Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Про хід виконання районної комплексної програми розвитку водного господарства Голопристанського району до 2020 року

опубліковано: 17-08-2020, 15:58, переглядів: 57,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

УКРАЇНА

ГОЛОПРИСТАНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Висновки і рекомендації

спільного засідання постійних комісій з питань агропромислового розвитку та екології та з питань

гуманітарної політики, медицини та соціального захисту населення

 

13 серпня 2020 року №34/36 - 1

м. Гола Пристань.

 

Про хід виконання районної комплексної програми

розвитку водного господарства

Голопристанського району до 2020 року

 

         Заслухавши та обговоривши інформацію Голопристанської районної державної адміністрації «Про хід виконання районної комплексної програми розвитку водного господарства Голопристанського району до 2020 року», постійні комісії зазначають, що в даному напрямку в районі проводиться відповідна робота.

Під час реформування аграрного сектору економіки зрошуване землеробство зазнало втрат. Розпаювання земель, відсутність державного фінансування на реконструкцію зрошувальних систем, припинення виробництва дощувальної техніки, неправомірне розукомплектування внутрішньогосподарської меліоративної мережі призвело до скорочення використання площ сільгоспугідь.

В результаті інвентаризації внутрішньогосподарських зрошувальних систем встановлено, що в районі обліковується 34,3 тис.га зрошуваних земель, з них державна мережа становить 27,6 тис.га та місцева - 6,7 тис.га.

На сьогоднішній час із наявних 34,3 тис. га зрошувальних земель використовується 14,8 тис. га, не використовується 19,5 тис. га, по причині:

- незадовільного технічного стану внутрішньогосподарської мережі на площі 5,7 тис. га;

- браку поливної техніки і кваліфікованих кадрів;

- незадовільного технічного стану насосно-силового обладнання на площі 2,2 тис. га.

На відновлення вищезазначених зрошувальних земель потрібно 502 млн. грн. (у цінах 2016 року).

Із загальної площі зрошувальних земель 34,3 тис.га, на день прийняття Програми зрошувалось 13,8 тис.га. За період з 2014 по 2019 рік планувалося збільшити поливну площу до 28,8 тис.га. Збільшення площі зрошуваних земель відбулось до 14,8 тис. га, по причині відсутності запланованого фінансування. 

На 2020 рік сільгосптоваровиробниками району планувалося розширити кількість зрошуваних площ після реконструкції систем, які повинні поливатися дощувальними агрегатами типу "Дніпро" до 2,0 тис.га. Пункт заходу не виконаний через відсутність коштів у сільгосптоваровиробників.

Пункти заходів по забезпеченню районної Програми щодо проведення капітального ремонту свердловин водозниження, проведення інвентаризації і паспортизації водних об’єктів, упорядкування прибережних захисних смуг загальною площею 1,5 тис.га., не були виконані по причині відсутності фінансування з державного бюджету.

Сільгосптоваровиробниками планувалося в період з 2014 по 2019 рік площу поливу краплинним зрошенням збільшити з 3,9 тис.га (яка існувала станом на 2013 рік), до 5,4 тис.га, але збільшення було проведено лише до 4,44 тис. га. Невиконання плану було викликано відсутністю у сільгосптоваровиробників коштів на придбання матеріалів, необхідних для збільшення краплинного зрошення.

Сільгосптоваровиробниками планувалося в період з 2014 по 2019 рік придбати загалом 26 одиниці нової поливної техніки.  Але на даний час було придбано лише 5 одиниць поливної техніки. Причиною невиконання заходу є відсутність фінансування.

За власні кошти рисосіючих господарств ДП "Південь", ТОВ "Басматі" та ФГ "Славич-А", розширено площу посіву рису з 0,9 тис.га у 2013 році, до 1,6 тис.га у 2018 році, а в минулому році площа посіву рису склала 780 га.

 Станом на 20 липня 2020 року площа посіву рису складає 898 га., а саме: ДП "Південь"-285 га, ТОВ "Басматі"-300 га та ФГ "Славич-А"-313 га.

Херсонським виробничо-експериментальним заводом по розведенню молоді частикових риб в період з 2014 по 2019 рік було вселено дворічок та цьоголіток рослиноїдних та аборигенних риб в повному обсязі згідно плану, а саме - 9,6 млн.од.

Приморським управлінням водного господарства за рахунок коштів державного бюджету, а саме - з спеціального фонду, було проведено у 2014 році реконструкцію гідротехнічної споруди на 131 км. Краснознам'янського магістрального каналу на загальну суму 171,6 тис.грн.

На сьогоднішній день внутрішньогосподарська меліоративна система передана до комунальної власності, за винятком СВК ім. Горького та СТОВ "Мрія СТБ", яка розпайована, але використовується правонаступниками в єдиному масиві і утримується у робочому стані без виділення членам пайового фонду в натурі. Крім того, внутрішньогосподарська меліоративна система загальною площею 2177 га перебуває на балансі ПСП "Сонячне".

Розпорядження внутрішньогосподарськими меліоративними системами кожною сільською радою, надання їх в оренду сільгосптоваровиробникам в межах своєї ради, де в договорах оренди передбачено їх ефективне використання (ремонти каналів, лотків, вирубка порослі та інше), на сьогодні є самим ефективним методом їх використання.

Основними причинами, які заважають розширенню площ поливу є:

- незадовільний технічний стан зрошувальних систем, спричинений недостатністю фінансування їх реконструкції та модернізації;

- неспроможність ефективно вести зрошувальне землеробство малими сільськогосподарськими підприємствами, які утворилися в результаті паювання земель;

- закінчення терміну експлуатації на більшості свердловин місцевого зрошення;

- повне зруйнування ліній електропередач;

- відсутність законодавства та механізм по передачі меліоративної системи у державну власність;

- відсутність документації (технічної та правовстановлюючої) на меліоративну систему, що ускладнює процес передачі з балансу на баланс.

Із загальної кількості місцевого зрошення по району 6674 га, працює тільки 1500 га.

Загалом, невиконання запланованих заходів викликано лише відсутністю належного їх фінансування як з державного бюджету (Приморське управління водного господарства), так і з місцевого (сільських рад), а також - відсутністю необхідних власних коштів сільгосптоваровиробників.

         Враховуючи викладене, керуючись ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», комісії дійшли висновку:

         Інформацію «Про хід виконання районної комплексної програми розвитку водного господарства Голопристанського району до 2020 року» взяти до відома.

         З метою подальшого розвитку водного господарства Голопристанського району рекомендувати:

         1. Сільським радам району:

         1) Ініціювати розробку програми підвищення ефективності використання меліоративних систем, забезпечення питною водою населених пунктів, охорону водних ресурсів на 2021 та наступні роки (за необхідністю).

         2. Бехтерській та Долматівській ОТГ провести відповідну роботу  щодо взяття на баланс внутрішньогосподарської меліоративної системи, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 13 серпня 2003 року №1253 (СВК ім. Горького та СТОВ "Мрія СТБ"), з подальшою здачею її в оренду сільгосптоваровиробникам.

         3. Виконавчому апарату районної ради підготувати лист до   Херсонського обласного управління водних ресурсів про відмову керівництва Приморського управління водного господарства співпрацювати з районною радою.

4. Контроль за виконанням цих рекомендацій покласти на голову постійної комісії з питань агропромислового розвитку та екології   Загороднюка А.І.

 

 

Голова постійної комісії                                                          А. І. Загороднюк

 

 

 

Голова постійної комісії                                                           М.М. Чумак

Категорія: Комісії » Постійні комісії районної ради VII скликання » З питань агропромислового розвитку та екології

Календар новин

«    Березень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, nсорок, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги