Для правильного відображення сайту рекомендуємо використовувати браузер Mozilla Firefox
Херсонська область, 75600 м.Гола Пристань, вул.1 Травня, 41
 

Правова консультація

опубліковано: 20-10-2020, 11:19, переглядів: 229,

Оберіть зручний шрифт меньший більший великий

Голопристанськиймісцевий центр з надання безоплатно вторинної правової допомоги інформує про правове регулювання продажу земель сільськогосподарського призначення. 

  Що треба знати про новий закон:

  У ніч з 30 на 31 березня 2020 року депутати Верховної Ради України таки ухвалили багатостраждальний законопроєкт, який запроваджує ринок земель. “За” рішення проголосувало 259 народних депутатів. Це лише початок, тому що Верховній Раді в майбутньому необхідно буде ухвалити ще низку додаткових документів з так званого “земельного пакету”, в яких також частково будуть прописані відносини між учасниками земельного ринку.

  Створення ринку землі в Україні відкладають ще з 2001 року. Спочатку він мав запрацювати у 2005 році, однак через зміни урядів, а згодом і Революцію Гідності та війну на Донбасі його запуск постійно переносили.

 

  Ринок землі запускатимуть у декілька етапів:

  Із 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі в Україні зможуть виключно фізичні особи — громадяни України. До 1 січня 2024 року вони зможуть купувати не більше 100 гектарів сільськогосподарської землі на одну людину.

  Із 2021 року протягом двох років продавати державну землю та землю, яка належить громадам, буде заборонено. Із липня 2023 року цю заборону знімуть.

  Із 1 січня 2024 року почнеться наступний етап — купувати сільськогосподарські землі зможуть компанії, але лише українські. Обмеження щодо концентрації сільськогосподарських земель в одні руки зросте до 10 тисяч гектарів (така модель закладалася у початковій редакції законопроєкту).

  Купувати сільськогосподарські землі можна буде лише безготівковим способом — через банківську систему. Так буде легше відстежити, чи дотримувалися покупець та продавець усіх обмежень, які запровадила держава, та чи мають гроші на землю законне походження (чи не “відмиваються” таким чином кошти).

  Також держава зможе краще проконтролювати, скільки землі було куплено та якою була вартість гектару.

  До 2030 року цю вартість вирішили заморозити та встановити на рівні нормативної грошової оцінки — 25-30 тисяч гривень за гектар.

  Купівлю сільськогосподарської землі, яка розташована за менш ніж 50 кілометрів від державного кордону України, заборонять.

  Людям і компаніям, які орендують сільськогосподарську землю для ведення господарства, нададуть переважне право на її купівлю в орендодавця (справжнього власника).

  Купувати сільськогосподарську землю зможуть лише громадяни України (на першому етапі) та українські компанії (з 2024 року).

  Володіти землею зможуть і банки, але лише протягом короткого часу. Банкам дозволено забирати землю, внесену як заставу за кредитом. Водночас протягом 2 років після того, як банк отримав сільськогосподарську землю, він має її продати на аукціоні.

  Іноземцям, людям без громадянства, іноземним компаніям та компаніям, власників яких неможливо визначити (через те, що зареєстровані в офшорних зонах), купувати землю буде заборонено.

  Дозволити іноземцям купувати сільськогосподарську землю держава зможе лише після всеукраїнського референдуму і лише в тому випадку, якщо за це проголосує народ.

  Також додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава.

 

Голопристанський місцевий центр з надання

безоплатної вторинної правової допомоги

Категорія: ---

Календар новин

«    Березень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

Поздоровлення

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших шановних іменинників, які святкують день народження у листопаді 2020 року

Голопристанська районна рада, депутатський корпус та виконавчий апарат районної ради вітає наших

шановних іменинників, які святкують день народження

у листопаді 2020 року

 

 
 

Оголошення

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними

Голопристанська районна рада Херсонської області шукає осіб, згодних бути присяжними.

         Відповідно до статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним може ...

 
 

Посилання

 
 

Голопристанська районна рада

 
laquo, nbsp, ndash, nГОЛОПРИСТАНСЬКА, nУКРА, nсорок, rsquo, Гола, Голопристансько, Голопристанського, ОБЛАСТ, Пристань, РАДА, РАЙОННА, РЕКОМЕНДАЦ, Укра, Херсонсько, ально, бюджету, власност, внесення, господарства, дання, житлово, затвердження, комунально, нанс, питань, пост, проект, ради, районн, районно, району, розвитку, року, скликання, територ, управл, щодо

Показати всі теги