Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Правова консультація

опубліковано: 18-10-2019, 09:02, переглядів: 277,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

Голопристанський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги покроково інформує як встановити факт народження на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя

 

Для встановлення факту народження та проведення державної реєстрації народження, необхідно зробити наступні кроки:

  1. Звернутися до будь-якого Відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі - ДРАЦС) на підконтрольній Україні території для отримання письмової відмови в проведенні державної реєстрації факту народження. Під час звернення заявник повинен надати працівнику відділу ДРАЦС свідоцтво про народження, видане на тимчасово окупованій території.

  2. Підготувати необхідні документи для звернення до суду щодо встановлення факту народження. (Справи про встановлення факту народження розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду – ч. 2 ст. 317 Цивільного кодексу України).

  ВАЖЛИВО! Звертатися необхідно до того суду, який територіально знаходиться там, де і відділ ДРАЦС, що надав відмову.

 

Якщо батьки перебувають в офіційно зареєстрованому шлюбі

  Якщо заявники (батьки новонародженої дитини) перебувають в офіційному шлюбі, зареєстрованому до початку тимчасової окупації Кримського півострову (до 20 лютого 2014 року), або шлюб зареєстровано після початку окупації на підконтрольній Україні території, один з батьків має надати такі документи: 

- письмову відмову відділу ДРАЦС про видачу свідоцтва про народження дитини українського зразка;

- паспорти заявників (батьків) та ІПН (індивідуальний податковий номер);

- свідоцтво про укладення шлюбу заявників (батьків дитини);

- свідоцтво про народження дитини, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;

- заяву про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Шаблон заяви та приклад заповнення. 

 

Якщо заявниця є одинокою матір’ю

  Якщо у свідоцтві про народження дитини, яке видано незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя, у графі, де має бути зазначено інформацію про батька дитини, стоїть прочерк, мати дитини має надати наступні документи: 

- письмову відмову відділу ДРАЦС про видачу свідоцтва про народження дитини українського зразка;

- паспорт та ІПН заявниці (матері);

- свідоцтво про народження дитини, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;

- виписку, яка видана незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя  про те, що дитина зареєстрована одинокою матір’ю (для підтвердження прочерку в графі, де має зазначатися інформація про батька);

- заяву про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Шаблон заяви та приклад заповнення. 

 

Якщо шлюб батьків укладено на тимчасово окупованій території Криму 

  Якщо заявники (батьки) уклали шлюб після початку тимчасової окупації Кримського півострова, обидва батьки мають бути присутніми особисто та надати такі документи:

- письмову відмову відділу ДРАЦС про видачу свідоцтва про народження дитини українського зразка;

- паспорти заявників (батьків) та ІПН (індивідуальний податковий номер);

- свідоцтво про укладення шлюбу, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;

- свідоцтво про народження дитини, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;

- заяву про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя.

3. Додати до кожного екземпляра заяви копії зазначених вище документів. Сформувати три пакети документів.

4. Подати всі три пакети документів до суду для розгляду. З собою необхідно мати оригінали вищезазначених документів.

5. Отримати оригінал рішення суду з мокрою печаткою. (Якщо є можливість, намагайтеся отримати два екземпляра рішення суду, оскільки одне рішення заберуть у відділі ДРАЦС).

6. Зверніться до відділу ДРАЦС, що надав письмову відмову, для проведення державної реєстрації факту народження.

 

ВАЖЛИВО! При проведенні реєстрації факту народження дитини одинокою матір’ю додатково до свідоцтва про народження відділом ДРАЦС буде надано виписку про те, що інформацію про батька вказано зі слів матері на підставі ст. 135 Сімейного кодексу України.

 

ВАЖЛИВО! У випадку, якщо шлюб батьків укладено на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя, батько дитини має підтвердити своє батьківство заявою згідно ст. 126 Сімейного кодексу України. Таку заяву необхідно надати до відділу ДРАЦС під час реєстрації народження дитини після отримання відповідного судового рішення.

  • Реєстрація факту народження дитини, якій не виповнилося 1 рік, проводиться у день звернення. Якщо дитині більше 1 року, процедура може тривати до 3-х місяців. При цьому заявники (батьки) можуть повернутися до Криму, а після оформлення свідоцтва один з батьків може знову приїхати на підконтрольну територію України для його отримання.
  • Сплата судового збору за подання заяви до суду не проводиться. Реєстрація факту народження дитини, якій не виповнився 1 рік проводиться безкоштовно, але при реєстрації народження дитини, якій більше 1 року – необхідно сплатити мито (приблизно 250 грн. з урахуванням комісії банку). 

  Додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава. Запрошуємо за адресою: м. Гола Пристань пров. Курортний, 7, тел. (05539) 2-10-91, 2-10-96, а також за допомогою Skype-зв’язку : holaprystan.khersonГолопристанський місцевий центр

з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Травень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, етики, житлово, затвердження, комунально, надання, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги