Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

МАЛЕНЬКА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОГО УСПІХУ

опубліковано: 31-08-2020, 16:55, переглядів: 449,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

МАЛЕНЬКА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОГО УСПІХУ

МАЛЕНЬКА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОГО УСПІХУ 

  Вже в цьому році планується відкрити двері сучасної лікарської амбулаторії в с. Стара Збур’ївка. Це велика та довгоочікувана подія для усієї громади. Ця добра справа розпочата ще далеко до приєднання с. Стара Збур’ївка до міста Гола Пристань. Хоч як показує практика, нова влада попередників завжди не любить, але люди мають знати з чого все починалося.

  Дорога до цього відкриття сучасності була довго та терниста і розпочалася ще у далекому 2017 році.

14 листопада 2017 року був прийнятий Закон України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», що стало стартом медичної реформи первинної ланки. В рамках цієї реформи та державної програми «Сільська медицина» і була надана можливість збудувати нові сучасні лікарські амбулаторії за рахунок коштів державного бюджету на умовах співфінансування з місцевого бюджету у розмірі не менше 10%. До того ж, для цих амбулаторій передбачалося придбання телемедичного обладнання та нових автомобілів для лікарів. Це унікальний шанс, який дається не кожен день.

  Для того, щоб встигнути стрибнути у щасливий вагон, потрібно було вчасно спрацювати і дуже приємно, що це вдалося зробити депутатському корпусу районної ради VII скликання на чолі з головою районної ради Віталієм СОЛОВЙОВИМ.

  Першою ластівкою, з якої все розпочалося на рівні району, було розроблення перспективного плану розвитку спроможної мережі по Голопристанському району. Саме в цей план, в перелік будівництва нових амбулаторій і була включена – амбулаторія в с. СтараЗбур’ївка. Він був вчасно розроблений, на той час, головним лікарем КП "Голопристанський ЦПМСД" Житнюком В.В. та його підлеглимище на початку 2018 року.

  Але цього було замало. Головним завданням перед владою стояло виділення відповідної земельної ділянки під забудову закладу охорони здоров’я з урахуванням наявних комунікаційних мереж.

  Часу на пошук земельної ділянки було дуже мало. Тож, не зважаючи на люту зиму, страшенний холод в січні 2018 року головою районної ради Віталієм СОЛОВЙОВИМ було створено ініціативну групу, в яку увійшли представники депутатського корпусу районної ради, Старозбур’ївський сільський голова, головний лікар первинної ланки та інші.

  Цією групою був здійснений виїзд на територію Старозбур’ївської громади, де були оглянуті різні земельні ділянки та визначені оптимальні варіанти. Дані пропозиції в подальшому були опрацьовані Старозбур’ївською сільською радою і в результатібуло прийняте рішення про виділення земельної ділянки під будівництво медичного закладу.

 МАЛЕНЬКА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОГО УСПІХУ

  Щоб не втратити щасливий квиток, 22 грудня 2017 року, під час прийняття рішення «Про районний бюджет на 2018 рік», депутати районної ради одноголосно підтримали пропозицію голови ради Віталія СОЛОВЙОВА в частині виділення фінансового ресурсуна розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у постійне використання із земель комунальної власності Старозбур’ївської сільської ради під будівництво Старозбур’ївської лікарської амбулаторії. Без виготовлення проекту щодо відведення земельної ділянки під будівництво вказаної амбулаторії  рухатись вперед було не можливо.

  Ну і звісно ж, одна з головних умов початку великого будівництва – це надання співфінансування з місцевого бюджету у розмірі не менше 10 %, і ця умова була виконана депутатами районної ради.

  У 2018 році Голопристанщині усміхнулася доля, адже згідно Наказу Мінрегіонбуду від 07 вересня 2018 року №234 «Про внесення змін до Переліку проектів та заходів, що фінансуються у 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» були передбачені кошти на будівництво перших трьох сучасних лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини на території сіл Нова Збур’ївка, Стара Збур’ївка та Залізний Порт.

  Депутатський корпус районної ради, не зволікаючи прийняв рішення про виділення з районного бюджету коштів на співфінансування будівництва Старозбур’ївської лікарської амбулаторії та виконав своє зобов’язання перед державою.

  Враховуючи, що будівельні роботи були виконані лише частково, тобто не в повному обсязі, тож було профінансовано 200 тис. грн., що відповідало 10% від фактичного виконаних робіт, саме так як вимагає бюджетне та фінансове законодавство. 

  В зв’язку з тим, що Старозбур’ївська громада приєдналася до м. Гола Пристань, зобов’язання в частині спів фінансування будівництва амбулаторії автоматично перейшло до Голопристанської ОТГ.

МАЛЕНЬКА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОГО УСПІХУ

  Доречі, в листопаді 2019 року голова районної ради Віталій СОЛОВЙОВ спільно з головним лікарем КП «Голопристанська ПМСД» Євгенієм ШАЦИЛО виконали приємну місію, урочисто вручили ключ від нового автомобіля марки RENAULT DUSTER вартістю 500 тис.грн. завідувачу Старозбурївської лікарської амбулаторії Ігорю КУЧЕРУ. Автомобіль придбаний за рахунок коштів державного бюджету в рамках програми «Допомога поруч». Дуже приємно відзначити, що Старозбур’ївська сільська рада підставила плече та виділила кошти на реєстрацію нового автомобіля для їх сімейного лікаря.

  В цьому році, на передодні Дня медичного працівника, під час урочистої зустрічі з медиками, голова районної ради Віталій СОЛОВЙОВ вручив один комплект телемедичного обладнання вартістю 110 тис. грн. завідувачу Старозбурївської лікарської амбулаторії Ігорю КУЧЕРУ. Дане обладнання придбане за рахунок державного бюджету (90 %) та співфінансування з районного бюджету (10 %).

  Також, з районного бюджету було виділено близько 30,427 тис.грн. на придбання комп’ютерного обладнання та встановлення програмного забезпечення для Старозбур’ївської лікарської амбулаторії.

МАЛЕНЬКА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОГО УСПІХУ

  І ще, один приємний момент, який хочеться відмітити. Це будівництво дороги до нової амбулаторії. Гарний підхід сьогодні на рівні держави – будівництво доріг до об’єктів великого будівництва. Тож, завдяки самебудівництву амбулаторії в с. Стара Збур’ївка громада отримала ще й нову дорогу.

  Доречі, слід відмітити, що це не перший ремонт доріг в с.Стара Збур’ївка. Так, в 2016 році, за ініціативи депутата районної ради Петра Бондара, якого підтримав весь районний депутатський корпус, був проведений ремонт частини автомобільної дороги загального користування місцевого значення Геройське – Стара Збур’ївка в рамках якого, відремонтовано найпроблемніший відрізок дороги в с. Стара Збур’ївка (біля магазину «Сільпо»). На дані цілі було витрачено 1 млн. 300 тис.грн., з який 800 тис.грн. – це виключно кошти районного бюджету та 500 тис.грн. - кошти обласного бюджету, які були виділені для нашого району за пропозицією саме голови районної ради Соловйова В.О.

  Сьогодні, дуже приємно спостерігати за великим будівництвомсучасного медичного закладуяке підходить до завершення, фундамент якого закладений депутатським корпусом районної радиVII скликання на чолі з головою районної ради Віталієм СОЛОВЙОВИМ ще у 2017 році. Сподіваймося, що вже в цьому році жителі Старозбур’ївської громади переступлять поріг нової сучасної лікарської амбулаторії  та відчують зовсім новий рівень надання медичних послуг.

  Від імені голови районної ради Віталія СОЛОВЙОВА та від депутатського корпусу районної ради висловлюємо слова вдячності депутатському корпусу Старозбур’ївської сільської ради за співпрацю, Владиславу ЖИТНЮКУ, який на той час був головним лікарем КП "Голопристанський ЦПМСД" та його команді за професіоналізм та відданість своїй справі.

  Ось така, МАЛЕНЬКА ІСТОРІЯ ВЕЛИКОГО УСПІХУ, яка втілилася в життя завдяки зусиллям усіх гілок влади та наполегливості і впертості голови районної ради Віталія СОЛОВЙОВА.

Як бачимо, великі справи не робляться за один день і самотужки. Тож, пам’ятаймо, що лише РАЗОМ – МИ СИЛА.

 

Категорія: Нормативна база » Про інформацію

Календар новин

«    Лютий 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, nсорок, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги