В законі визначено, що основні завдання місцевих державний адміністрації виконання Конституції України, законів України, актів Президента України,   Кабінету Міністрів України та органів виконавчої влади.

  Наголосив, що якщо є порушення чинного законодавства, необхідно подавати в правоохоронні органи відповідні матеріали та дотримуватись норм законодавства від цього залежить благополуччя жителів Голопристанського району.

  Звернув увагу, що статтею 3 "Принципи діяльності місцевих державних адміністрацій" Закону України "Про місцеві державні адміністрації" визначено, що місцеві державні адміністрації діють на засадах - відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність. Наголосив, що яка має бути відповідальність, якщо не здійснювався підвіз дітей до навчальних закладів, хоча говоримо про те, що діти - головне.

  Звернув увагу, що статтею 3 цього закону також визначено - пріоритетності прав людини та поєднання державних і місцевих інтересів. Звернувся до Онопрієнка О.Ф. та зазначив, що коли Олександр Федорович перебував на посаді голови районної державної адміністрації, він хвилювався за Голопристанський район, тому що проживав на території цього району та який був йому не байдужий, а на сьогоднішній день інтереси району нікому не потрібні.

  Зазначив, що з питання висловлення недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Гасаненко Т.В. доповідав на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району та доповідає і сьогодні також оскільки був безпосереднім  свідком та учасником подій, що мали місце протягом лютого – травня
2019 року.

  Зазначив, хоча голова районної ради Соловйов В.О. перебував у відпустці, але районна рада та постійні комісії працювали.

  Нагадав присутнім про пленарне засідання сесії районної ради, яке відбулось 14 лютого 2019 року. Було виділено кошти на придбання паливних та паливно-мастильних матеріалів для закладів освіти району.

  На виконання рішення комунальна установа уклала договір з постачальником на закупівлю вугілля кам’яного та на постачання паливно-мастильних матеріалів та зареєструвала їх у казначейській службі.

   Але вже наприкінці лютого йому, як члену бюджетної комісії повідомили, що оплата за договорами не здійснюється. Головний розпорядник коштів – відділ освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації, не погоджує заявку на фінансування.

   Зазначив, що не буде озвучувати всю переписку з відділом освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації, районною державною адміністрацією та іншими установами, хто бажає – усе наявне у виконавчому апараті Голопристанської районної ради. Зауважу лише на основному.

    21 квітня проводилось засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району, де розглядалось питання з’ясування причин відсутності фінансування за договором № 140, укладеним між постачальником та комунальною установою (це договір на постачання вугілля для опалення шкіл – Садово, Кардашинка та Малі Копані).

   За результатами засідання члени комісії прийняли висновки і рекомендації та направили до районної державної адміністрації, якій було  рекомендовано вжити невідкладних заходів щодо фінансування кошторисних призначень виділених комунальній установі «Фінансово-господарська група з обслуговування закладів та установ освіти» Голопристанської районної ради Херсонської області.

  Зазначив, що будь-яких дій, спрямованих на вирішення питання адміністрація не вчинила, а вже з квітня у комунальної установи виникла прострочена кредиторська заборгованість.

  Це означає, що будь-яких видатків окрім захищених з рахунків комунальної установи не здійснювалось, а оскільки комунальна установа обслуговує всі заклади загальної та середньої освіти та заклади позашкільної освіти району – зупинився підвіз учнів, гарячих обідів (Кардашинська школа), тому що кошти не проплачувались. У квітні від Інтернету від’єднали комунальну установу "Інклюзивно-ресурсний центр". Звернув увагу, що фактично, це була межа зриву освітнього процесу.

  Телефонували батьки учнів особисто йому як депутату районної ради.

  Діти були вдома, в школу не ходили, тому що не мали змоги доїхати до школи, а районна державна адміністрація готувала листи та заяви у поліцію на комунальну установу. Більше ніякої співпраці та ніяких дій депутати районної ради не побачили.

  Нагадав, що 16 квітня відбулось засідання Президії районної ради. Знов з’ясовували, чому не відбувається оплата. Голова районної державної адміністрації Тетяна Василівна особисто наголошувала, що їй заважає наявність кримінального провадження, хоча будь-яких арештів на рахунки, заборон не було та немає і на сьогоднішній день.

  Зазначив, що депутати районної ради знову звернулись до районної державної адміністрації з вимогою невідкладно вжити вичерпних заходів спрямованих на недопущення зриву освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти та наголошували на неприпустимості порушення прав дітей на освіту.

   Проінформував, що депутат районної ради VII скликання Коломієць Д.В. писав депутатське звернення до районної державної адміністрації з цієї проблеми.

  Звернув увагу, що адміністрація призначила проведення аудиту. Аудит провели, висновки оприлюднили, а ситуація не змінилась, крім того, що адміністрація надіслала директорам шкіл пропозицію ввести до структури закладу додаткову посаду бухгалтера.

  Відзначив, що директори шкіл, по-перше, не повноважні приймати такі питання, це питання відноситься до засновників – сільських рад; по-друге, усі заклади роботою комунальної установи задоволені; по-третє, нестача кадрів на селі ще більш гостра проблема, ніж у місті, де навіть відділ освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації  не укомплектований у повному обсязі.

   Висновок внутрішнього аудиту члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району заслухали 03 травня на засіданні постійної комісії, на якому, звернув увагу, не був присутній жодний представник аудиторської групи, хоча члени комісії його запрошували і цей працівник на роботі був, але засідання комісії районної ради проігнорував.

  Зазначив, що депутати заслухали аудиторський висновок, направили його разом з матеріалами до усіх інстанцій, у тому числі, і до поліції для розгляду та знов до адміністрації звернулись, бо так в державі бюджетна система побудована. Наголосив, що депутати районної ради приймають рішення, а адміністрація виконує.

  Наголосив, що до 15 травня нічого не змінювалось, допоки бюджетна комісія не прийняла рішення про винесення на розгляд сесії районної ради питання про висловлення недовіри голові районної державної адміністрації, бо так не має бути, щоб діти були заручниками посадовців.

  Звернув увагу присутніх, що в той же день, без будь-яких заявок, платіж за договором було проведено.

  Наголосив, щойно ця проблема вирішилась, постало питання з фінансуванням медичної галузі району.

  14 лютого, коли розглядалось питання про використання залишків медичної субвенції, центральна районна лікарня клопотала про придбання хірургічної стійки.

Депутати погодились, що це раціональне використання коштів та прийняли відповідне рішення. Ніяких перешкод на момент проведення сесії районної ради не було озвучено ні з боку адміністрації, ні з боку головного розпорядника – управління соціального захисту населення та охорони здоров’я районної державної адміністрації.

  Комунальне підприємство "Голопристанська центральна районна лікарня" провело тендер, визначило переможця, уклало договір. Головний розпорядник – управління соціального захисту населення та охорони здоров’я районної державної адміністрації видатки погодив.

  Звернув увагу, що на сьогоднішній день фінансування не здійснюється.

  Зазначив, що йому стало відомо, що на сьогоднішній день в хірургічному відділенні центральної районної лікарні вже виникла черга людей, які записались на операції з використанням хірургічної стійки.

 Крім того, створюються додаткові вимоги до процесу фінансування, як те, що погодження заявок на фінансування (які бюджетним процесом не передбачені) особисто з головою районної державної адміністрації.

  Керівники комунальних підприємств, організацій та установ розуміють, що особисте погодження - це береш заявку на фінансування видатків та йдеш «на поклін до голови адміністрації». Хоча ці кошти мають без будь-яких заявок фінансуватись, а погодження – це взагалі на його думку корупційна складова.

  Наголосив, натомість, щоб розвивати район, адміністрація його знищує.

  Зазначив, що він, як депутат районної ради VII скликання за весь період цієї каденції не побачив жодного проекту, поданого самостійно районною державною адміністрацією або жодної ініціативи спрямувати кошти на розробку проектів по реконструкції, будівництву, розбудові району, наголосив ще раз, жодного.

  Депутати районної ради тільки й чують про незабезпеченість в районі по заробітній платі. Зазначив, що районний бюджет невеликий бюджет, але необхідно тримати баланс і дбати і про розвиток Голопристанського району також. Наголосив, що без проектів неможливо співфінансування з іншими бюджетами, державним, обласним, сільськими. Неможлива участь у конкурсах та підтримка хоча б того майна, що існує.

  Звернув увагу, що сьогодні перед початком роботи пленарного засідання сесії районної ради  на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району були прийняті висновки і рекомендації щодо виділення коштів на співфінансування в сумі 90 тис. грн. для придбання комп’ютерного обладнання.

  Наголосив, що дбати про людей це не тільки платити їм заробітну плату, а й створювати умови для лікування, навчання, організації дозвілля.

  Зазначив, що до скасування рейтингової системи Голопристанський район був на останніх сходинках, діалог між владою та бізнесом, спрямований на розбудову і розвиток району – відсутній, детінізація доходів населення і відносин у сфері зайнятості на території району лишається на високому рівні.

  Вважає, що дії Гасаненко Т.В. як голови адміністрації направлені не на розвиток району, а на його знищення.

  Відповідно до вимог чинного законодавства та окремих статей законів України прохав підтримати рішення щодо висловлення недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області Гасаненко Тетяні Василівні в ході таємного голосування.

  Зазначив, що він зупинився на двох напрямках – освіта та медицина, але є кадрові питання, як вони вирішуються в Голопристанському районі та інші.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, запитав у депутатів районної ради чи є запитання до Бондара П.П.

 

ВИСТУПИЛИ:

Онопрієнко О.Ф. – депутат районної ради VІІ скликання, зазначив, що у своєму виступі Бондар П.П. говорив про дбання хворих людей та зазначив, що дбати про хворих – це факт.   Звернув увагу, що у січні цього року сесією районної ради виділено кошти на лікування заступника голови районної ради Басарабу І.К., а всім іншим хворим людям, в тому числі і онкохворим, в кінці березня. Запитав, що це є дбання про хворих людей та закликав Бондаря П.П. не бути лукавим.

 

Бондар П.П. – депутат районної ради VІІ скликання, зазначив, що його відношення до заступника голови районної ради Басараба І.К. після того як Іван Кирилович почав "тормозити процес" об’єднання с.Стара Збур’ївка та м.Гола Пристань змінилось, але здоров’я - важливіше. 

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, надав слово для виступу голові районної державної адміністрації Гасаненко Т.В.

 

ВИСТУПИЛИ:

Гасаненко Т.В. - голова районної державної адміністрації, зазначила, що для неї є дивним, що проект рішення про висловлення недовіри розглядався на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку району, а не на засіданні постійної комісії мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, перед якою і має звітувати голова районної державної адміністрації про стан виконання делегованих повноважень.

  Зазначила, що вона сподівалась на те, що орган керований особою, яка має високе державне звання "Заслужений юрист України" більш відповідально підійде до формування преамбули такого рішення та дотримання вимог діючого законодавства з цього питання. Висновок центру політико-правових реформ щодо питань порушених у конституційному поданні Кабінету Міністрів України про офіційне тлумачення частини 4, 9 та 10 статті 17 Конституції України щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади голів місцевих державних адміністрацій прописує, що рішення місцевої ради щодо висловлення недовіри голови місцевої державної адміністрації обов’язково має містити в собі посилання на відповідні норми Конституції та законів України, які прямо передбачають відповідальність голів місцевих державних адміністрацій пункти 1, 6 частини 1 статті 9 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та відповідні доведені в законному порядку факти, що підтверджують настання обставин такої відповідальності.

  Зазначила, що логіка норми части 6 статті 118 Конституції України, відповідно до якої, місцеві державні адміністрації підзвітні і підконтрольні радам в частині повноважень делегованих їм відповідними районними та обласними радами дозволяє стверджувати, що рішення місцевих рад щодо висловлення недовіри голові місцевої державної адміністрації як захід контролю за місцевою державною адміністрацією можуть бути прийняті на основі чітко окресленого Конституцією та Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про місцеві державні адміністрації" кола підстав зокрема – порушень голови місцевої державної адміністрації під час здійснення повноважень, які реалізуються у спільному з місцевою радою предметі відання.

  Звернула увагу на цитату з проекту рішення "невиконання структурними підрозділами районної державної адміністрації своїх завдань та функцій, відсутності взаємодії голови районної державної адміністрації з районною радою" свідчить про відповідальність обох гілок влади.

  Запитала, чому прописується звинувачення лише одному керівнику та чи мав голова районної ради Соловйов В.О. тісну співпрацю з попереднім керівником, історія їй говорить про інше.

  Щодо низької ефективності роботи районної державної адміністрації в частині соціально-економічного розвитку району, що зумовило перебування Голопристанського району на останніх сходинках поміж інших районів Херсонської області, зазначила, що не варто себе тішити думкою, що на ці показники впливає хтось взагалі.

  Звернула увагу, що окремі показники обумовлені об’єктивними причинами: мала щільність населення, наявність значної кількості малопродуктивних земель, земель відповідно фонду і так далі. Зазначила, що навіть там, де район тримає першість - по обсягам виробництва валової продукції на одну особу та урожайності овочів відкритого ґрунту (перше місце в області), по придбанню нової сільськогосподарської техніки – друге місце, по валовому виробництву зернових та обсягу виробництва валової продукції на 100 га сільськогосподарських угідь – третє і так далі. Звернула увагу, що це заслуга не тих хто в кабінетах, а тих хто в полі, за рахунок приватного сектору економіки. Закликала бути реалістами.

  Зазначила, що ефективна робота комісії з легалізації праці заслуговує особливої уваги. Незважаючи на те, що до складу комісії входить посадова особа виконавчого апарату Голопристанської районної ради – заступник голови Басараб І.К., що б мало безумовно сприяти ефективності роботи цієї комісії. Під час  відвідування підприємства в с.Нова Збур’ївка Санашвілі О.О. особисто не пустив на територію представників цієї комісії, не допустив до перевірки щодо офіційного працевлаштування працівників. (В сесійній залі лунав вигук: "Брехати не потрібно!"). Запитала чому такі подвійні стандарти, чи депутати районної ради це особлива каста.

Щодо виявлення правоохоронними органами фактів хабарництва процитувала "в структурних підрозділах районної державної адміністрації", наголосила - не в структурних, а в структурному, прохала не перебільшувати того чого немає. Звернулась до голови районної ради Соловйова В.О. та запитала "забули основний принцип презумції невинуватості" зафіксований положеннями частини 2 статті 2 Кримінальним кодексом України – особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

  Зазначила, що вона не знає, що малось на увазі під неефективною кадровою політикою, але це точно не стосується депутатського корпусу. Наголосила, що призначення і звільнення державних службовців відбувається виключно в межах діючого законодавства. Кадрова політика на даний момент обумовлена скороченням штатної чисельності працівників районної державної адміністрації в кількості 11 чоловік, на сьогодні, але з поетапним продовженням. Наголосила, що депутатському корпусу необхідно приділити увагу на скорочення виконавчого апарату районної ради, який не дивлячись на децентралізаційні процеси в районі, створення чотирьох громад та відповідно  зменшення бюджетних надходжень, не тільки зменшується, але і має тенденцію до збільшення. 

  Щодо фінансування галузі освіти – це основне питання, зазначила, мова йде про фінансування господарської операції по закупівлі вугілля. Два дні тому на засіданні колегії районної державної адміністрації на питання першого заступника голови районної державної адміністрації чому не завозиться вугілля на новий опалювальний період Мануйленко Т.В. відповіла, що відсутні кошторисні призначення в цьому місяці. Нагадала, що півроку тому, не маючи кошторисних призначень, угоди, проведених відповідних процедур, рішення сесії районної ради, при ресурсі майже 7 млн.грн. вугілля завозилось, а тільки потім в лютому вимагали додаткового фінансування в сумі 200 тис.грн. Мануйленко Т.В. переконувала та сама ж голосувала, займаючи при цьому керівну посаду в організації, яка є розпорядником коштів нижчого рівня. Запитала про конфлікт інтересів чи вона мабуть про таке не чула. Було отримано 200 тис.грн. та головою районної державної адміністрації 5 березня були направлені листи до правоохоронних органів, зазначила, що за період своєї каденції вона їх направила близько 30 шт. і цього вона не соромиться та 7 березня було відкрите кримінальне провадження. Про те, що вугілля завозили ще, начебто, в січня голова районної державної адміністрації дізналась про це на нараді в департаменті освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації, тому що всі накладні, які надавала комунальна установа були або без дати або з виправленими датами. Зазначила, що в акті аудиту це зазначено, уточнила, що аудит не перевіряв наявність самого вугілля та факту його завезення. Запитала хто заважав завозити вугілля ще в січні. Наголосила, що районна державна адміністрація "За!", але в законний спосіб. Зазначила, чи це означає на думку депутатів, що відділ освіти має свідомо фінансувати незрозумілі оборудки, бо комусь так треба і при цьому "прикриватись дітьми".

  Наголосила, що свідомо і цинічно зацікавлені депутати районної ради Соловйов В.О., Мануйленко Т.В., Коломієць Д.В., Санашвілі О.О., Бондар П.П., які прийшли в обідню перерву в кабінет начальника відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації під тиском змушували його підписати заявки або написати "Мені забороняє Гасаненко!". Запитала, що знайшли слабшого чи не мали інших аргументів. Відео конфлікту біля будівлі управління агропромислового розвитку, свідком якого вона стала зовсім випадково змінюючи місце голосування в міській раді, за участі голови районної ради Соловйова В.О. та Коломійця Д.В. передано до правоохоронних органів. Телефон, який Соловйов В.О. нахабно вирвав з рук керівника, Мануйленко Т.В. принесла через годину з поясненням, що він його залишив.

  (Під час виступу голови районної державної адміністрації Гасаненко Т.В. лунало слово: "Ганьба!")

  Окремо звернулась до депутата районної ради VII скликання Коломійця Д.В. щодо реалізації проектів за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій. Зазначила, що структурні підрозділи районної державної адміністрації не є ні замовником не виконавцем цих робіт, тільки розпорядником коштів. Запитала, чи не мав би Коломієць Д.В. ставити ці запитання своїй колезі Мануйленко Т.В., яка очолює комунальну установу "Фінансово-господарська група з обслуговування закладів та установ освіти" засновником і органом управління, якої є районна рада.

  Зазначила, що з усіх об’єктів була заявка на фінансування 30 % по заміні вікон Садівської ЗОШ, коли ще не було рішення районної ради про співфінансування, що є обов’язковою умовою використання субвенції.

  Наголосила, що вона переконана, що до 21 липня, до дня виборів, кошти на соціально-економічний розвиток, які зайшли в район завдяки народному депутату України Негою Ф.Ф., прохала йому передати, не будуть використані, тому що черговий тендер на Садівську школу, куди зайшло 4 учасника, не відбувся і не з вини районної державної адміністрації. Всі пропозиції відхилено. Прохала задуматись чи вигідно це "вашому кандидату", чи можливо керівник комунальної установи підтримує іншого.

  Зазначила, що Коломієць Д.В. не пояснив членам колегії, два дні тому, вона зверталась до нього особисто на колегії, як після засідання планово-бюджетної комісії у висновках і рекомендаціях зникли гроші на ремонт ресурсних кімнат Великокардашинської та Збур’ївської школах. Зазначила, що таким самим дивовижним чином 460 тис.грн. були поділені на Малокопанівську та Новозбур’ївську школи. На її думку, можливо через рік, Мануйленко Т.В. "доведеться йти на вибори по Малім Копаням. "

  Зазначила, що "ваше обурення викликає спроба змусити" комунальну установу "Фінансово-господарська група з обслуговування закладів та установ освіти" діяти відповідно до закону. Тендерні процедури оголошуються на будівництво, на ремонти, на закупівлю вугілля, але ніяк на електроенергію для загальноосвітніх закладів. З 2013 року, з моменту створення комунальної установи, не було навіть жодної із спроб звільнити відділ освіти "від цього тягаря". Наголосила, що не відділ освіти є споживачем такої кількості електроенергії. Він не має жодного працівника бухгалтерського обліку, тендерного комітету, але повинен робити, бо так було завжди.

  Наголосила, що відділ освіти, в якому працює 6 осіб звітує за 800 чол., заробітну плату з державного бюджету отримує на 6 осіб, а звіт на ЄСВ подає за 800 осіб, відповідно і податку повинно бути сплачено за 800 осіб. Якщо раніше перекидка коштів була більш спрощена, то з січня 2019 року після реорганізації ДФС це стало просто неможливо. Подякувала керівнику Головного управління  ДФС у Херсонській області Клим І.В. за порозуміння та сприяння та зазначила, що на сьогодні недоїмка по відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації складає більше 1млн.грн. Наголосила, що звіт за ЄСВ за березень не здано, за квітень комунальна установа подала. Запитала, що заважає зробити це за березень. Наголосила, що це не принциповість, це незрозуміла впертість або бажання збільшити цю недоїмку до 2 млн.грн., а потім іронічно спостерігати як районна державна адміністрація буде сплачувати ці штрафи. Зазначила, що досвід показує, що на підтримку районної ради сподіватись не потрібно.

  Зазначила, що коли у 2018 році рішенням касаційного суду було списано з рахунку відділу освіти 16000 грн. вона особисто зверталась до депутатського корпусу, прохала не залишати людей, які не мають жодного відношення до незаконного звільнення особи, депутати не підтримали, а через два місяці фонд заробітної плати виконавчого апарату районної ради збільшено на 500 тис.грн. Зазначила, що позиція голови районної ради Соловйова В.О. була одна – районна державна адміністрація державний орган, нехай фінансує держава.    Запитала, а держава не потрібна Голопристанському району. Наголосила, що це подвійні стандарти та група депутатів маніпулює думкою більшості.

"Як сердобольно" на позачерговому засіданні сесії терміново розглядалось питання про затвердження Положення про надання матеріальної допомоги громадянам за зверненням до депутатів районної ради. Запитала, хто ще, відповідно до цього положення отримав,  крім 100 тис.на лікування Басараба І.К. "Бажаю Вам здоров’я, Іван Кирилович! Але ми за справедливість та за тих, кому болить не менше!"

  Проінформувала, що за перше півріччя 62 особи отримали матеріальну допомогу в сумі 53 тис.грн., в тому числі 6 учасників АТО. Лікар з онкохворобою, який пропрацював в районній лікарні більше 40 років отримав 800 грн. Вчора, на засіданні, дитині з вродженою вадою серця, якій ще не виповнилося 7 років виділили 950 грн. та навила інші приклади. Запитала, чи вони теж не хочуть жити, чи їм не болить, чи вони не депутати та які критерії.

  Зазначила, що дехто з присутніх переймався закупівлею хірургічної стійки, тому що люди чекають, при цьому зовсім не зверталась увага на те, що вартість цього обладнання завищена. Звернула увагу, що при тих і навіть гірших технічних характеристиках в сусідньому районі за 1,1 млн.грн придбано дві стійки, а в нашому районі одна за 700 тис.грн.

  Звернула увагу на оголошення тендерних процедур Голопристанської центральної районної лікарні, яка в останній рік отримує немалі бюджетні призначення на суму більше 1 млн.грн. на засоби, які важко назвати лікувальними, для лікарні вторинного рівня медичної допомоги, серед яких "Фармазолін", "Мезим", "Ворміл", гарячі чаї популярні в аптеках при симптомах простуди.

  (Під час виступу голови районної державної адміністрації Гасаненко Т.В. лунало слово: "Ганьба!")

  Зазначила, що депутат районної ради VII скликання Козаченко А.О. працюючи директором Новофедорівської загальноосвітньої школи на вимогу головного розпорядника коштів за два роки так і не привів у відповідність штатний розпис освітнього закладу.

  Зазначила, що в кожного з депутатів районної ради свої аргументи і "добре, якщо свої, а не нав’язані думкою інших". Наголосила, що вона має сумніви, що навіть проголосувавши дехто з депутатів районної ради  можуть пояснити свої аргументи.

  Звернулась до депутата районної ради Санашвілі О.О. та зазначила, що на його слова, що недовіра – це її погана репутація, відповіла: "В очах кого? Ви самі святі? Я не свята! Я не лялька чи цукерка, щоб сподобатись!" Зазначила, що підтримка його особи на виборах до районної ради склала близько 40 осіб, тому рівень довіри до нього не визначає рівень довіри до неї. Озвучила відомий вислів: "Ідеальною репутацією переймаються тільки шахраї!"

  Нагадала, що в лютому місяці відбувся публічний звіт голови районної державної адміністрації. Зазначила, що не може стверджувати скільки було точно присутніх депутатів районної ради, але депутатський корпус вже в березні мав змогу ознайомитись із звітом про виконання делегованих повноважень. Через півтора місяці все змінилось.

  Зазначила, що вона як голова районної державної адміністрації проводить свою роботу відкрито і прозоро, відкрита у спілкуванні та прийнятті рішень, якщо щось робить не так, переконати її та аргументувати  пропоновані варіанти та прохала враховувати, що на керівнику виконавчого органу влади величезний тягар відповідальності, який, нажаль, сьогодні депутати районної ради не розділяють з нею, а перекладають на її плечі.

  Ще раз звернулась до депутатів районної ради як представник виконавчої гілки влади "ви, як представники законодавчої гілки влади повинні діяти виключно в межах законів України та у спосіб передбачений Конституцією України, а не керуватись суб’єктивними судженнями та оцінками".

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, запитав чи є запитання до голови районної державної адміністрації Гасаненко Т.В.

 

ВИСТУПИЛИ:

Бондар П.П. – депутат районної ради VІІ скликання, звернувся до голови районної державної адміністрації щодо хірургічної стійки. Зазначив, що коли обговорювалось питання про придбання цієї стійки на пленарному засіданні сесії районної ради Гасаненко Т.В. запропонувала створити робочу групу для вивчення цього питання у складі першого заступника голови районної державної адміністрації Богачука В.М., депутатів районної ради - Бондара П.П., Санашвілі О.О., Коломійця Д.В.

    Звернув увагу, що на засідання робочої групи, яке відбулось в кабінеті головного лікаря КП "Голопристанська центральна районна лікарня", прибули Гасаненко Т.В. та Богачук В.М. та привезли вже готову хірургічну стійку, яку необхідно купити. Зазначив, що на цьому засіданні були присутні також головний лікар, завідувач хірургічного відділення та Голопристанський міський голова, який висловив свою думку та вийшов.

  Бондар П.П. наголосив та повторив "я ніколи не наживався на людях і не збираюсь наживатись". Зазначив, що на сьогоднішній день склалось враження, що районну державну адміністрацію не влаштовує той побут, який склався в Голопристанському районі та "хоче возглавить, якісь потоки. Ремонти йдуть, але мимо нас!"

  Проінформував, що на засіданні робочої групи він наголошував на тому, що рішення щодо придбання хірургічної стійки повинні приймати фахові спеціалісти. Зазначив, що стійка, яку пропонувала для придбання Гасаненко Т.В., за словами медиків, було не якісна. Запитав, чому Гасаненко Т.В. в цьому зацікавлена.

 

Гасаненко Т.В. - голова районної державної адміністрації, відповіла що районна державна адміністрація так само як і районна рада переймається цільовим та раціональним використанням коштів. Прохала не заводити людей в оману.

 

Бондар П.П. – депутат районної ради VІІ скликання, зазначив, що голова районної державної адміністрації у своєму виступі на 70% завела присутніх в залі в оману.

 

Гасаненко Т.В. - голова районної державної адміністрації, зазначила, що на засіданні робочої групи була представлена демонстраційна хірургічна стійка для того щоб зрозуміти, що це таке, тому, що вона не спеціаліст та мала право поїхати подивитись на ті складові, які входять до цієї хірургічної стійки.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, надав слово для виступу головному бухгалтеру комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня" Сокирко О.І.

 

ВИСТУПИЛИ:

Сокирко О.І. - головний бухгалтер комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня", звернулась до депутатів районної ради, присутніх в залі та зазначила, що вона не народилась в Голопристанському районі, м.Гола Пристань. Вона так само як і Тетяна Василівна "завезена сюди". Проживаючи в цьому краї багато років вона впевнилась, що тут чудові люди та спеціалісти та полюбила цей район. Їй не зрозуміло чому Тетяна Василівна не любить Голопристанський район.

  Зазначила, що вона особисто переймається за район, медичну галузь, переймається тим, що буде майбутньому з центральною лікарнею. Звернула увагу, що в 2020 році виникнуть "нові стосунки з державою" з приводу фінансування. Стосунки ці будуть ґрунтуватись на договірних умовах, яку буде надавати лікарня медичну послугу буде залежати тільки від нас та наявності медичного обладнання.

  Звернула увагу, що були зекономлені в кінці року кошти, які можливо було використати на заохочення для працівників, але враховуючи, що роками не виділяються кошти на медичне обладнання, не відбувається оновлення, а лише ремонт і не кожного обладнання, було вирішено  придбати щось для лікарні.

  Нагадала, що в лютому депутати районної ради приймали рішення про придбання медичної стійки. Відповідно ст.103-4 Бюджетного кодексу України передбачено спрямування залишків за попередні роки на придбання обладнання для медицини.

  З приводу погодження заявок на фінансування видатків головою районної державної адміністрації зазначила, що наявність заявок – нонсенс. Наголосила, що нормативними документами не передбачено наявність заявок, ходити та просити, щоб дали 200 грн. на заправку картриджа або 10000 грн. на придбання медикаментів. Звернула увагу, що лише до помісячного розпису здійснюється фінансування. Це єдиний документ, який ґрунтує фінансування в розрізі місяців, а не заявка і, тим більше, її погодження. Наголосила, що голова районної державної адміністрації не є розпорядником ні по освіті, ні по медицині, є відповідні управління та відділи районної державної адміністрації, які підписують кошториси, плани використання. Навела приклади, щодо не підписання заявок головою районної державної адміністрації та чого це призвело.

  Зазначила, що КП "Голопристанська центральна районна лікарня" одержала доручення голови районної державної адміністрації, адресоване головним розпорядникам коштів, згідно якого всі заявки на фінансування особисто погоджуються головою районної державної адміністрації.

  Повідомила, що подана в травні заявка на фінансування медичного обладнання на погодження голові районної державної адміністрації Гасаненко Т.В. повернулась не підписаною без пояснення причини. Вдруге була подана заявка із супровідним листом через відповідний відділ районної державної адміністрації. Потім було придумано про надання листів-погоджень від сільських рад щодо передачі залишків цих громад, які відповідно до чинного законодавства зберігаються на рахунках районного бюджету.

  Відповідно до законодавства, рішення органів місцевого самоврядування з фінансових питань, що виникають в процесі формування та контролю бюджетів усіх рівні приймається від імені цього органу і в межах його владних повноважень – правомірним документом є рішення сесії. Не передбачається погодження видатків ніякими листами, як це вимагає голова районної державної адміністрації та в усній формі просить голів сільських рад та міського голову притримати таке погодження.

  Звернула увагу присутніх та зазначила, що Гасаненко Т.В. в своєму виступі говорила про придбання гарячих чаїв та мабуть переплутала їх назву з антибіотиком проти грипу "Таміфлю" з "Терафлю". Прохала на майбутнє, перш ніж озвучувати назви медикаментів погоджувати їх назву та  інформацію із спеціалістами з районної лікарні.

 Звернула увагу, що схожі ситуації були у фінансуванні капітальних видатків. Заявки на фінансування затримувались по тижню. Проінформувала, що голова районної державної адміністрації на засіданні постійної комісії районної ради запевняла, що документи підписані, але на справді це було не так.

  Наголосила, що вона 25 років пропрацювала в фінансовій інспекції, контрольно-ревізійному управлінні та має гарну репутацію серед населення району та говорити неправду з трибуни не буде. (Під час виступу Сокирко О.І. лунали оплески.)

  З приводу повторного погодження заявок на стадії використання зазначила, що тендер вже проведено, процедура пройшла моніторинг Державною аудиторською службою. Запитала, як можна говорити про завищення ціни. Зазначила, що виникає питання щодо того, яке може бути погодження вже на стадії оплати коштів.

  Озвучила частину другу статті 19 Конституції України, якою визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

  Натомість, вигаданий Голопристанською районною державною адміністрацією механізм фінансування видатків за погодженими особисто головою районної державної адміністрації заявками суперечить законодавству,оскільки ні Бюджетним кодексом, ні підзаконними нормативними актами, які регулюють бюджетний процес, не передбачено такого механізму управління бюджетом. В такому випадку порушуються норми Конституції України щодо меж повноважень і способів їх реалізації органом виконавчої влади – Голопристанська районна державна адміністрація.

 

Мануйленко Т.В. - депутат районної ради VII скликання, начальник комунальної установи "Фінансово-господарська група з обслуговування закладів та установ освіти", висловила слова вдячності голові районної державної адміністрації Гасаненко Т.В., яка багато разів називала її прізвище, цим самим зробила їй рекламу та висловила сподівання, що в майбутньому вона стане головою районної державної адміністрації.

  Щодо попереднього керівника районної державної адміністрації  зазначила, що Кравченко-Скалозуб О.В. була розумною та виваженою людиною та депутатський корпус її підтримував.

  Зазначила, що вона вперше в житті приймає участь у подібному дійстві, тому що ніколи не було такого, щоб чиновники наділені владою, не знайшли підхід та порозуміння з тими людьми, яким вони служать.

  Наголосила, що на її пам’яті були різні керівники на посаді голови Голопристанської районної державної адміністрації – виважені, мудрі, досвідчені, молоді та гарячкуваті, хитрі та загребущі, та й методи їх роботи були різними – систематичні і спонтанні, по різному доводили своє право на першість в районі, але завжди приходили до якось рішення на благо Голопристанського району, щоб не постраждали інші люди.

  Наголосила, що влада існує для того, щоб через призму законів та норм не було зневіри, протесту, невдоволення як до державницьких інститутів так і до особистостей наділених владою. Зазначила, що "найвищий пілотаж" є, коли на чолі з керівником усі галузі працюють спокійно, якісно, злагоджено, з розумінням справи та високою мірою відповідальності.

  Зазначила, що на превеликий жаль, кінець 2018 року та 2019 рік став для Голопристанщини терміном суцільних випробувань, реформ, які не додали для розвитку району і "йоти".

  Наголосила, що галузь освіти – великий часовий механізм, де все йде за своїми правилами та розкладом: педагоги навчають; обслуговуючий персонал забезпечує шкільний побут; діти навчаються в теплі, затишку, чистоті та підвозяться до школи; нараховується заробітна плата та сплачуються податки; збільшується дохід в районний бюджет і так далі. Все дуже просто та злагоджено і так було, але прийшли посадовці і заявили: "У вас все не так! Ми прийшли навести порядок!" Зазначила, що наслідків таких "порядків" безліч, наводила приклади.

  Звернула увагу, що завдяки розпорядженням та усним вказівкам голови районної державної адміністрації створено в галузі освіти Голопристанського району правову колізію, яка і привела до того, що за березень місяць понад 700 осіб втратили трудовий стаж, що в свою чергу привело до недонарахування лікарняних листів в повному об’ємі. Центр зайнятості не може взяти на облік звільнених працівників - сезонних опалювачів котлів (понад 30 осіб) та навела ще приклади.

  Звернула увагу та зазначила, що керівник відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації, як роботодавець, відмовився подати звіт ПДФО до фіскальної служби, за працівників за 1 квартал 2019 року та квітень місяць, та поставити електронний підпис, так як всі звіти формує комунальна установа, що призвело до того, що люди не зможуть звернутись за відшкодуванням за навчання дітей, отриманням субсидій, оформити допомогу по малозабезпеченості, тому що відсутній показник про отримані доходи. Звернула увагу, що така ситуація призведе до того, що люди підуть до суду.

  Зазначила, що голова районної державної адміністрації видала розпорядження, яким з 01 серпня 2019 року ліквідується відділ освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації як юридична особа. Поцікавилась, на кого ж тоді будуть позиватись постраждалі люди, якщо  відділ освіти буде вже без статусу юридичної особи. Зазначила, що особа, яка є правонаступником відділу освіти не є юридичною особою та не буде нести відповідальність за заподіяні наслідки.

 

Гасаненко Т.В. – голова районної державної адміністрації зазначила, що правонаступником буде районна державна адміністрація.

 

Мануйленко Т.В. - депутат районної ради VII скликання, начальник комунальної установи "Фінансово-господарська група з обслуговування закладів та установ освіти", зазначила, що була паралізована робота в галузі освіти, проігноровано фінансування, договори, в тому ж числі підписані, за результатами торгів через "Прозорро" припинились, бо не було можливості їх зареєструвати в казначействі і т.д. Не отримавши вчасно попередню оплату по капітальному ремонту Садівської школи підрядник в травні звернувся з клопотання розірвати договір, бо вже поніс збитки. Як наслідки таких дій  - район втратив 392 тис.грн.

  Нагадала, що коли створювалась комунальна установа "Фінансово-господарська група з обслуговування закладів та установ освіти", виконуючим обов’язки начальника відділу освіти районної державної адміністрації була Козакова Г.В., завдяки допомозі голови районної державної адміністрації Носику А.А. вирішилось проблемне питання з Херсонобленерго щодо заключення договорів на постачання електроенергії до загальноосвітніх шкіл району. Висловила слова вдячності Носику А.А. за проведену роботу.

  Зазначила, що на її думку кожен із депутатів зробив свій висновок, ось тільки дуже хотілося, щоб висновок для себе зробила чиновниця, яка на посаді отримуючи вчасно заробітну плату, яка за декларацією велика, працювала б там, де можливо принесла б користь людям, але не в цій будівлі і не з такими повноваженнями.

  Прохала підтримати проект рішення, який підготовлений на основі висновків і рекомендацій постійної комісії районної ради.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, подякував голові районної державної адміністрації Гасаненко Т.В., яка у своєму виступі згадала про присвоєне йому звання "Заслужений юрист України" і до цього часу заздрить. Подякував їй за щирість та зазначив, що вона одна до цього часу не привітала його з присвоєнням цього звання. Зазначив, що його виступ в першу чергу буде до депутатів районної ради та до присутніх в сесійній залі.

  Звернувся до Гасаненко Т.В. та зазначив, що вона дуже гарно виступає, хороший оратор, багато розповідає про свою роботу, але працювати в неї не виходить так як розповідає.    Зазначив, що вона багато говорила про закупівлю бензину, вугілля, та відмітив одну невелику, але важливу деталь. Всі зосередились на тому, що комунальна установа, яку очолює Мануйленко Т.В. зверталась до депутатського корпусу з проханням про виділення додаткових коштів, але була пропущена одна важлива річ, що не тільки Мануйленко Т.В. говорила про це, а є і листи від директорів шкіл, які були направлені 02, 17 та 18 січня 2019 року. Дуже важливий момент - ще перед початком роботи бюджетної комісії, головний розпорядник бюджетних коштів – відділ освіти 30 січня також звертався до голови районної державної адміністрації та вказував про необхідність виділення додаткових коштів.

  Нагадав, що на засіданні бюджетної комісії, прийняті позитивні висновки 07 лютого 2019 року. Звернув увагу, що 12 січня 2019 року  начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту районної державної адміністрації знову звертається до голови районної державної адміністрації та до начальника фінансового управління районної державної адміністрації з цього приводу. Тобто відділ освіти визначив необхідність фінансування, а голова районної державної адміністрації не враховувала це, тримаючи в заручниках увесь Голопристанський район, в тому числі і дітей, це тривало два з половиною місяці. Спочатку говорилось, що заявок немає і весь час говорилась неправда, тому що 21 лютого начальник відділу освіти підписав заявки і підтвердженням цього є доповідна записка першого заступника голови районної державної адміністрації Богачука В.М., де це зазначено. Зазначив, що цей факт також підтверджується доповідною запискою начальника фінансового управління районної державної адміністрації Волошиної Н.О., тобто станом на 21 лютого начальник відділу освіти – головний розпорядник бюджетних коштів надав згоду та підписав заявки, потім їх не погодили та залишили у голови районної державної адміністрації, їх не можливо було знайти.

  Наголосив на одному важливому моменті – говорилось, що не було вугілля, але на засіданні Президії районної ради були присутні директори шкіл, які підтвердили його наявність та дякували депутатам районної ради за вчасне його завезення. Було закінчено опалювальний сезон. Звернув увагу, що пізніше було видано розпорядження голови районної державної адміністрації, на яке вказував аудит, але на сьогоднішній день Херсонська обласна державна адміністрація його відмінила як незаконне з моменту його підписання.

  Наголосив, що найважливіший в цьому момент – що голова районної державної адміністрації намагається перебрати на себе повноваження головного розпорядника бюджетних коштів. З цього виникає питання: можливо не потрібно в районній державній адміністрації така кількість людей, що є на сьогодні,та наявність структурних підрозділів, так як вони не відіграють ніякої ролі. Зазначив, що також є ще один важливий момент – голові районної державної адміністрації все одно, що гарячі обіди та діти не підвозяться до шкіл, інтернет відключається і так далі.

  Зазначив, що Тетяна Василівна говорить про те, що вона не тримається за посаду, не потрібно її лякати висловленням недовіри, але знову неправда, тому що депутати районної ради три місяці намагались "достукатись" до неї через рішення районної ради, висновки і рекомендації постійної комісії, рішення Президії районної ради, але співпраці не було.

  Наголосив, що лише після того, як депутати районної ради включили до порядку денного питання щодо висловлення недовіри голові районної державної адміністрації Гасаненко Т.В. в цей же день все було підписано, оплачено, рахунки розблоковані. Зазначив, що мабуть все ж важливіша посада, а не діти Голопристанського району.

  Зазначив, що з галуззю  медицини в Голопристанському районі відбулась аналогічна ситуація. Вчасне не здійснення оплати на придбання хірургічної стійки призведе до збитків районного бюджету.

  Звернувся до голови районної державної адміністрації Гасаненко Т.В. та зазначив, що зараз депутати районної ради розпочнуть таємне голосування, зазначив, що повністю з цього питання підтримує своїх колег, про результат голосування буде відомо пізніше.

  Подякував Гасаненко Т.В. за роботу, яку вона проводить через соціальну мережу "Фейсбук". Зазначив, що за період її роботи в неї був час для того, щоб вивчити розмір заробітної плати голови районної ради, хоча при цьому її заробітна плата значно вища, майже як у Президента України (озвучив суми).

  Подякував їй як головному розпоряднику бюджетних коштів та зазначив, що за весь період перебування її на посаді не було внесено жодних пропозицій до депутатського корпусу щодо розподілу коштів на ремонти шкіл, виготовлення проектів або щось інше, що б розвивало Голопристанський район, звернув увагу, що за цей період нею було звільнено значну частину працівників районної державної адміністрації, інша частина сьогодні знаходиться на лікарняному. Зазначив, що на його думку, якщо провести серед працівників районної державної адміністрації таємне голосування, то 97 % проголосує про її звільнення. (Під час виступу голови районної ради Соловйова В.О. лунали оплески.)

  Подякував Гасаненко Т.В. як депутату Херсонської обласної ради, яка жодного разу не клопотала щодо виділення коштів для вирішення нагальних питань та проблем Голопристанського району.

  Наголосив, що він особисто декілька разів переконував депутатів районної ради не розглядати питання щодо висловлення їй недовіри, але сьогодні не він є ініціатором розгляду такого питання, але підтримує депутатів районної ради та буде голосувати "За".

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, звернувся до депутатів районної ради та зазначив, що з цього питання необхідно прийняти рішення.

  Зазначив, що відповідно до статей 43, 72 Закону України "Про місцеве самоврядування" районна рада може шляхом таємного голосування висловити недовіру голові районної державної адміністрації.

  Відповідно до Регламенту Голопристанської районної ради VII скликання для проведення таємного голосування і визначення його результатів районна рада відкритим голосуванням обирає з числа депутатів ради лічильну комісію. Кількість членів лічильної комісії, в цьому випадку, визначається районною радою.

  Запропонував обрати лічильну комісію для проведення таємного голосування у кількості 3 депутатів:

Мануйленко Тетяна Вікторівна - депутат районної ради VІІ скликання

Питомець Олександр Іванович  - депутат районної ради VІІ скликання

Камінський Володимир Вікторович - депутат районної ради VІІ скликання

 

Інші пропозиції не надійшли.

ВИРІШИЛИ:

Обрати лічильну комісію у запропонованому складі.

 

ГОЛОСУВАЛИ: За? 28. Проти? Немає. Не голосували? 3 (Мануйленко Т.В.,  Питомець О.І., Камінський В.В.)

Голосування проходило шляхом підняття рук. 

Лічильна комісія для проведення таємного голосування обрана.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, зазначив, що відповідно до Регламенту Голопристанської районної ради VII скликання час і місце проведення голосування, а також порядок організації таємного голосування встановлюється лічильною комісією і доводиться нею до відома всіх депутатів.

  Запропонував лічильній комісії зібратись для вирішення організаційних заходів з проведення таємного голосування.

  Оголосив перерву на 15 хвилин.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

Соловйов В.О.  – голова районної ради,  запропонував лічильній комісії провести реєстрацію депутатів Голопристанської районної ради присутніх на пленарному засіданні тридцять четвертої сесії районної ради VII скликання.

 

У пленарному засіданні приймає участь 31 депутат районної ради VII скликання.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, зазначив, що слово для виступу просить Голопристанський міський голова Бабич О.В., але враховуючи, що вже розпочата процедура проведення таємного голосування слово для виступу буде надано після проведення таємного голосування.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, надав слово лічильній комісії про оголошення результатів засідання комісії про організацію таємного голосування по висловленню недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області Гасаненко Т.В.

 

ВИСТУПИЛА:

Мануйленко Т.В. – голова лічильної комісії, депутат районної ради VІІ скликання, яка довела до відома депутатів районної ради VII скликання час і місце проведення голосування, а також порядок проведення таємного голосування - протокол № 1 додається до протоколу сесії.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, прохав приступити до таємного голосування та дотримуватись порядку у залі. 

 

Проходить таємне голосування

 

  Після завершення процедури таємного голосування лічильна комісія оголосила про завершення процедури голосування та розпочала підрахунок голосів.

  Після розбору усіх бюлетенів результати таємного голосування підраховані, дані занесені до протоколу про підрахунок голосів та встановлення результатів голосування щодо висловлення недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області Гасаненко Тетяні Василівні.

  Після складання протоколу та його підписання голова лічильної комісії Мануйленко Т.В. передала головуючому (голові районної ради) Соловйову В.О. протокол з результатами таємного голосування для його оголошення присутнім на пленарному засіданні.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, зазначив, що лічильною комісією проведено підрахунок голосів. Відповідно до Регламенту районної ради оголосив результати таємного голосування по висловленню недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області Гасаненко Тетяні Василівні - озвучив протокол № 2, який додається до матеріалів сесії.

  Зазначив, що враховуючи результати таємного голосування рішення районної ради "Про висловлення недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області Гасаненко Т.В." прийнято (лунають оплески).

 

  Результати таємного голосування та рішення "Про висловлення недовіри голові Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області Гасаненко Т.В." додаються до протоколу.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, надав слово для виступу Голопристанському міському голові Бабичу О.В. 

 

ВИСТУПИЛИ:

Бабич О.В. - Голопристанський міський голова, подякував за можливість виступити на пленарному засіданні, зазначив, що прояви демократії в районі раді є та залишаються. Звернув увагу, що в сесійні залі знаходиться за запрошенням групи депутатів районної ради. Зазначив, що не отримав задоволення від того, що відбувалось в сесійній залі. На його думку задоволення також ніхто не отримав, було озвучено "багато бруду".

  Зазначив, що в нього як у міського голови є також багато запитань до районної ради, які в деякій частині сфабриковані та не визначені. Запросив депутатів районної ради прийняти участь у засіданні сесії міської ради, щоб на паритетних умовах обговорити відносини, на скільки вони є правовірними, особливо фінансово-правові відносини.  

  Що стосується "сьогоднішнього дійства", як назвала Мануйленко Т.В., зазначив, що він за "здоровий глузд" та не буде "виноситись бруд". Районній раді все одно доведеться приймати рішення, а виконавчій гілці влади їх виконувати. Зазначив, що на його погляд, сьогодні була величезна можливість "випустити пар" та працювати злагоджено. Сьогодні Голопристанський район є в списку тих районів, де "парад відставок продовжується." Переконаний, що завжди повинно залишатись місце для компромісу. Зазначив, що він не пам’ятає такого, що відбулось сьогодні у сесійній залі районної ради.

  Побажав депутатам районної ради "здорового глузду" та запросив до Голопристанської міської ради.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, користуючись нагодою звернувся до Голопристанського міського голови Бабича О.В. та прохав розглянути лист районної ради щодо виділення коштів (співфінансування) на заміну вікон в п’ятиповерховій будівлі Голопристанської центральної районної лікарні (спільний об’єкт). Звернув увагу, що до реалізації цього проекту долучились сільські ради Голопристанського району. Звернув увагу, що в районній лікарні лікуються не тільки мешканці сіл та міста Гола Пристань, а також гості, які приїздять відпочивати та відвідувати місто обласного значення. Зазначив, що необхідно відкинути амбіції та вирішувати цю проблему спільно.

 

Бабич О.В. - Голопристанський міський голова, звернув увагу, що амбіції вже давно відкинув. Коли діти Голопристанського району займались спортом в міському палаці спорту, проходили олімпіади в міських школах за участі дітей району, проходили семінари та проводились загально-районні заходи в комунальній установі "Голопристанський міський Палац культури "Сузір’я", кошти не сплачувались. Зазначив, що він особисто завжди відкритий до співпраці з першого дня своєї роботи.

  Що стосується співфінансування ремонту будівлі центральної районної лікарні, зазначив, що це є гарна пропозиція, але її необхідно обговорювати.

  Нагадав про його прохання, яке було проігноровано, щодо здійснення перереєстрації юридичних осіб - Голопристанської районної ради та її комунальних закладів у м.Гола Пристань, які на сьогодні зареєстровані в с.Нова Збур’ївка, а використовується інфраструктура міста. Зазначив, що реєстрація цих закладів в сільській місцевості призводить до порушення податкового кодексу України та втрату надходження податку з доходів фізичних осіб до міського бюджету, що складає близько 1,5 млн.грн.

  Звернув увагу, що він як міський голова наповнює міський бюджет за допомогою інвесторів. Порадив депутатам районної ради попрацювати над тим, щоб "заходили інвестори в район" та створити їм для цього відповідні умови.

  Що стосується дітей, які навчають в комунальному закладі "Голопристанська дитяча школа мистецтв" та в міських загальноосвітніх школах, де харчуються безкоштовно (1-4 класи) зазначив, що за чотири роки компенсації до міського бюджету не отримано.

 

Сребний С.В. - депутат районної ради VІІ скликання, зазначив, що його дитина навчається в міській школі та не проводиться її харчування після нового року. Запитав чому це так сталось.

 

Бабич О.В. - Голопристанський міський голова, задав питання депутату районної ради щодо місця його проживання та місця роботи.

 

Сребний С.В. - депутат районної ради VІІ скликання, відповів, що проживає на території Великокардашинської сільської ради, працює на власній земельній ділянці (теплиця).

 

Бабич О.В. - Голопристанський міський голова, закликав депутата районної ради здійснити його реєстрацію як приватного підприємця та сплачувати податки.

 

Санашвілі О.О. - депутат районної ради VІІ скликання, зазначив, що хотів би знати його думку щодо того, що головою районної державної адміністрації на сьогоднішній день розформований відділ архітектури та пояснив чому задав таке питання.

 

Бабич О.В. - Голопристанський міський голова, зазначив, що такі питання необхідно вирішувати на сесіях районної ради. Звернув увагу, що такі гострі питання на пленарних засіданнях міської ради відсутні або вони вирішуються швидко. Зазначив, що на його погляд це не зовсім коректне питання до нього як до міського голови, тому що він не відноситься ні до районної ради, ні до районної державної адміністрації.

  Щодо співфінансування ремонтних робіт будівлі центральної районної лікарні зазначив, що питання буде розглянуто, але який його буде результат невідомо та чи будуть вільні залишки. Звернув увагу, що такі питання повинні обговорюватись на початку року. 

 

Бондар П.П. - депутат районної ради VІІ скликання, запитав у Бабича О.В. чи здійснювався підрахунок сплаченого податку до міського бюджету з працюючих громадян, які працюють в сільській місцевості, а проживають на території міста Гола Пристань.

 

Бабич О.В. - Голопристанський міський голова, зазначив, що для цього існують відповідні органи та комісія по легалізації праці, повноваження міської ради не розповсюджуються на с.Залізний Порт.

  Подякував депутатам районної ради, які в свій час прийняли рішення та передали до міської ради комунальний заклад "Голопристанська районна бібліотека" та Голопристанську районну дитячу школу мистецтв, в якій зараз  навчаються діти району.

 

Онопрієнко О.Ф.депутат районної ради VІІ скликання, подякував міському голові за його виступ та зазначив, що він особисто почув відповіді на питання, які Олександр Володимирович порушив.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, зазначив, що міський голова рахує кошти районного бюджету, але не згадує ситуацію, коли було завдано збитки районному бюджету на 7,5 млн.грн.

  Наголосив, що люди, які знаходяться на території Голопристанського району та міста Гола Пристань не повинні зазнавати незручностей під час лікування в спільному об’єкті –    Голопристанська районна лікарня. Висловив надію, що міська рада надасть відповідний фінансовий ресурс.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, оголосив перерву на 10 хвилин.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, доручив лічильній комісії провести реєстрацію депутатів Голопристанської районної ради присутніх на пленарному засіданні тридцять четвертої сесії районної ради VII скликання.

 

У пленарному засіданні сесії районної ради після перерви приймає участь 19 депутатів районної ради VII скликання.

 

2. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про хід виконання районної програми організації та забезпечення військово-облікової роботи, призову громадян на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації людських та транспортних ресурсів на 2018 – 2021 роки" розглядалось на засіданні постійної комісії. Погоджено Президією районної ради та робочою групою, матеріали депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Запитав у депутатів чи є необхідність заслуховувати доповідача з цього питання головного спеціаліста юридичного відділу апарату Голопристанської районної державної адміністрації Сумленного Д.М. 

 

Депутати зазначили, що такої необхідності немає.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, запитав у депутатів чи є доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, запропонував прийняти проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про хід виконання районної програми організації та забезпечення військово-облікової роботи, призову громадян на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації людських та транспортних ресурсів на 2018 – 2021 роки" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 18. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? 1 (вийшов). Відсутні? 15.

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про хід виконання районної програми організації та забезпечення військово-облікової роботи, призову громадян на військову службу, мобілізаційної підготовки, мобілізації людських та транспортних ресурсів на
2018 – 2021 роки" додаються до протоколу.

 

3. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про внесення змін та доповнень до програми по реалізації в районі "Конвенції ООН про права дитини" на період до 2020 року" розглядалось на засіданні постійної комісії погоджено Президією районної ради та робочою групою, матеріали депутати мають на руках " – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Зазначив, що доповідачем з цього питання визначено начальника служби у справах дітей районної державної адміністрації Писарєву І.А.

  Запитав у депутатів чи є запитання до Писарєваї І.А., зміни, доповнення, уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли.

 

Соловйов В.О.  – голова районної ради, запропонував прийняти проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про внесення змін та доповнень до програми по реалізації в районі "Конвенції ООН про права дитини" на період до 2020 року" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 18. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? 1(вийшов). Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про внесення змін та доповнень до програми по реалізації в районі "Конвенції ООН про права дитини" на період до 2020 року" додаються до протоколу.

 

4. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про звіт щодо виконання районного бюджету Голопристанського району за I квартал 2019 року" розглядалось на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку району, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Матеріали з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Запитав у депутатів чи є необхідність заслуховувати доповідача з цього питання тимчасово виконуючого обов’язки начальника фінансового управління районної державної адміністрації Артем’єву Т.В. 

  Депутати зазначили, що такої необхідності немає.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про звіт щодо виконання районного бюджету Голопристанського району за I квартал 2019 року" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про звіт щодо виконання районного бюджету Голопристанського району за I квартал 2019 року" додаються до протоколу.

 

5. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного " Про внесення змін до рішення двадцять дев’ятої сесії районної ради VII скликання від 20 грудня 2018 року № 589 "Про районний бюджет Голопристанського району на 2019 рік" розглядалось двічі на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку району, прийняті позитивні висновки. Сьогодні також перед початком пленарного засідання сесії районної ради відбулось засідання бюджетної комісії, на якому до проекту рішення були внесені доповнення, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Матеріали з цього питання депутати мають на руках. Озвучив доповнення, які були внесені до проекту рішення за результатами засідання постійної комісії – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Запитав у депутатів чи є запитання до Артем’євої Т.В., зміни, доповнення, уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про внесення змін до рішення двадцять дев’ятої сесії районної ради VII скликання від 20 грудня 2018 року № 589 "Про районний бюджет Голопристанського району на 2019 рік" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про внесення змін до рішення двадцять дев’ятої сесії районної ради VII скликання від 20 грудня 2018 року № 589 "Про районний бюджет Голопристанського району на 2019 рік" додаються до протоколу.

 

6. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про звіт завідувача комунальної установи "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області про роботу відповідно до Статуту та Контракту " розглядалось на спільному засіданні постійної комісії мандатної з питань регламенту, депутатської діяльності та етики та з питань управління об'єктами комунальної власності та житлово-комунального господарства, на якому Кучеренко Н.М. озвучила звіт, який був дуже змістовним. Матеріали з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Подякував завідувачу комунальною установою "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області Кучеренко Н.М. за роботу.

  Запитав у депутатів чи є запитання до Кучеренко Н.М.

Запитання не надійшли.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, озвучив проект рішення з цього питання, запитав у депутатів чи будуть зміни, доповнення чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про звіт завідувача комунальної установи "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області про роботу відповідно до Статуту та Контракту" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про звіт завідувача комунальної установи "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області про роботу відповідно до Статуту та Контракту" додаються до протоколу.

 

7. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про затвердження Плану комплектування відділень з видів спорту Голопристанської дитячо-юнацької спортивної школи на 2019-2020 навчальний рік" розглядалось на засіданні постійної комісії, при підготовці проекту рішення враховані висновки і рекомендації постійної комісії.  Проект рішення погоджений Президією районної ради та робочою групою. Матеріали з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи будуть зміни, доповнення чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про затвердження Плану комплектування відділень з видів спорту Голопристанської дитячо-юнацької спортивної школи на 2019-2020 навчальний рік" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про затвердження Плану комплектування відділень з видів спорту Голопристанської дитячо-юнацької спортивної школи на 2019-2020 навчальний рік" додаються до протоколу.

 

8. СЛУХАЛИ: 

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що повідомлення депутата районної ради Загороднюка Андрія Івановича про виконання депутатських повноважень та доручень ради, депутати мають на руках для ознайомлення. Звернув увагу та зазначив, що Андрій Іванович відсутній на пленарному засіданні з поважних причин – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Зазначив, що повідомлення депутата районної ради Кабакової Наталії Анатоліївни про виконання депутатських повноважень та доручень ради, депутати також мають на руках для ознайомлення – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Запитав чи будуть у депутатів запитання до Наталії Анатоліївни.

Запитання не надійшли.

 

Соловйова В.О. – голову районної ради, подякував Кабаковій Н.А. за роботу на благо Голопристанського району та побажав здійснення мрій.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, озвучив проект рішення та запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, озвучений проект рішення за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про повідомлення депутатів районної  ради  VІІ скликання  про  виконання  депутатських повноважень та доручень ради" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 18. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? 1 (Кабакова Н.А. заявила про конфлікт інтересів). Відсутні? 15.

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про повідомлення депутатів районної ради про виконання депутатських повноважень та доручень ради" додаються до протоколу.

 

9. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про затвердження графіка звітів депутатів районної ради VII скликання перед виборцями у 2019 році" розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Запитав у депутатів чи будуть запитання до голови постійної комісії мандатної, з питань регламенту, депутатської діяльності та етики
Погорільської М.Б.

  Запитання не надійшли.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про затвердження графіка звітів депутатів районної ради VII скликання перед виборцями у 2019 році" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про затвердження графіка звітів депутатів районної ради VII скликання перед виборцями у 2019 році" додаються до протоколу.

 

10. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про передачу окремого, індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад Голопристанського району до комунальної власності Бехтерської сільської ради " розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

ВИСТУПИЛИ:

Чумак М.М. – депутат районної ради VII скликання, в.о. головного лікаря комунального некомерційного підприємства "Бехтерський центр первинної медико-санітарної допомоги" Бехтерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області, прохав прийняти рішення з цього питання.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, побажав громаді розвитку в медичній галузі, а населенню сільської ради отримувати задоволення від якісних медичних послуг.

 

Чумак М.М. – депутат районної ради VII скликання, в.о. головного лікаря комунального некомерційного підприємства "Бехтерський центр первинної медико-санітарної допомоги" Бехтерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області, зазначив, що Бехтерська ОТГ підтримує районну раду в реалізації програм.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради,  запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про передачу окремого, індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад Голопристанського району до комунальної власності Бехтерської сільської ради" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про передачу окремого, індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад Голопристанського району до комунальної власності Бехтерської сільської ради " додаються до протоколу.

 

11. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про внесення змін до рішення тринадцятої сесії районної ради VII скликання від 20 квітня 2017 року № 302" розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про внесення змін до рішення тринадцятої сесії районної ради VII скликання від 20 квітня 2017 року № 302" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про внесення змін до рішення тринадцятої сесії районної ради VII скликання від 20 квітня 2017 року № 302" додаються до протоколу.

 

12. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про надання дозволу комунальній організації (установа, заклад) Центр позашкільної освіти Голопристанської районної ради Херсонської області на передачу в безоплатне користування комунальній установі "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області частини приміщення" розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

  Зазначив, що під час публічного обговорення було вирішено запропонувати частину приміщення в оренду методичному кабінету в будівлі будинку дитячої та юнацької творчості (другий поверх), інша кімната залишається за методичним кабінетом в будівлі комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр". Зазначив, що це питання складне. Наголосив, що інклюзивно-ресурсний центр повинен розвиватись, а для методичного кабінету це тимчасові незручності. Після скорочення працівників районної державної адміністрації можливо вивільняться додаткові приміщення і методичний кабінет буде мати можливість розміститись в одному приміщенні та продовжити працювати на розвиток Голопристанського району.

 

ВИСТУПИЛИ:

Бондар П.П. – депутат районної ради VII скликання, звернув увагу присутніх та зазначив, що працівники методичного кабінету за декілька років багато разів здійснювали переїзд до інших приміщень. Запитав у завідувача комунальної установи "Голопристанський районний методичний кабінет" Кучеренко Н.М. про приміщення, до якого планується переїзд, відповідність його певним вимогам та про необхідність проведення ремонту за власний кошт.

 

Кучеренко Н.М. – завідувач комунальної установи "Голопристанський районний методичний кабінет", зазначила про необхідність проведення косметичного ремонту.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у тимчасово виконуючого обов’язки начальника управління районної державної адміністрації Артем’євої Т.В. про можливість виділення близько 5 тис.грн. на проведення ремонту.

 

Артем’єва Т.В. – тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління районної державної адміністрації, відповіла, що коштів немає.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, прохав Артем’єву Т.В. винайти можливість для виділення кошів на проведення поточного ремонту щоб зробити належні умови для роботи працівників методичного кабінету.

  Зазначив, що в процесі переїзду працівникам методичного кабінету буде надана фізична допомога.

  Звернув увагу, що обстеження дітей в інклюзивно-ресурсному центрі здійснюється працівниками в двох кімнатах. Створюються не комфортні умови як для дітей, з особливими потребами, та їх батьків так і для спеціалістів центру.

  Прохав депутатів районної ради підтримати проект рішення з цього питання.

 

Кравченко Д.А. - депутат районної ради VII скликання, надала роз’яснення чому та для яких цілей необхідні додаткові приміщення працівникам комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" при обстеженні дітей з особливим потребами.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про надання дозволу комунальній організації (установа, заклад) Центр позашкільної освіти Голопристанської районної ради Херсонської області на передачу в безоплатне користування комунальній установі "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області частини приміщення" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 13. Проти? Немає. Утримались? 5. Не голосували? 1. Відсутні? 15

  Рішення не прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про надання дозволу комунальній організації (установа, заклад) Центр позашкільної освіти Голопристанської районної ради Херсонської області на передачу в безоплатне користування комунальній установі "Голопристанський районний методичний кабінет" Голопристанської районної ради Херсонської області частини приміщення" додаються до протоколу.

 

13. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про прийняття комп’ютерного обладнання до спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області" розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про прийняття комп’ютерного обладнання до спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про прийняття комп’ютерного обладнання до спільної власності територіальних громад Голопристанського району Херсонської області" додаються до протоколу.

 

14. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про затвердження фінансового плану комунального підприємства "Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги" Голопристанської районної ради  Херсонської області на 2019 рік" розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про затвердження фінансового плану комунального підприємства "Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги" Голопристанської районної ради  Херсонської області на 2019 рік" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 19. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про затвердження фінансового плану комунального підприємства "Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги" Голопристанської районної ради  Херсонської області на 2019 рік" додаються до протоколу.

 

15. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про затвердження суми вартості проживання (відпочинку) одного дня в комунальному закладі "База відпочинку "Світоч" Голопристанської районної ради Херсонської області" розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про затвердження суми вартості проживання (відпочинку) одного дня в комунальному закладі "База відпочинку "Світоч" Голопристанської районної ради Херсонської області " як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 18. Проти? Немає. Утримались? 1. Не голосували? Немає. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про затвердження суми вартості проживання (відпочинку) одного дня в комунальному закладі "База відпочинку "Світоч" Голопристанської районної ради Херсонської області" додаються до протоколу.

 

Для продовження роботи тридцять четвертої сесії районної ради голова районної ради Соловйов В.О. надав слово заступнику голови районної ради Басарабу І.К.

 

16. СЛУХАЛИ:

Басараба І.К. – заступника голови районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про надання частини щорічної основної відпустки голові районної ради Соловйову Віталію Олександровичу" розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

Басараба І.К. – заступника голови районної ради, запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Басараба І.К. – заступника голови районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про надання частини щорічної основної відпустки голові районної ради Соловйову Віталію Олександровичу" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 18. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? 1 (Соловйов В.О. заявив про конфлікт інтересів). Відсутні? 15

Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення
"Про надання частини щорічної основної відпустки голові районної ради Соловйову Віталію Олександровичу" додаються до протоколу.

 

Для продовження роботи тридцять четвертої сесії районної ради заступник голови районної ради Басараб І.К. надав слово голові районної ради
Соловйову В.О.

 

17. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного " Про спільний проект територіальних громад Голопристанського району "Створення скринінг центру. Придбання сучасного цифрового рентгенодіагностичного обладнання для комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня" розглядалось на засіданні постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про спільний проект територіальних громад Голопристанського району "Створення скринінг центру. Придбання сучасного цифрового рентгенодіагностичного обладнання для комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 18. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? 1. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про спільний проект територіальних громад Голопристанського району "Створення скринінг центру. Придбання сучасного цифрового рентгенодіагностичного обладнання для комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня" додаються до протоколу.

 

18. СЛУХАЛИ:

Соловйова В.О. – голову районної ради, який зазначив, що питання порядку денного "Про проект "Створення скринінг центру. Придбання сучасної відео-ендоскопічної системи (відеогастроскоп та відеоколоноскоп) для комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня" розглядалось на засіданні відповідної постійної комісії, прийняті позитивні висновки, погоджено Президією районної ради та робочою групою. Проект рішення з цього питання депутати мають на руках – матеріали додаються до протоколу сесії.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи є запитання, доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до проекту рішення.

Пропозиції не надійшли

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, проект рішення з цього питання за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про проект "Створення скринінг центру. Придбання сучасної відео-ендоскопічної системи (відеогастроскоп та відеоколоноскоп) для комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 18. Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? 1. Відсутні? 15

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про проект "Створення скринінг центру. Придбання сучасної відео-ендоскопічної системи (відеогастроскоп та відеоколоноскоп) для комунального підприємства "Голопристанська центральна районна лікарня" додаються до протоколу.

 

19. СЛУХАЛИ:

Александрову Т.М. - керуючого справами виконавчого апарату районної ради, яка озвучила проект рішення "Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання" – матеріали додаються до протоколу.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запитав у депутатів чи є запитання до доповідача та доповнення, пропозиції, зміни чи уточнення до озвученого проекту рішення.

Пропозиції не надійшли.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, запропонував прийняти, озвучений проект рішення за основу та в цілому, як рішення районної ради.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийняти запропонований проект рішення "Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання" як рішення районної ради.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

За? 18 (Басараб І.К., Бондар П.П., Кабакова Н.А., Камінський В.В., Коваленко С.Г., Кравченко Д.А., Мануйленко Т.В., Погорільська М.Б., Чумак М.М. заявили про конфлікт інтересів та голосували "За"). Проти? Немає. Утримались? Немає. Не голосували? 1. Відсутні? 15.

  Рішення прийнято - Результати поіменного голосування та рішення "Про утворення робочої групи по підготовці чергової сесії районної ради VII скликання" додаються до протоколу.

 

Соловйов В.О. - голова районної ради, наголосив, що всі питання порядку денного тридцять четвертої сесії районної ради VІІ скликання розглянуті.

  Запитав чи будуть у депутатів зауваження, пропозиції щодо ведення сесії.

Пропозиції не надійшли.

 

  Оголосив тридцять четверту сесію районної ради VІІ скликання закритою.

 

Звучить Гімн України

 

  

 

Голова районної ради                                      В.О.Соловйов 

 

Категорія: Протоколи пленарних засідань » Протоколи відкритих пленарних засідань районної ради VII скликання

Календар новин

«    Жовтень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Поздоровлення

Привітання з Днем ветерана

Шановні голопристанці!

Дорогі ветерани!

Привітання іменинників

Голопристанська районна рада щиро і сердечно вітає іменинників, які святкують день народження у жовтні 2019 року

 
 

Оголошення

громадські слухання

  18 червня 2019 року о 09.00 відбудуться громадські слухання щодо проектів «Створення скринінг центру. Придбання сучасного цифрового рентгенодіагностичного обладнання та відео-ендоскопічної системи (відеогастроскоп і відеоколоноскоп) для комунального ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, rsquo, Гола, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, бюджету, власност, господарства, дання, затвердження, карня, комунального, мандатно, нагоди, надання, нанс, питань, пост, проект, ради, районно, району, розвитку, року, скликання, управл, центральна, четверто, шоста, шосто, щодо

Показати всі теги